Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα Νίκο!:)

...εδώ μιλάμε για ακαδημαϊκού επιπέδου ιδιογόμωση...μέχρι βοηθό επι της έδρας έχεις!;).sarcastic.


Καλημερα Καπτεν !!!! Μην το γελάς καθολου !!!!
Δεξι μου χερι....και απο γνωσεις στην ιδιογομωση εχει πολυ περισσοτερες απο ορισμενους
ιδιογομωτες !!!! :cool:
 
Εεεεεε κι σι πάλι κι γω καφέ πινου‼️άμα τιλιωσ θα μι κάνς να φτιαξου κιαλλουν
Γιάννη έσφαξα στα γρήγορα 1 wolf duplex 4x6 γιατί τα 5x7 τα έχω σε πολύ δύσκολο σημείο κ έπρεπε να σηκώσω πολύ πράμα.
Nsi t5 686 sipe 1.65+x35.70 με συγκεντρωτήρα jiovanni 22 ή 24 (είναι λίγο πατημενος κ δεν μπορώ να καταλάβω)
Τα σκάγια ήταν σε σειρά κ όχι ανακατεμένα. Τα νο6 2.68χιλ ήταν κάτω κ τα νο4 3.1-3.2χιλ πάνω.
Μου έκανε εντύπωση ότι υπήρχαν λίγα σκάγια στην τελευταία στοιβαδα σκαγιων (αυτή που ακουμπάει στο αστέρι με διάμετρο 3.70χιλ ακριβώς.
Μιλάμε για φυσίγγι με 3 νουμερα σκαγιων σε σειρά.
Το φυσίγγι ήταν κλεισμένο στα 56.5χιλ με ρελι 2.20χιλ.
Επίσης εντυπωσιαστηκα με τη σφαιρικοτητα κ το γυάλισμα των σκαγιων καθώς κ το ποσό ψιλά φυλλιδια έχει η sipe.
Θα το ρίξω αργότερα κ θα το μετρήσω
IMG_20220401_100059.jpgIMG_20220401_094505.jpgIMG_20220401_102112.jpgIMG_20220401_095604.jpgIMG_20220401_095505.jpg
 
Γιάννη έσφαξα στα γρήγορα 1 wolf duplex 4x6 γιατί τα 5x7 τα έχω σε πολύ δύσκολο σημείο κ έπρεπε να σηκώσω πολύ πράμα.
Nsi t5 686 sipe 1.65+x35.70 με συγκεντρωτήρα jiovanni 22 ή 24 (είναι λίγο πατημενος κ δεν μπορώ να καταλάβω)
Τα σκάγια ήταν σε σειρά κ όχι ανακατεμένα. Τα νο6 2.68χιλ ήταν κάτω κ τα νο4 3.1-3.2χιλ πάνω.
Μου έκανε εντύπωση ότι υπήρχαν λίγα σκάγια στην τελευταία στοιβαδα σκαγιων (αυτή που ακουμπάει στο αστέρι με διάμετρο 3.70χιλ ακριβώς.
Μιλάμε για φυσίγγι με 3 νουμερα σκαγιων σε σειρά.
Το φυσίγγι ήταν κλεισμένο στα 56.5χιλ με ρελι 2.20χιλ.
Επίσης εντυπωσιαστηκα με τη σφαιρικοτητα κ το γυάλισμα των σκαγιων καθώς κ το ποσό ψιλά φυλλιδια έχει η sipe.
Θα το ρίξω αργότερα κ θα το μετρήσω
View attachment 45698View attachment 45699View attachment 45700View attachment 45701View attachment 45702
‼️‼️‼️‼️‼️3.70 ασσαιους δλδ‼️‼️‼️ πρέπει να είναι καλο‼️‼️‼️
 
Άνοιξα ντουλάπες σφραγισμενες με σιλικόνη
‼️‼️‼️‼️‼️3.70 ασσαιους δλδ‼️‼️‼️ πρέπει να είναι καλο‼️‼️‼️
Είχε χοντρά σκάγια μέσα το άτιμο.
Τα 6αρια ήταν ακριβώς στο 2.68-2.70
Τα 4αρια στα 3.10-3.20 κ πάνω πάνω ήταν τα 3.70.
Θα ρίξω σε στόχο κ θα ανοίξω κ άλλο να δούμε αν είναι όλα έτσι.
Για τη δόση ας μας πουν οι συνεδελφοι που δουλεύουν sipe
 
Άνοιξα ντουλάπες σφραγισμενες με σιλικόνη

Είχε χοντρά σκάγια μέσα το άτιμο.
Τα 6αρια ήταν ακριβώς στο 2.68-2.70
Τα 4αρια στα 3.10-3.20 κ πάνω πάνω ήταν τα 3.70.
Θα ρίξω σε στόχο κ θα ανοίξω κ άλλο να δούμε αν είναι όλα έτσι.
Για τη δόση ας μας πουν οι συνεδελφοι που δουλεύουν sipe
Αστα ρε σι να περνούν κ λίγο αέρα‼️δεν παθαίνουν τίποτα‼️
 
Για τα 3.70 δεν ξέρω τι παίχτηκε αλλά τα βρηκα πάνω πάνω.
Να το έκανε ο κατασκευαστής η βρέθηκαν τυχαία?
Θα δούμε. Όπως κ να έχει όλα τα σκάγια ήταν πιο χοντρά από αυτά που μας έχουν συνηθίσει άλλοι κατασκευαστές.
Αρχίζω κ τον συμπαθώ πολύ αυτόν τον Μπαφα.
 
Για τα 3.70 δεν ξέρω τι παίχτηκε αλλά τα βρηκα πάνω πάνω.
Να το έκανε ο κατασκευαστής η βρέθηκαν τυχαία?
Θα δούμε. Όπως κ να έχει όλα τα σκάγια ήταν πιο χοντρά από αυτά που μας έχουν συνηθίσει άλλοι κατασκευαστές.
Αρχίζω κ τον συμπαθώ πολύ αυτόν τον Μπαφα.
Δεν είναι τυχαία ...
 
Αστα ρε σι να περνούν κ λίγο αέρα‼️δεν παθαίνουν τίποτα‼️
Έχω πολύ πράμα Γιάννη, πολλές χιλιάδες φυσιγγια cal 12, 20,16
Οταν ξεμπαρκαρω φορτώνω το αμάξι κιβώτια κ τα φέρνω Χίο χώρια αυτά που γεμίζω.
Δεν τα χρειάζομαι αλλά δεν ξέρω τι με πιάνει κ αγοράζω. Ευτυχώς το παθαίνω μόνο με φυσιγγια.
Τα σφραγιζω σε ντουλάπες που έχω φτιάξει ειδικά για αυτό το λόγο κ διατηρούνται άριστα
 
Δεν τα χρειάζομαι αλλά δεν ξέρω τι με πιάνει κ αγοράζω. Ευτυχώς το παθαίνω μόνο με φυσιγγια.
Ανίατη ασθένεια ...

Θα αρχίσω να δωρίζω για να ξεφορτώσω.
Πριν μια βδομάδα δώρισα τα πρώτα 2 κουτιά σε φίλο.
Θα φύγουν πολλά ακόμα.

Και ειδικά κάτι στόκας μπλε μάγκνουμ και κάτι μαϊμού imperial ...
Έχω και κάτι Rapid μπλε ... Ποτέ δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ... Να τα πάρει το ποτάμι ή να τα κρατήσω @Johnny brow ;;;
 
Για τα 3.70 δεν ξέρω τι παίχτηκε αλλά τα βρηκα πάνω πάνω.
Να το έκανε ο κατασκευαστής η βρέθηκαν τυχαία?
Θα δούμε. Όπως κ να έχει όλα τα σκάγια ήταν πιο χοντρά από αυτά που μας έχουν συνηθίσει άλλοι κατασκευαστές.
Αρχίζω κ τον συμπαθώ πολύ αυτόν τον Μπαφα.

Δεν γινεται να ειναι τυχαια !!! Ωστοσο σφαξε αλλο ενα για να το διαπιστωσουμε...
Τι διαολο τα λυπασαι βρε Στελιο ???
Δεν τα λυπασαι ....και το ξερω...σφαξε ενα ακομα φιλε !!!
 
Δεν γινεται να ειναι τυχαια !!! Ωστοσο σφαξε αλλο ενα για να το διαπιστωσουμε...
Τι διαολο τα λυπασαι βρε Στελιο ???
Δεν τα λυπασαι ....και το ξερω...σφαξε ενα ακομα φιλε !!!
Σφάχτηκε Νίκο Κ βρήκα μόνο 2.70 κ 3.20
Τετοιο 6αρι εγώ δεν έχω βρει σε κανένα άλλο. Καθαρά 6αρια για τα 4αρια 3.20 δεν έχω γνώμη.
Το πρώτο που έσφαξα είχε πάνω πάνω μια στρώση 3.70.
Οπως κ να έχει εμένα μου άρεσε γιατί σε όλα σχεδόν τα εμπορικά βάζουν πιο ψιλά σκάγια.
Τη δόση πως την είδες?
 
Σφάχτηκε Νίκο Κ βρήκα μόνο 2.70 κ 3.20
Τετοιο 6αρι εγώ δεν έχω βρει σε κανένα άλλο. Καθαρά 6αρια για τα 4αρια 3.20 δεν έχω γνώμη.
Το πρώτο που έσφαξα είχε πάνω πάνω μια στρώση 3.70.
Οπως κ να έχει εμένα μου άρεσε γιατί σε όλα σχεδόν τα εμπορικά βάζουν πιο ψιλά σκάγια.
Τη δόση πως την είδες?

Μαγκας ο ΛΥΚΟΣ Στελιο....Κλασικη συνταγη sipe ...και σωστη...
Με τζιοβανι 22 το εχει....γι'αυτο ειναι κλεισμενο στα 56,5....Εχει κενο απατητο χωρο 12 χιλιοστα.
Θα μπορουσε να κλεισει και στα 57....Το εκλεισε 56,5 για να δουλευει και στους μειον βαθμους...
Ειναι καθαρα χειμωνιατικο φυσιγγιο....γι'αυτο ''παραπονεθηκαν'' οσοι το εριξαν με νορμαλ καιρο !!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top