Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αν κ το 2001 δεν ειχε πλαστικο δισκο εμφραξης μεταξυ της πυριτιδας κ της μαλλινης ταπας, νομιζω οτι ειναι μακραν το πιο συγκεντρωτικο μαλλινοταπο που εχω δοκιμασει...
 
Από τις μακρινές βολές που έκανα το ίδιο κατάλαβα κ εγώ.ευχομαι να το ξαναβρώ γιατί ήταν ωραίο...ΥΓ ήταν το μόνο μάλλινο που με είχε ενθουσιάσει.
 
Τώρα κοίταξα το σαιτ του δορκα κ έχει μόνο τα 2001 32γρ.προφανως δεν παράγει πια τα 28και 34γρ..(εβγενε σε τρεις τύπους).έτσι εξηγητε που χάθηκαν...
 
Τα φυσιγγια του Δορκα ειναι απο τα πιο μαλακα κ πιο συγκεντρωτικα ελληνικα φυσιγγια κατα τη γνωμη μου... Τα σκαγια οντως ειναι ελαφρα πιο ψιλα σε πολλες περιπτωσεις...
Στα γερμανικα Rottweil τα σκαγια ειναι ελαφρα πιο χονρα απο τα αντιστοιχα ιταλικα...
αρη συγγνωμη για τη παρεμβαση αλλα το r12 και το τωρινο 3α αλλα και το velox δε τα λες και μαλακα οπως τα περισσοτερα ελληνικα φυσιγγια και το λεω αυτο αφου κι εγω αριστον χρησ. τ οποιο ουτε αυτο το λες μαλακο.μαλακα θα χαρακτηριζα φυσιγγια της b&p οπως το classic και το καινουργιο το 30αρι που εβγαλε
 
Ευρυπιδη για να πω την αληθεια μου, εμενα μου μοιαζουν πιο μαλακα απο τον ανταγωνισμο αλλα ειναι κ λιγο υποκειμενικο αυτο το θεμα... Προσφατα ο Δορκας ειδα οτι αλλαξε συσκευασια σε καποια φυσιγγια του, δεν γνωριζω αν αλλαξε κ δοσολογιες μιας κ οσα εχω ριξει ηταν αγορασμενα τουλαχιτον 1 με 2 χρονια πισω...
 
Φίλε Aρι ο δορκας αυτό το κάνει συχνά στο φυσίγγια του,τώρα απο ότι βλέπω το κάνει κ στα κουτιά..για να μην ζηλεύουν μάλλον..ΥΓ μου είπαν ότι τα 3A απο τότε που τα γέμισε σε κάλυκα φιοκι τα χάλασε,δεν ξέρω αν ισχύει.παντως με τα συγκεκριμενα δεν ήμουν ποτέ φίλος..η μαλλον το τουφέκι μου δεν ηταν φιλος με αυτά...
 
Η αληθεια ειναι οτι κ εγω τα προτιμουσα στον Cheditte καλυκα κ για ενα διαστημα πριν μερικα χρονια ειχα κανει φοβερα κυνηγια σε υδροβια με 8αρια 3Α και μια Benelli Black Eagle που ειχα με αρκετα παπια στο ενεργητικο τους ενω κυνηγουσα μπεκατσινια. Απο την αλλη φιλος που τα δοκιμασε με καλυκα Fiocchi φυλαγε το κουτι μετα απο τη χαρα του... Ειπαμε γουστα ειναι αυτα...;)
 
τα ποιο φθηνα καβαλα ηταν τα navaro30 με 5.80 νομιζω, το ιδιο και τα lambro 30 τα κιτρινα...ισως να ανεβηκαν και στα 5.90/6.00 δεν θυμαμαι ακριβως..
δεν ειχε σε 30γρ ποιο φθην εδω...εκεινα που μου αρεσαν πολυ ηταν τα φαστ με μια τσιχλα εξω...νομιζω σε 28/29γρ..εμενα προσωπικα, το simson μου σε τσιχλες το χειμωνα ηταν πολυ καλα...
Εδώ πάνω Lambro Tordo 30 6.50 αλλά αξίζουν το κάθε cent τα Navaro30 αν θυμάμαι τα είχα πάρει κάπου στα 6 (?) θα σας γελάσω.
Τα fast με την τσίχλα που λέτε τα έχω δει είναι της j&b μιας και λέτε καλά λόγια θα τα δοκιμάσω, πρέπει να είναι στα 31γρ αμα θυμαμαι καλα.
 
βασιλη εδω χανια lambro tordo 6.00 τα τελευταια 2 χρονια και μαλλον απο φετος 6,20.κιτρινα tordo 5.70 kai ariston 6,00
Καλά είστε, για τα κίτρινα έλεγα το 6,5 ;) τα πορτοκαλί στα 7,5 αν θυμαμαι καλά .buy buy.
Βέβαια κάτω Εύβοια έχουμε καλές τιμές, αλλά άμα έχεις φουσκοδεντριές δεν αντέχεις να μην μπεις και να παρεις το κατιτις εδω πανω.goodboy.
 
οχι ρε φιλε πολυ λαμπα τα πορτοκαλι 7,50.εδω 7.50 εχει το cheddite free shot η μεσοταπα και τους βαζουμε χερι γιατι το εχουν ακριβησει πολυ
 
Εδώ πάνω τις βαράνε πολύ τιμές, είναι και πλούσιοι εδώ πάνω πάντως ίσως επίσης δεν κυνηγάνε και πολύ τσίχλες, άρα δεν έχουν ζήτηση αυτά τα φυσίγγια...
Κάτω έχει καλές τιμές και προσφορές βρίσκεις σε κούτα, γι ααρκετά χρόνια τα πορτοκαλί τα τορντο τα περναμε στα 5,80 τωρα πρεπει να τα πηγαν 6,5 καπου στα 6,2 τα euromix και 5,80 express32
 
Αν δε δω φωτο δεν πιστευω τίποτα.
Το buffer είναι με αλεύρι ολικής αλεσης από μυλους Λουλη η μαλακό εισαγωγής;

Οτι πειτε κ. Γιαννη... .well done.
Η αποσταση ειναι στα 35 μετρα ( για τεχνικους λογους δεν μπορουσα να παω μακρυτερα), το τσοκ ειναι 3* Carlson με το 725...

37γρ ν4...


33γρ ν6...


.ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe.
 
Μας έχουν τρελάνει, γράφεις για τεχνικούς λόγους και μου ήρθε να σε ρωτήσω, για τεχνικούς ή πολιτικούς λόγους... χαχαχα.
Πολύ no limit τα φυσιγγαγια σου, είναι για κεντροτουφεκαω τύπους.... ☺
 
Οτι πειτε κ. Γιαννη... .well done.
Η αποσταση ειναι στα 35 μετρα ( για τεχνικους λογους δεν μπορουσα να παω μακρυτερα), το τσοκ ειναι 3* Carlson με το 725...

37γρ ν4...


33γρ ν6...


.ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe..ghe.
πολυ καλες Αρη ..... ειδικα το 4αρι, κανει για κρυο κ βαλτο (οπου επιτρεπεται )
 
Πολύ σφιχτές τουφεκιές με 3* για 35μ. κεντάνε βλέπω!!! Κάνει άνετα και για παραπέρα ακόμη και με 3*
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top