Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Και εγώ γιατί αν παρει φοβία τσάμπα τα εκπαιδευτικά και η ταλαιπωρία που κάναμε φέτος,γιατί και μια αδερφή του που έχουμε και ξεκίνησαν μαζί με καλα δείγματα από την αρχή 6 μηνών τα ματώσαμε και τα 2,ειναι για γεννά και αυτη τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου όποτε θα μας πάνε πίσω στο κυνηγι
 
Και εγώ γιατί αν παρει φοβία τσάμπα τα εκπαιδευτικά και η ταλαιπωρία που κάναμε φέτος,γιατί και μια αδερφή του που έχουμε και ξεκίνησαν μαζί με καλα δείγματα από την αρχή 6 μηνών τα ματώσαμε και τα 2,ειναι για γεννά και αυτη τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου όποτε θα μας πάνε πίσω στο κυνηγι
Θα πάνε όλα καλά μην ανησυχείς, και γω πιστεύω στα πρώιμα κουτάβια, τώρα ίσως τούς κοπεί ο νεανικός τσαμπουκάς και κρατάνε αποστάσεις ασφαλείας.
 
Και εγώ έτσι πιστεύω πως θα τους κοπεί ο τσαμπουκας γιατί και το καλό το σκυλί που έχουμε ειναι τωρα 6 χρόνων όταν ήταν και αυτο χρονιάρικο το έσκισε ενα καπρι μεγάλο και του κάναμε 50 ραματα και αφαίρεσε 2 μέτρα από το έντερο ο κτηνίατρος αλλα έγινε το καλύτερο σκυλί μετα αφού στη στάμπα δεν πλησίαζε καθολου καθόταν σε απόσταση ασφαλείας και μπορει να γάβγιζε ολη μερα μέχρι να σηκωθεί το γουρουνι αλλα δεν ξαναέκανε το λάθος να πλησιάσει!!
 
Καλησπερα γουρουναδες!
Εχει ριξει κανεις σας συστηματικα διβολα στα γουρουνια; Φοβαμαι το ενδεχομενο να σκοπευω καλα και τα βολια να παρεκλεινουν του σημειου σκοπευσης.
Το θελω για βαρια ζωα υποψιν.
 
Καλησπερα γουρουναδες!
Εχει ριξει κανεις σας συστηματικα διβολα στα γουρουνια; Φοβαμαι το ενδεχομενο να σκοπευω καλα και τα βολια να παρεκλεινουν του σημειου σκοπευσης.
Το θελω για βαρια ζωα υποψιν.
Εχεις δει κάποια συγκεκριμένη εταιρία με διβολο,εγώ μονο του wolf ξερω
 
Γιατί να βάλεις διβολο και Οχι μονοβολο εχεις κάποιον που σου εχει πει πως κάνουν καλύτερη δουλειά από το μονοβολο;;
Οχι Κώστα.
Αν δεν ανοίξουν μεταξυ τους, ισως είναι καλύτερα μιας και πληξουν το γουρουνι σε δύο σημεια
 
Καλησπερα γουρουναδες!
Εχει ριξει κανεις σας συστηματικα διβολα στα γουρουνια; Φοβαμαι το ενδεχομενο να σκοπευω καλα και τα βολια να παρεκλεινουν του σημειου σκοπευσης.
Το θελω για βαρια ζωα υποψιν.
Οχι Κώστα.
Αν δεν ανοίξουν μεταξυ τους, ισως είναι καλύτερα μιας και πληξουν το γουρουνι σε δύο σημεια
Κατα την γνωμη μου αν σκοπος σου-σκεπτικο σου ειναι τα πολλαπλα τραυματα να πας σε ενα 10βολο μαγκνουμ.Κανε μερικες δοκιμες να δεις ποιο τραβαει καλυτερα το οπλο σου(μαρκα)και εισαι κομπλε.Εγω προτιμω τα ρεμινκτον.Τα 10 βολια μεγεθους 000 θα καλυψουν πολυ καλα σε λογικες αποστασεις μια "ζωνη θανατου" στο ζωο.Με το διβολο αν το ενα "ξεστρατησει" το αλλο που θα μεινει θα ειναι πολυ μικρο και λιγο.Αν παει εκει που σημαδεψες...Διαφορετικα επιλεγεις μονοβολα.
 
Κατα την γνωμη μου αν σκοπος σου-σκεπτικο σου ειναι τα πολλαπλα τραυματα να πας σε ενα 10βολο μαγκνουμ.Κανε μερικες δοκιμες να δεις ποιο τραβαει καλυτερα το οπλο σου(μαρκα)και εισαι κομπλε.Εγω προτιμω τα ρεμινκτον.Τα 10 βολια μεγεθους 000 θα καλυψουν πολυ καλα σε λογικες αποστασεις μια "ζωνη θανατου" στο ζωο.Με το διβολο αν το ενα "ξεστρατησει" το αλλο που θα μεινει θα ειναι πολυ μικρο και λιγο.Αν παει εκει που σημαδεψες...Διαφορετικα επιλεγεις μονοβολα.
Μολις ανοίξει το κυνηγι θα δοκιμασω τα ρεμι.
Σκεφτομαι με 3 αστρα και 2 να ριξω.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top