Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κρίμα για τον ένα, γλιτώσαμε από τον άλλο...
Κρίμα γενικά Κυριάκο
Μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι και δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε πότε θα κάνουμε χαβαλέ πότε θα μιλήσουμε σοβαρά και πότε θα πρέπει να κάνουμε πίσω για να μην γίνουμε ροντέο εδώ μέσα.....
 
Κρίμα και για τους δυο…
Kαί στο παρελθόν έχουν χαθεί πολύ αξιόλογοι σχολιαστές με πολύπλευρες εμπεριστατωμένες γνώσεις
πού κατά ένα περίεργο τρόπο ενοχλούσαν μια κλίκα σκράπες .
Ενδεικτικά αναφέρω τον κ.Θανάση που προσωπικά περίμενα με αγωνία τα πόστ του για να μάθω ακόμη
κάτι παραπάνω .Δυστυχώς
 
Kαί στο παρελθόν έχουν χαθεί πολύ αξιόλογοι σχολιαστές με πολύπλευρες εμπεριστατωμένες γνώσεις
πού κατά ένα περίεργο τρόπο ενοχλούσαν μια κλίκα σκράπες .
Ενδεικτικά αναφέρω τον κ.Θανάση που προσωπικά περίμενα με αγωνία τα πόστ του για να μάθω ακόμη
κάτι παραπάνω .Δυστυχώς
Ποιος είναι ο κύριος Θανάσης;
 
Ποιος είναι ο κύριος Θανάσης
Δέν θυμάμαι Βασίλη το ψευδώνυμο του .
Ο Βασίλης ο γιατρός νομίζω θα σε βοηθήσει να καταλάβεις ποιός ήταν .
Πολύ αξιόλογη προσωπικότητα πού ήξερε πολλά για πολλά .Όχι μόνο κυνηγετικά .
 
Κρίμα και για τους δυο…
Κρίμα γενικά Κυριάκο
Μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι και δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε πότε θα κάνουμε χαβαλέ πότε θα μιλήσουμε σοβαρά και πότε θα πρέπει να κάνουμε πίσω για να μην γίνουμε ροντέο εδώ μέσα.....
Δίκιο έχετε..
 
Εγω νομίζω ότι θα επρεπε να υπάρχει μια προειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα... Δε γνωρίζω αν προηγήθηκε καποια τέτοια ενέργεια... Ολοι μας μπορεί να ξεφύγουμε κάποια στιγμή κ μετα να το μετανιωσουμε.. Μπορεί ακόμη κ τα διαφωνουντα μελη να τα βρουν μεταξύ τους όπως έχει συμβεί πολλες φορές... Υπάρχουν κανονες αλλα πιστεύω στη δημοκρατικοτητα του σαιτ κ των διαχειριστών
 
Όχι για Αττικοβοιωτία και φυσικά όχι Πελοπόννησο αλλά ορεινά Αιτωλοακαρνανιας, Φωκίδας,Φθιώτιδας είχε από αρκετά παλιότερα,σίγουρα όχι σε τόσους μεγάλους πληθυσμούς όσο Μακεδονία αλλά υπήρχαν παρέες
Σωστός
 
Μάριε ψέματα δεν λένε αλλά ψέματα δεν λέω ούτε και εγώ
Ορεινή Ναυπακτία και Φωκίδα υπάρχουν παρέες που πήγαιναν αποκλειστικά για γουρούνια από την δεκαετία του 70 σίγουρα,για να πήγαιναν σίγουρα είχε σταθερούς πληθυσμούς όχι ένα στην Δύση και το άλλο στην Ανατολή
Έτσι είναι ... από την δεκαετία του 70 στην φωκίδα σίγουρα ...
 
Έτσι είναι ... από την δεκαετία του 70 στην φωκίδα σίγουρα ...
Έχω φώτο απο το 1969 του πατέρα μου που υπηρετούσε στο λιδωρικι Φωκίδας στη λίμνη του μορνου, ως χωροφυλαξ (μη γελας ρε Γιαννο, αυτός ηταν ο τιτλος) αλλα εχω φαει τον τοπο να την βρω και δεν μπορώ...
 
Kαί στο παρελθόν έχουν χαθεί πολύ αξιόλογοι σχολιαστές με πολύπλευρες εμπεριστατωμένες γνώσεις
πού κατά ένα περίεργο τρόπο ενοχλούσαν μια κλίκα σκράπες .
Ενδεικτικά αναφέρω τον κ.Θανάση που προσωπικά περίμενα με αγωνία τα πόστ του για να μάθω ακόμη
κάτι παραπάνω .Δυστυχώς
Ποιος είναι ο κύριος Θανάσης;
Τον Δια λες;
O Θανάσης ο Τσίντζας ο ταξίαρχος.
Πολύ δυνατός ... με φοβερές γνώσεις ...
Νομίζω αυτόν εννοεί ο Λάμπης
 
Εγω νομίζω ότι θα επρεπε να υπάρχει μια προειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα... Δε γνωρίζω αν προηγήθηκε καποια τέτοια ενέργεια... Ολοι μας μπορεί να ξεφύγουμε κάποια στιγμή κ μετα να το μετανιωσουμε.. Μπορεί ακόμη κ τα διαφωνουντα μελη να τα βρουν μεταξύ τους όπως έχει συμβεί πολλες φορές... Υπάρχουν κανονες αλλα πιστεύω στη δημοκρατικοτητα του σαιτ κ των διαχειριστών

Το ιδιο πιστευω και εγω....
Αν και τραβηξαν πολυ απο τα μαλλια και οι δυο....
Τον Γιωργο δεν τον ξερω....με τον Μαριο ομως εχουμε μιλησει και στο τηλεφωνο και στο βαιπερ μιλαμε...
Ακομα προσπαθω να καταλαβω πως παρασυρθηκε....και την πατησε..
Ο Μαριος εχει απιστευτες γνωσεις ιδιογομωσης , και οχι μονο...και ειναι μειον για ολους να ειναι εκτος...
Εμενα προσωπικα δεν θα μου λειψει γιατι μιλαμε στο βαιπερ...
Ο Γιωργος....εχει και αυτος γνωσεις....και σιγουρα σε καποιους θα λειψει !!

Δεν μπορω να καταλαβω πως μαλλιοτραβηχτηκατε ετσι....ειλικρινα δεν το περιμενα απο κανεναν σας...
ειδικοτερα απο τον Μαριο να την πατησει ετσι σαν ''αγραμματος''... !!!! :confused:
 
Μυστηριο πραγμα τουτα τα ζωντανα.....
Πεσανε τα γρουνια μες στο περιβολι, δεν χαλασαν τιποτα!!!!!
Μοναχα πηγανε στις μηλιες, και εκει το μονο που κανανε ηταν να σκαψουν, αλλα εσκαψαν πολυ!!!! Επειδη οι μηλιες ειναι τρακαδα πο τα μηλα, τα αναριεβουμε. Μηλο πεσμενο δε το πειραξαν, δε βρηκα ενα δαγκωμενο!!!!
Καλου κακου εχει φραξημο σημερα αυριο...
 
Μυστηριο πραγμα τουτα τα ζωντανα.....
Πεσανε τα γρουνια μες στο περιβολι, δεν χαλασαν τιποτα!!!!!
Μοναχα πηγανε στις μηλιες, και εκει το μονο που κανανε ηταν να σκαψουν, αλλα εσκαψαν πολυ!!!! Επειδη οι μηλιες ειναι τρακαδα πο τα μηλα, τα αναριεβουμε. Μηλο πεσμενο δε το πειραξαν, δε βρηκα ενα δαγκωμενο!!!!
Καλου κακου εχει φραξημο σημερα αυριο...
Είναι επιλεκτικά τα γρουνια!!! Αφού και στα αμπέλια ρώγα ρώγα διαλέγουν μόνο τις ωριμες...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top