Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εδω γυρω μπορω με σιγουρια να σου πω 6 το τελευταιο διμηνο. Δεν εχουν γραφτει πουθενα. Στο ενα ατυχημα απο θαυμα γλιτωσε ο ανθρωπος.
Εγώ πέρσι το καλοκαίρι πήγα να την πατήσω από ζαρκάδι
Ήταν στην άκρη στον δρόμο μέσα σε κάτι ντούσκα και δεν φαινόταν, και τελευταία στιγμή πετάχτηκε λές και ήθελε να με τρακάρει
Στο τσακ να καρφωθεί στην πόρτα του συνοδηγού που καθόταν η γυναίκα μου έγκυος με την κοιλιά στο στόμα
Μου κόπηκαν τα πόδια
 
Δεν μπορεις να φανταστεις τους αριθμους που εχουμε εδω. Πλεον εφτασαν και στην Καρυστο στα κατσαβραχα. Εννοειται οτι δεν κυνηγας οτιδηποτε για να το ξεπαστρεψεις. Ακομα και τις καρακαξες. Αλλα εχουμε τρομερο προβλημα πλεον εδω. Παλι προχθες ειχαμε ατυχημα. Μια 28χρονη κοπελα με το τριχρονο παιδακι της. Βγηκε κοπαδι 500 μετρα εξω απο το χωριο και στουκαρε με ενα μεγαλουτσικο. Ευτυχως μονο υλικες ζημιες και την τρομαρα που πηρε οι συνεπειες.
Έχει πέσει πανώλη παίδες να προσέχετε τι τρωτε
 
Να πω κάτι για τους μοναχικούς φίλους που μπορεί κατά τύχη να το συναντήσουν , πριν ρίξουν να σκεφτούν αν μπορούν να το μεταφέρουν. Προσωπικά δεν το χάρηκα καθόλου , με άγχωσε αφού το χτύπησα μέσα στο χωράφι , κόντευε να νυχτώσει και φοβήθηκα ότι θα μείνει και θα βρωμίσει . Ευτυχώς ήταν εύκαιροι δυό γνωστοί , που ήρθαν , το τραβήξαμε στο σκοτάδι και το βγάλαμε πάνω στον δρόμο . Το πήρε ο ένας που ήξερε να γδέρνει , την άλλη μέρα μου έδωσε ό,τι μου έδωσε και τελείωσε εκεί.
 
Και τι εγινε ρε τζονη αφου ο ανθρωπος δεν κολαει-νοσει απο αυτη την ασθενεια !! Γιατι το εχουν κανςι τοοοσο μεγαλο θεμα δεν ξερω !!
Το εχουν κανει θεμα γιατι μπορει να ξεπαστρεψει τα εκτρεφομενα σε μοναδες μαζικα και πολυ γρηγορα.
 
Να πω κάτι για τους μοναχικούς φίλους που μπορεί κατά τύχη να το συναντήσουν , πριν ρίξουν να σκεφτούν αν μπορούν να το μεταφέρουν. Προσωπικά δεν το χάρηκα καθόλου , με άγχωσε αφού το χτύπησα μέσα στο χωράφι , κόντευε να νυχτώσει και φοβήθηκα ότι θα μείνει και θα βρωμίσει . Ευτυχώς ήταν εύκαιροι δυό γνωστοί , που ήρθαν , το τραβήξαμε στο σκοτάδι και το βγάλαμε πάνω στον δρόμο . Το πήρε ο ένας που ήξερε να γδέρνει , την άλλη μέρα μου έδωσε ό,τι μου έδωσε και τελείωσε εκεί.
Εχεις απολυτο δικιο. 9μιση χθες ειχε τελειωσει η ολη φαση. 2 ωρες μας πηρε να βγαλουμε τα ζωα απο εκει που ειχαν πεσει και ειμασταν 6 ατομα! Το καθαρισμα τους δεν μας πηρε πανω απο 1 ωρα γιατι εχουμε εμπειρια μα τα οικοσιτα. Μονος σου ειναι ζορικο πραγμα να το διαχειριστεις αφου το χτυπησεις.
 
αμα δεν το εχεις δεν το εχεις ,εγω ακομα το βαριεμαι ,μονο πρωι, το βαρεσαμε δεν το βαρεσαμε ,και γεια σας και μονο θα παω αμα δεν εχει τιποτα αλλο.
Ενώ αν περιμένεις καρτέρι για τα φτερωτα σου περνάνε δε περνανε κάθεσαι όλοι την ημέρα
 
Ενώ αν περιμένεις καρτέρι για τα φτερωτα σου περνάνε δε περνανε κάθεσαι όλοι την ημέρα
Το φτερωτό έχει μία αυτονομία Χάρη. Είσαι μοναχικός λύκος και κάνεις ότι θέλεις.
Κάθεσαι στο καρτέρι το πρωί όσο έχει πουλιά και το ευχαριστιέσαι. Αν δεν έχει ξεκινάς περπάτημα και πάλι ευχαριστιέσαι. Επίσης πας όπου σου γουστάρει χωρίς να δίνεις λογαριασμό σε κανένα. Όποτε θέλεις το λήγεις. Μπορείς να το λήξεις με δύο τσίχλες ή αν σου κάνει κέφι να συνεχίζεις για πολλές.
Για μερικούς η αυτονομία είναι σημαντικό πράγμα.
 
Το φτερωτό έχει μία αυτονομία Χάρη. Είσαι μοναχικός λύκος και κάνεις ότι θέλεις.
Κάθεσαι στο καρτέρι το πρωί όσο έχει πουλιά και το ευχαριστιέσαι. Αν δεν έχει ξεκινάς περπάτημα και πάλι ευχαριστιέσαι. Επίσης πας όπου σου γουστάρει χωρίς να δίνεις λογαριασμό σε κανένα. Όποτε θέλεις το λήγεις. Μπορείς να το λήξεις με δύο τσίχλες ή αν σου κάνει κέφι να συνεχίζεις για πολλές.
Για μερικούς η αυτονομία είναι σημαντικό πράγμα.
Πολύ σωστός έτσι ακριβώς είναι όπως το γράφεις
Εγώ για άλλο λόγο το έγραψα στον outlander ξέρει αυτός χα χα
 
Εχεις απολυτο δικιο. 9μιση χθες ειχε τελειωσει η ολη φαση. 2 ωρες μας πηρε να βγαλουμε τα ζωα απο εκει που ειχαν πεσει και ειμασταν 6 ατομα! Το καθαρισμα τους δεν μας πηρε πανω απο 1 ωρα γιατι εχουμε εμπειρια μα τα οικοσιτα. Μονος σου ειναι ζορικο πραγμα να το διαχειριστεις αφου το χτυπησεις.
Εγώ που δεν έχω γδάρει ποτέ μου αγιογούρουνο,απλώς μόνος μου ΔΕΝ θα μπορούσα να τα καταφέρω...:(
 
Εγώ που δεν έχω γδάρει ποτέ μου αγιογούρουνο,απλώς μόνος μου ΔΕΝ θα μπορούσα να τα καταφέρω...:(
Στην μεταφορα ναι
Στο γδαρσιμο μια χαρα θα τα καταφερνες
Κανενας δεν γεννηθηκε μαθημενος
Θα κανεις καποια λαθη στην αρχη ειδικα στο σημειο που ξεκινα η κοιλια και ειναι λεπτο, μετα θα προχωρας ανετα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top