Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
...ο Μπάμπης Αιγινήτης σε άθρο του δηλώνει κατά λέξη, οτι έχει πάρει με καλοκαιριά και ζέστη , φάσσες στη βοσκή στα 30 μέτρα που έπεφταν ξερές με 28 γρ. σκοπευτικά φυσίγγια Νο 7 1/2.
Εγω φιλε τις επερνα με νο 10 32 γρμ ξερες μεχρι 30 μετρα δωκιμασετο και συ δε το λεω σαν επιλογη αλλα αμα εισαι αφραγγος και σου κατσι δωρο το κουτακι φαρμακι ειναι αχαχχααχ
 
Φιλε τα δουλεύω τα wolf!!έχει βγάλει κ ενα μονοβολο υs-s που διασπάτε. Εμεινα αρκετά. εως πολυ ευχαριστημένος στα φυσιγγια του την έχω δοκιμάσει όλη σχεδόν την γκάμα του Μπαφα για το μεγάλο τριχωτό θήραμα.
Παρε και μονοβολα lyman θα με θυμιθεις
 
Καλησπέρα Τολη εχεις κατι στα υποψιν σου να προτείνεις;
Του μπαφα ρε συ ειναι με μονοβολο σαν βολιδα αεροβολου αστο πολυ καλα εγω οταν το ειδα γελαγα αλλα οταν το εριξα κορυφη αλλου βιοτεχνη ομως του golden
 
Του μπαφα ρε συ ειναι με μονοβολο σαν βολιδα αεροβολου αστο πολυ καλα εγω οταν το ειδα γελαγα αλλα οταν το εριξα κορυφη αλλου βιοτεχνη ομως του golden
Είχαμε μια α κουβέντα για το εν λόγω μονοβολο....απουσιαζες
 
Μετά την πλάκα που έπαθα με του καραμανιδη δεν ενισχύω κανέναν. Ήμουν από τους πρώτους εδω στην περιοχη μου που φώναζα για να ψωνίζουμε ελληνικά φυσιγγια... Πλέον σ τρέφομαι μόνο στα εισαγωγης
Θύμισε μας,είχε σφηνώσει φυσίγγιο στην κάνη❓
 
Ναι ακριβώς... Ευτιχως που δεν έβγαλε τον κάλυκα να ρίξω το επόμενο... Σφηνωσε το μονοβολο στα τειχωματα του τσοκ... Τσάμπα να μου δώσεις ελληνικό φυσιγγι εγω δεν το βάζω ξανά στην θαλαμη μου.
Μυθια‼️φοβερό όντως ‼️
 
Του Μπαφα τα φυσιγγια το us-s και τα δράμια του είναι πολύ καλά κ δυνατα (τύπου lyman εννοείς στον μαύρο κάλυκα το πλακέ? Λογικά αυτό θα λες το έχω δοκιμάσει με εξαιρετικά αποτελέσματα.) τα φυσιγγια golden δεν τα έχω δοκιμάσει καθόλου . Το βασικό μου ερώτημα είναι γιατί οι τιμές των ελληνικών φυσιγγιων είναι πλέον μεγαλύτερες από τα φυσιγγια εισαγόμενα reminghton federal winchester. Δεν το έχω καταλάβει ακόμα αυτό.
Ακου τωρα παω στο κυνηγι μια μερα και επηδη εμεινα πηρα τα κυργιας τα 9 βολα και μου λεει ενας καλα ρε με αυτα τα φτινα τι να κανεις ρε καημενε λογηκες οποτε και οι τιμες
 
Ναι ακριβώς... Ευτιχως που δεν έβγαλε τον κάλυκα να ρίξω το επόμενο... Σφηνωσε το μονοβολο στα τειχωματα του τσοκ... Τσάμπα να μου δώσεις ελληνικό φυσιγγι εγω δεν το βάζω ξανά στην θαλαμη μου.
Ακου τωρα αυτο μπωρει να συμβει στον καθενα απλα το φυσυγγι δεν ειχε μπαρουτι και φρακαρε στη στενωση το θεμα ειναι τον πηρες και αν τον πηρες τι εκανε?
 
Το θέμα δεν είναι να παρεις ένα κουτί φυσίγγια κ να μην σου αρέσουν, ουτε η πρωτη φορα θα ειναι,ουτε η τελευταια.....
Το θέμα είναι να μην συμβεί ατυχημα η βγάλει κανεις τα μάτια του....

Για ελληνικά μονοβολα κ δραμια δεν ξέρω, αλλά ακουω ότι τα περισσοτερα είναι πολυ δυνατά και....τρομερα.....
Ε αυτά καλυτερα να αποφεύγονται...........
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top