Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τ περισοτερα εχουν μπροστά μονοβολο σκοπευτικο 28 γραμμαριων μπιλια πολυ σπανια χρισιμοποιουν αν και πιστεύω η μπιλια ειναι πολυ καλυτερη
Τα φυσίγγια της σειράς +1 συνδιάζουν ένα μονόβολο σφαιρικού σχήματος 16.8mm με μικρότερα σφαιρίδια.
Αυτό βοηθάει στην αύξηση της απόστασης της βολής.
Το σφαιρικό σχήμα του μονόβολου εξασφαλίζει σταθερή πορεία στο φυσίγγι.

Χαρακτηριστικά:
Τύπος: 6+1
3” – 76mm
Κατάλληλο για όλα τα τσοκ
Διάμετρος μπίλιας (6): 8.6mm
Διάμετρος μπίλιας (1): 16.8mm
Ταχύτητα: 1300fps
Με σκόνη P.L.B. τύπου Nitro
Συσκευασία: 5 τεμαχίων.
 
IMG-6c597e2ef5831975ffdcefb2fdf51c26-V.jpgαυτο επεσε απο μπενελλι που δε σκωτωνε καλα του το φερα στα μετρα του και ανεβασε συγγεντρωση καψανε τα δραμια αν και το σημερινο επεσε απο μονοβολο απ τον αδερφο μου και πλεων σκωτωνει και για να καταλαβετε ποσο σημαντικα ειναι τα μετρα δειτε καπιον που αστοχει να παρετε μια εικόνα δυο τρεια γουρουνια πιο περα να σκανε οι τουφεκιες κι ομως γινετε κι ας νομιζει αυτος που ριχνει οτι σημαδεβε κεντρο
 
View attachment 63877αυτο επεσε απο μπενελλι που δε σκωτωνε καλα του το φερα στα μετρα του και ανεβασε συγγεντρωση καψανε τα δραμια αν και το σημερινο επεσε απο μονοβολο απ τον αδερφο μου και πλεων σκωτωνει και για να καταλαβετε ποσο σημαντικα ειναι τα μετρα δειτε καπιον που αστοχει να παρετε μια εικόνα δυο τρεια γουρουνια πιο περα να σκανε οι τουφεκιες κι ομως γινετε κι ας νομιζει αυτος που ριχνει οτι σημαδεβε κεντρο
Τόλη αν η βολή φεύγει 3 γουρούνια πέρα, δεν φταίνε μόνο τα μέτρα στο κοντάκι. Σίγουρα φταίει και ο σκοπευτής.
 
Ααααα,όλα κι όλα!!
Δεν έχει ακουστεί κακια κουβέντα,ειδικά για Μ2,στα σφαιρίδια!!
Τουλάχιστον δεν έχω ακούσει εγώ...
Γενικα με ότι μπενελι έχω ρίξει πηγαίνει εξαιρετικά καλά τα σφαιρίδια αλλά και τα μονοβολα!!! Είχα μια κάνης 53 cm εριχνες μόνοβολο και ζήλευαν τα ραβδωτα ..... Στα σκάγια μας τη χαλανε όμως......
 
Γενικα με ότι μπενελι έχω ρίξει πηγαίνει εξαιρετικά καλά τα σφαιρίδια αλλά και τα μονοβολα!!! Είχα μια κάνης 53 cm εριχνες μόνοβολο και ζήλευαν τα ραβδωτα ..... Στα σκάγια μας τη χαλανε όμως......
Εεεε,δε μπορεί να τα έχεις όλα!🙂
 
Μα είναι δυνατόν τι διάβασα σήμερα υπάρχουν τόσο ανεύθυνοι στήνουν τέτοια πράγματα κρυμμένα να περάσει κάποιος και να τον αφήσουν στον τόπο!!! Πρέπει να δικάζονται για απόπειρα φόνου και στοματικές βλάβες αυτοί όχι μόνο για παράνομο κυνήγι
72234A9A-ADBD-4308-8533-E4B66C852A4E.jpegF694FEBA-B45A-4C2A-802A-DC3577C13849.jpegBD6071FD-87FA-4AD0-B59E-E4CCC8B5013F.jpeg
 
Μα είναι δυνατόν τι διάβασα σήμερα υπάρχουν τόσο ανεύθυνοι στήνουν τέτοια πράγματα κρυμμένα να περάσει κάποιος και να τον αφήσουν στον τόπο!!! Πρέπει να δικάζονται για απόπειρα φόνου και στοματικές βλάβες αυτοί όχι μόνο για παράνομο κυνήγι
View attachment 64392View attachment 64393View attachment 64394
Αδήλωτα όπλα ;
Οι άνθρωποι έχουν σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα.
 
Αδήλωτα όπλα ;
Οι άνθρωποι έχουν σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα.
Αυτό έγινε στην Χαλκιδική....τα όπλα ανήκαν στον ίδιο άνθρωπο και είχαν κανονικά δελτία κατοχής..... μάλιστα τα είχε σκεπασμένα με δίχτυ και νάυλον για να μην τα τρώει η υγρασία..... ήταν στημένο 5-7 μέτρα το πολύ από δασικό δρόμο.....τα βρήκαν φίλοι ομοσπονδιακοί θηροφυλακες.... και περίμεναν να δουν ποιος θα έρθει να τα ελέγξει....
 
Μα είναι δυνατόν τι διάβασα σήμερα υπάρχουν τόσο ανεύθυνοι στήνουν τέτοια πράγματα κρυμμένα να περάσει κάποιος και να τον αφήσουν στον τόπο!!! Πρέπει να δικάζονται για απόπειρα φόνου και στοματικές βλάβες αυτοί όχι μόνο για παράνομο κυνήγι
View attachment 64392View attachment 64393View attachment 64394
Χριστός και Παναγία. Αδιανόητο.
 
Αυτό έγινε στην Χαλκιδική....τα όπλα ανήκαν στον ίδιο άνθρωπο και είχαν κανονικά δελτία κατοχής..... μάλιστα τα είχε σκεπασμένα με δίχτυ και νάυλον για να μην τα τρώει η υγρασία..... ήταν στημένο 5-7 μέτρα το πολύ από δασικό δρόμο.....τα βρήκαν φίλοι ομοσπονδιακοί θηροφυλακες.... και περίμεναν να δουν ποιος θα έρθει να τα ελέγξει....
Ελπίζω να τον .sex hard. άνευ σιέλου.
Σειριακός αριθμός και τον έχουν βρει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top