Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μπορείς να τα φέρεις χωρίς να έχεις θέμα με το τελωνείο;
Ένας φίλος που ρώτησε στα σύνορα του είπαν ότι με την άδεια κατοχής μπορείς να φέρεις κάποια ποσότητα τώρα κατά πόσο ισχύει και ποια είναι η ποσότητα αυτή δεν ξέρω....
 
Με ένα σκυλί κομμένο ευτυχώς ελαφρά σε 2 σημεία.......Έπεσε στη στάμπα ..... στης 3 το μεσημέρι δεν περπατούσε καθόλου διάβαζε όλα τα καρτερία.....5 κουτιά παγανοσφαιρες.κ
1 μολύβι ήταν αρκετά για να τον καρπωθουμε

Εξαιρετική μέρα με πολυ διώξει κ αδρεναλίνη

20231025_132206.jpg
 
Με ένα σκυλί κομμένο ευτυχώς ελαφρά σε 2 σημεία.......Έπεσε στη στάμπα ..... στης 3 το μεσημέρι δεν περπατούσε καθόλου διάβαζε όλα τα καρτερία.....5 κουτιά παγανοσφαιρες.κ
1 μολύβι ήταν αρκετά για να τον καρπωθουμε

Εξαιρετική μέρα με πολυ διώξει κ αδρεναλίνη

View attachment 81408
μου θυμηζη τον κομη δρακουλαααα,,μπραβω ρε παιδεςςςς
 
Ο σκύλος μου (Εγγλέζικο σέττερ 12 ετών ) τα τρία τελευταία χρόνια όταν καταλάβει γουρούνια τα πλησιάζει σε απόσταση ασφαλείας και τα φερμάρει ! ... δεν ξέρω αν είναι σωστό να τουφεκίσω γιατί θα του δώσω το μήνυμα να τα κυνηγάει και ίσως μετά να τα πλησιάζει επικίνδυνα !... υπάρχει εμπειρία για κάτι τέτοιο ; ξέρει κανείς ;
 
Ο σκύλος μου (Εγγλέζικο σέττερ 12 ετών ) τα τρία τελευταία χρόνια όταν καταλάβει γουρούνια τα πλησιάζει σε απόσταση ασφαλείας και τα φερμάρει ! ... δεν ξέρω αν είναι σωστό να τουφεκίσω γιατί θα του δώσω το μήνυμα να τα κυνηγάει και ίσως μετά να τα πλησιάζει επικίνδυνα !... υπάρχει εμπειρία για κάτι τέτοιο ; ξέρει κανείς ;

Εμένα μια σκύλα που τα έβρισκε και τους έκανε στάμπα παρόλο που της χτύπησα μερικά δεν τα κυνήγησε ποτέ. Ίσως και λόγω χαρακτήρα βέβαια. Σίγουρα πάντως αν τα τουφεκας του δείχνεις ότι σε ενδιαφέρει αυτό το θήραμα
 
Ο σκύλος μου (Εγγλέζικο σέττερ 12 ετών ) τα τρία τελευταία χρόνια όταν καταλάβει γουρούνια τα πλησιάζει σε απόσταση ασφαλείας και τα φερμάρει ! ... δεν ξέρω αν είναι σωστό να τουφεκίσω γιατί θα του δώσω το μήνυμα να τα κυνηγάει και ίσως μετά να τα πλησιάζει επικίνδυνα !... υπάρχει εμπειρία για κάτι τέτοιο ; ξέρει κανείς ;
Έχει φίλος μου στην βόρεια Εύβοια έναν σεττερα που τα πάει γαζί! Τα φερμαρει πάντα από απόσταση και πότε κάποιο δεν κατάφερε να τον χτυπήσει! Κάθε χρόνο καρφώνεται 3-4! Δε όταν φερμαρει αγριογουρουνο σηκώνει την τρίχα στην ράχη και αλλάζει το φιλαράκι σε μονοβολα!
 
Ο σκύλος μου (Εγγλέζικο σέττερ 12 ετών ) τα τρία τελευταία χρόνια όταν καταλάβει γουρούνια τα πλησιάζει σε απόσταση ασφαλείας και τα φερμάρει ! ... δεν ξέρω αν είναι σωστό να τουφεκίσω γιατί θα του δώσω το μήνυμα να τα κυνηγάει και ίσως μετά να τα πλησιάζει επικίνδυνα !... υπάρχει εμπειρία για κάτι τέτοιο ; ξέρει κανείς ;
Τα σέττερ και λόγω χαρακτήρα δεν έχουν τάσεις να γίνονται επιθετικά γενικά με τα τριχωτά
Ειδικά σε τέτοια ηλικία δεν πιστεύω ότι θα το πιάσει το πάθος για τα γουρούνια εάν χτυπήσεις κανένα
Όχι ότι αποκλείεται να συμβεί, και χωρίς να χτυπήσεις μπορεί να τύχει και να γίνει το κακό,αλλά γενικά είναι επιφυλακτικά σκυλιά από την φύση τους δεν ψάχνουν τσαμπουκάδες
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top