Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Το πορτινγκ δεν επηρεάζει όλους το ίδιο.
Τουλάχιστον,δεν είναι ίδια η αίσθηση.
Ρίχνω με κάνες που έχουν πορτινγκ εδώ και 30+ χρόνια.
Από 60 πόντους μέχρι 81.
Έχω εμβοες στο (αρ)αυτι,ακούω όμως την τσίχλα από τα 400μ.
Στα μπασίματα με κοιτάνε η παρέα που θα στρίψω το κεφάλι για να ετοιμαστουν! :)
Φίλος που κυνηγάμε παρέα,αν τουφεκισω και είναι δίπλα ...πέφτει στα γονατα!
Δεν αντέχει τον ήχο με τίποτα!
Αυτός που είναι δίπλα σου έχει πολλαπλάσιο θέμα, ακόμα κ χωρίς πορτινκ να έριχνες!
Εχω ακούσει από συναδέλφους ότι κ τα τσοκ με πορτινκ τους έχουν δημιουργήσει προβλήματα στην ακοή!
 
Αυτός που είναι δίπλα σου έχει πολλαπλάσιο θέμα, ακόμα κ χωρίς πορτινκ να έριχνες!
Εχω ακούσει από συναδέλφους ότι κ τα τσοκ με πορτινκ τους έχουν δημιουργήσει προβλήματα στην ακοή!
71εκ λέμε και κάτω αν ρίχνεις σε τσίχλες βγαίνει θέμα οι περισσότεροι δεν το ξέρουν
 
Αυτοί που λένε ότι δεν έχουν κανένα πρόβλημα είναι ήδη κουφοί. 😁
''Δεν υπάρχει κάνενα πρόβλημα ακοής που να οφείλεται στα ported τσοκ'' , δηλώνει με υπερηφάνεια ο Πανελλήνιος Σύλλογος Κουφών Κυνηγών Ελλάδος.
 
Δηλ 61-66-68 cm έχεις πρόβλημα,71-73-76-81 δεν έχεις?
Με όλα μπορεί να την πάθεις.. γιατί είναι από 150ντεσιμπελ και πάνω.. η ντουφεκια..
Σκέψου μέσα στα ρεματα το δάσος που έρχεται το ακουστικό κύμα πίσω
Ξέρω ένα φίλο που δεν είναι ΚΥΝΗΓΟΣ και το έπαθε από το πλαστικό μπιστολι με καψουλι έριξε πολλά συνεχόμενα και έχει μόνιμες εμβοες από παιδάκι
Το συνολικό μήκος από την έκρηξη στόμιο έχει να κάνει ένα δίκαννο 71εκ μπορεί να είναι όσο μια καραμπίνα 61εκ
.. όσο πιο μακριά τόσο γλιτώνεις..
Και -5db διαφορά να έχει είναι καλύτερα..
Σκέψου ότι με 51 slug και μονοβολο ακούνε 2πλασιο κρότο
 
Καλησπέρα στην παρέα
Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει γιατί μου λέγαν κάτι κουφα το απόγευμα και κόντεψαν να μ πέσουν τ Μάλια όσα έχουν απομείνει δλδ...
Πόσο κοστίζει ένα σετ βελτίωσης αν τα γράφω καλά της brilley κουμπί απελευθέρωσης, μοχλός κλείστρου,σκανδάλη;
Στο περίπου γιατί μ λεγε αυτός ότι.μοκο η σκανδάλη έχει 750ευρω και 150 τα άλλα δυο
 
Καλησπέρα στην παρέα
Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει γιατί μου λέγαν κάτι κουφα το απόγευμα και κόντεψαν να μ πέσουν τ Μάλια όσα έχουν απομείνει δλδ...
Πόσο κοστίζει ένα σετ βελτίωσης αν τα γράφω καλά της brilley κουμπί απελευθέρωσης, μοχλός κλείστρου,σκανδάλη;
Στο περίπου γιατί μ λεγε αυτός ότι.μοκο η σκανδάλη έχει 750ευρω και 150 τα άλλα δυο
Αν αγοράσεις από την Briley ολόκληρο τον μηχανισμό σκανδάλης, μπορεί να λέει και λίγα.
 
Back
Top