Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μαγκας ο ΛΥΚΟΣ Στελιο....Κλασικη συνταγη sipe ...και σωστη...
Με τζιοβανι 22 το εχει....γι'αυτο ειναι κλεισμενο στα 56,5....Εχει κενο απατητο χωρο 12 χιλιοστα.
Θα μπορουσε να κλεισει και στα 57....Το εκλεισε 56,5 για να δουλευει και στους μειον βαθμους...
Ειναι καθαρα χειμωνιατικο φυσιγγιο....γι'αυτο ''παραπονεθηκαν'' οσοι το εριξαν με νορμαλ καιρο !!!
Άλλαξα μπαταρία στη ζυγαρια κ έσφαξα αλλά 2 για σιγουριά στο 1.66.8- 1.67ήταν κ τα δύο .
Τα σκάγια νο6 κ νο4.
 
Για εμάς εδώ κάνει για λαγο σε όλους τους καιρούς κ πέρδικα χειμώνα.
Για Πέρδικα με 30-35+βαθμούς δεν είναι.
Με νοτιαδουρα ίσως δουλέψει καλά.
Το πακέτο έχει απ έξω φασσα κ λαγό, νομίζω ότι για αυτά τα θηραματα + παπι είναι μάνα.
 
Για εμάς εδώ κάνει για λαγο σε όλους τους καιρούς κ πέρδικα χειμώνα.
Για Πέρδικα με 30-35+βαθμούς δεν είναι.
Με νοτιαδουρα ίσως δουλέψει καλά.
Το πακέτο έχει απ έξω φασσα κ λαγό, νομίζω ότι για αυτά τα θηραματα + παπι είναι μάνα.
σε ολους τους καιρους δουλευει.
 
Ανίατη ασθένεια ...

Θα αρχίσω να δωρίζω για να ξεφορτώσω.
Πριν μια βδομάδα δώρισα τα πρώτα 2 κουτιά σε φίλο.
Θα φύγουν πολλά ακόμα.

Και ειδικά κάτι στόκας μπλε μάγκνουμ και κάτι μαϊμού imperial ...
Έχω και κάτι Rapid μπλε ... Ποτέ δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ... Να τα πάρει το ποτάμι ή να τα κρατήσω @Johnny brow ;;;
Κ τα Στόκας κ τα ραπίντ άστα να βρίσκονται....συλλεκτικά πλέον‼️έχω κ εγώ διασποράς μαύρα Στόκας‼️σε καμία 50αρια χρόνια ένα θα πουλάω οικοδομή θα σηκώνω‼️
 
Για εμάς εδώ κάνει για λαγο σε όλους τους καιρούς κ πέρδικα χειμώνα.
Για Πέρδικα με 30-35+βαθμούς δεν είναι.
Με νοτιαδουρα ίσως δουλέψει καλά.
Το πακέτο έχει απ έξω φασσα κ λαγό, νομίζω ότι για αυτά τα θηραματα + παπι είναι μάνα.

Για 30 -35 βαθμους....ουτε εγω θα το εριχνα....Απο 20 βαθμους και κατω...το φυσιγγιο πρεπει να κενταει!!!
Απο Νοτια και απο Βορια δεν καταλαβαινει τιποτα Στελιο !!!
Στους 30 -35 βαθμους θα την ''ακουσεις'' φιλε !!!
 
σε ολους τους καιρους δουλευει.
Είχα ρίξει ένα ντουμπλε σε φερμαριστες πέρδικες η μια εξαυλωθηκε το κατάλαβα με την τουφεκια ότι εξαφανίστηκε γιατί είδα πολύ πούπουλο κ πουλί δεν είδα να πέφτει, γυρνάω κ ρίχνω στην άλλη στα 25 μέτρα περίπου τρώει πάνω από 20 σκάγια, έκανε αλλα 10 μέτρα κ έπεσε με διαμπερή τραύματα αλλά ήταν με το μπλε κ θερμοκρασία 35+ βαθμοι.
Από την πρώτη στα 15 μέτρα βρήκα κάτι ψιλά σκόρπια γύρω γύρω.
 
Σφάχτηκε Νίκο Κ βρήκα μόνο 2.70 κ 3.20
Τετοιο 6αρι εγώ δεν έχω βρει σε κανένα άλλο. Καθαρά 6αρια για τα 4αρια 3.20 δεν έχω γνώμη.
Το πρώτο που έσφαξα είχε πάνω πάνω μια στρώση 3.70.
Οπως κ να έχει εμένα μου άρεσε γιατί σε όλα σχεδόν τα εμπορικά βάζουν πιο ψιλά σκάγια.
Τη δόση πως την είδες?
Αν και εσείς γνωρίζετε καλύτερα Στέλιο μου, σου βρήκα αυτο που προφανώς το γνωρίζεις ήδη...;)

1648806111164.jpeg
Υποθέτω οτι τα στοιχεία δίνονται για σκάγια Νο 7 , στους 20 C & 60% υγρασία περίπου, με κλείσιμο 58 χιλ.

Αν είχα Cal.12 αυτο το φυσίγγι εγώ προσωπικά θα το έριχνα μόνο σε θερμοκρασίες κάτω των 10 C και μόνον αν δεν είχα άλλη εναλλακτική να πάω στα ίδια γραμμάρια σε μια πιο προοδευτική πυρίτιδα...

Βέβαια αυτή είναι προσωπική άποψη.:)

Υ.Γ...Το όπλο μαγκνούμ εξυπακούεται... άλλωστε τα περισσότερα είναι...
 
Αν και εσείς γνωρίζετε καλύτερα Στέλιο μου, σου βρήκα αυτο που προφανώς το γνωρίζεις ήδη...;)

View attachment 45705
Υποθέτω οτι τα στοιχεία δίνονται για σκάγια Νο 7 , στους 20 C & 60% υγρασία περίπου, με κλείσιμο 58 χιλ.

Αν είχα Cal.12 αυτο το φυσίγγι εγώ προσωπικά θα το έριχνα μόνο σε θερμοκρασίες κάτω των 10 C και μόνον αν δεν είχα άλλη εναλλακτική να πάω στα ίδια γραμμάρια σε μια πιο προοδευτική πυρίτιδα...

Βέβαια αυτή είναι προσωπική άποψη.:)

Υ.Γ...Το όπλο μαγκνούμ εξυπακούεται... άλλωστε τα περισσότερα είναι...
Καπτα Γιάννη από sipe δεν έχω ιδέα, δεν την έχω γεμίσει αλλά θα το κάνω στο άλλο ξέμπαρκο πρώτα ο Θεός.
Υ. Γ. Χαρτουρα-βαλιτσες έτοιμα κ περιμενω ήρεμα να χτυπήσει το τηλ.
Ξέρεις πως είναι!!! :)
 
Καπτα Γιάννη από sipe δεν έχω ιδέα, δεν την έχω γεμίσει αλλά θα το κάνω στο άλλο ξέμπαρκο πρώτα ο Θεός.
Υ. Γ. Χαρτουρα-βαλιτσες έτοιμα κ περιμενω ήρεμα να χτυπήσει το τηλ.
Ξέρεις πως είναι!!! :)
Καλές θάλασσες να έχεις Στέλιο
 
Καπτα Γιάννη από sipe δεν έχω ιδέα, δεν την έχω γεμίσει αλλά θα το κάνω στο άλλο ξέμπαρκο πρώτα ο Θεός.
Υ. Γ. Χαρτουρα-βαλιτσες έτοιμα κ περιμενω ήρεμα να χτυπήσει το τηλ.
Ξέρεις πως είναι!!! :)
...αμ' δε ξέρω!...με το καλό...:)

Υ.Γ...μπράβο είσαι ψύχραιμος(η τουλάχιστον δείχνεις...), εγώ δεν το συνήθισα ποτέ μου!
 
Internet φρόντισε να έχεις ...
Ρώτα τον Τράτση ...
...μ' έκαψες, εσύ φταις με τις αδυναμίες!...πήρα και κάμποσες εξτρά απ' αυτές που δικαιούμαι, να μη σου πω πόσο...θα σου τις χρεώσω σε μπύρες!...όλο εσύ θα κερνάς!!!.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top