Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
391 18.6 71cm αντί για 391 18.5 66cm λίγο...
Ίσως αλλα δεν νομίζω ότι δεν παίζει ρόλο 5cm είναι λίγο ποιο σφιχτή η ντουφεκια; ;;
Ετσι λέγαν και για το δικαννο με καραμπίνα και το baikal πήγε καλύτερα στην ίδια μέρα από την 391
Επειδή θυμόμουν κάτι και για το Baikal για αυτό σε ρώτησα.
Η διαφορά των 5cm δε νομίζω να παιζει το σημαντικότερο ρόλο, κατά την άποψη μου θα είναι απειροελάχιστη η διαφορά.
Τώρα πιστευω οτι τα δικανα ίσως να βγάζουν και πιο δυνατή τουφεκια από τις καραμπίνες!
 
Επειδή θυμόμουν κάτι και για το Baikal για αυτό σε ρώτησα.
Η διαφορά των 5cm δε νομίζω να παιζει το σημαντικότερο ρόλο, κατά την άποψη μου θα είναι απειροελάχιστη η διαφορά.
Τώρα πιστευω οτι τα δικανα ίσως να βγάζουν και πιο δυνατή τουφεκια από τις καραμπίνες!
Ίσως.... παντός αυτά εγώ και κάνεις εδωμεσα δεν θα μπορέσει να το αποδείξει...το τι επηρέασε τις διαφορές... μόνο βλητικοι με εμπειρία και κατάλληλα μηχανήματα.. μπορούν.
 
.......κ λιγο πιο γρηγορη η καννη των 71cm απο την 66cm...τοσο λιγο, που μπορει να κανει τη διαφορά..
Κώστα καλησπέρα!:)

+/- 5 εκατοστά διαφορά μήκους κάννης ισοδυναμεί με +/- 4 μ/δλ διαφορά V0...Μπορεί να κάνει αξιόλογη διαφορά?
 
Όχι φίλε γιατί μιλάς για ένα βλήμα με πολύ μεγάλη ταχ άλλη αεροδυναμική μεγάλο βάρος τελείως διαφορετική κίνηση μέσα στην ατμόσφαιρα καμία σχέση με τα σκακιά .
Και αυτοί που μιλάνε για σκάγια δεν λαμβανουν την υγρασία υπόψη ... Εγώ τι να κάνω τώρα ;;; :) :) :)
 
Κώστα καλησπέρα!:)

+/- 5 εκατοστά διαφορά μήκους κάννης ισοδυναμεί με +/- 4 μ/δλ διαφορά V0...Μπορεί να κάνει αξιόλογη διαφορά?
Η διαφορα μπορεί να είναι κ παραπάνω Γιάννη. Ανάλογα τη γόμωση.
Μεχρι κ 10μετρα έχω μετρήσει από 70 σε 76 κάννη
 
Επειδή θυμόμουν κάτι και για το Baikal για αυτό σε ρώτησα.
Η διαφορά των 5cm δε νομίζω να παιζει το σημαντικότερο ρόλο, κατά την άποψη μου θα είναι απειροελάχιστη η διαφορά.
Τώρα πιστευω οτι τα δικανα ίσως να βγάζουν και πιο δυνατή τουφεκια από τις καραμπίνες!
Τα περισσότερα δικαννα στέλνουν πιο δυνατά τα σκάγια.
Όμως υπάρχουν κ εξαιρέσεις 48al, Auto5, κ μερικές Rem που δεν τις πιάνει τίποτα.
Αυτά έχω δει στο κυνηγι.
 
Τα 4 m/s κατα ποσο ειναι σιγουρο...;;;;
Τα δεδομένα για τα μήκη των καννών δεν έχουν αλλάξει από τότε που υπάρχουν τα λειόκαννα...
 

Attachments

Και αυτοί που μιλάνε για σκάγια δεν λαμβανουν την υγρασία υπόψη ... Εγώ τι να κάνω τώρα ;;; :) :) :)
Μάλλον εκεί που δοκιμαζουν ή κυνηγούν έχουν άλλο κλίμα φίλε ή λένε μαλακίες.Δεν μπορώ να πιστευω τι λέει ο καθένας όταν τα έχω δει και πάθει αυτοπροσώπως.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top