Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εκει που στεκομαι εγω, ειναι οτι και ωραια συγκεντρωση βγαζει κ πολυ γρηγορο ειναι για 40 γραμμαρια... Οχι σε θεμα αρχικων βεβαια, αλλα στο χρονο που εκαναν τα σκαγια να φτασουν στον πινακα στα 40 κ τα 50 μετρα...
Μενει βεβεια κ η δοκιμη στην πραξη γιατι ο πινακας μονο μια εικονα δινει...
Στελιο M92S ειναι, εσφαξα αλλο ενα που ειχα στο αμαξι... Απλα μου ετυχαν κανα δυο παρτιδες 36αρα στην ιδιογομωση που δεν ειχαν αυτο το πιο καφετι χρωμα τοσο εντονα, κ εμοιαζαν παρα πολυ με την M92S κ δεν ειμουν σιγουρος χθες βραδυ που το εφαξα...
 
Last edited:
Και διάτρησης σε κοτόπουλα ...αλανιάρικα για να είναι σκληρά
Και το κεφάλι μέσα στην φτερούγα..Μην πάει χαμένο το ζώο...sarcastic.
Λοιπόν άκου..όταν είχα πάρει πριν 8 περίπου χρόνια το diana 350 magnum
4,5 κάτι παιδια με είχαν φάει για να τους δωσω να ρίξουν..παω μια μέρα σπίτι τους και ρίχνουμε σε κάτι στόχους..Σε μια φάση ακούμε κοκορικοοοο!!ο κόκορας τους είχε βγει για να λαλήσει..κ ο πιτσιρικάς σηκώνει το όπλο..ρε μαλακα του λέω μην του ρίξεις γιατί αν πάρει κεφάλι θες δεν θες θα φάμε κόκορα κρασάτο..:)
Θα του ρίξω μου λέει γιατί ειναι για σκότωμα έτσι κι αλλιώς..(πάνω απο 30μ απόσταση)Ρίχνει κ ο κόκορας κάνει ενα μεγάλο άλμα κ πάει πίσω απο το κοτέτσι κ γύρω του μαζεύονται όλες οι κοτες.buy buy.
Πάμε κ τον βρίσκουμε τεζα..τον βρήκε στην καρδιά!!.very shoked.
 
Στα 14 ευρω νομιζω πωλειται Γιωργο, τσιμπημενο στην τιμη...

Εεεε δεν ειναι κ τραγικα τσιμπημενο Αρη,

Λιγο τσιμπημενη ειναι γι αυτα που πραγματικα περιεχει αν κ οντως προσφερει αυξημενη συγκεντρωση...;)
 
δεν εχει καμια πατεντα. ο σηγκ.ειναι ο sg magnum.
Δεν με εκπλήσσει ... αφού η εταιρία αυτή χρησιμοποιεί αποκλειστικά συγκεντρωτήρες Gualandi. Τουλάχιστον τα πρώτα χρόνια, από τότε που ξεκίνησε την παραγωγή φυσιγγίων. Δεν ξέρω αν το συνεχίζει αυτό ακόμη ... .xm.
 
Θέλουμε τεστ ταχογραφου .....:) :)
Και διάτρησης σε κοτόπουλα ...αλανιάρικα για να είναι σκληρά

Ακομη και σε παπια ημερη μου κανει για τεστ. Εννοειται απο αυτες που ειναι ετσι κι αλλιως για σφαξιμο
 
δεν εχει καμια πατεντα. ο σηγκ.ειναι ο sg magnum.
.xm.Δηλαδή ο μόνος λόγος που προσφέρει αυξημένη συγκέντρωση σε σχάση με τον ανταγωνισμό είναι αυτό το βύσμα?
Δεν με εκπλήσσει ... αφού η εταιρία αυτή χρησιμοποιεί αποκλειστικά συγκεντρωτήρες Gualandi. Τουλάχιστον τα πρώτα χρόνια, από τότε που ξεκίνησε την παραγωγή φυσιγγίων. Δεν ξέρω αν το συνεχίζει αυτό ακόμη ... .xm.
Τα 2 τελευταία χρόνια Στέλιο, χρησιμοποιεί και τον Ζ2Μ της B&P, τουλάχιστον στο SPORTING, στο 31γρ. και στο 34άρι που πήρα φέτος, αυτό το βύσμα είχαν
 
Τα 2 τελευταία χρόνια Στέλιο, χρησιμοποιεί και τον Ζ2Μ της B&P, τουλάχιστον στο SPORTING, στο 31γρ. και στο 34άρι που πήρα φέτος, αυτό το βύσμα είχαν
Έχεις δίκιο Σπύρο, τώρα κοίταξα τις σημειώσεις μου και είδα ότι κι ένα Tordo που μου είχε δώσει πέρυσι ένας φίλος για "σφάξιμο" είχε Ζ2Μ-21 .... ενώ ένα Quail, που μου είχε δώσει μαζί, είχε μισόταπα Gualandi bior.
Υ.Γ.: -Σπύρο, 31 γρ. εννοείς το eco ;;; Γιατί εγώ το είχα πάρει παλιά (όταν πρωτοκυκλοφόρησε) και είχε SG-22 !
 
.xm.Δηλαδή ο μόνος λόγος που προσφέρει αυξημένη συγκέντρωση σε σχάση με τον ανταγωνισμό είναι αυτό το βύσμα?

Ναι Σπυρο, χρησιμοποιει magnum βυσμα σε κανονικο καλυκα... Την εχω δοκιμασει την πατεντα αυτη στην ιδιογομωση πριν καιρο, δουλευει αλλα πρεπει να βρεις κ την αναλογια των υλικων για να σου κρατησει κ συγκεντρωση κ ταχυτητα κατι που ειναι πολυ δυσκολοτερο σε σχεση με τα απλα βυσματα... Ο Gorilla την βρηκε...
 
Γ
Ναι Σπυρο, χρησιμοποιει magnum βυσμα σε κανονικο καλυκα... Την εχω δοκιμασει την πατεντα αυτη στην ιδιογομωση πριν καιρο, δουλευει αλλα πρεπει να βρεις κ την αναλογια των υλικων για να σου κρατησει κ συγκεντρωση κ ταχυτητα κατι που ειναι πολυ δυσκολοτερο σε σχεση με τα απλα βυσματα... Ο Gorilla την βρηκε...
Γατονι ο γορίλλας
 
εχει δοκιμασει κανεις τα super caccia 38gr με μιξ σκαγια 3*5 και 4*6 ?
Ναι φιλε μου και τα 2 ειδη σε παπια Ρουμανια τον Ιανουαριο. "Βαρυ" φυσιγγι, ηθελε χαμηλες θερμοκρασιες κ μου φανηκε αρκετα συγκεντρωτικο, ΑΛΛΑ με χαλασε πολυ η μπαρουτιλα!!! Δεν εχω ξαναδει τετοιο χαλι μιλαμε με εκαιγαν τα ματια, γυρισα αμεσα σε Β&P Winter και σωθηκα!!
 
Από τα πολύ δυνατά φυσίγγια με Tecna που ενώ κατέβαλαν τα θηράματα ήταν υπερβολικά δυνατά για τα γούστα μου, ακόμα και με πολλούς βαθμούς υπό το μηδέν. Διαμπερή τραύματα, αίμα και υπερβολικό λάκτισμα. Προσωπικά δεν ...
 
Από τα πολύ δυνατά φυσίγγια με Tecna που ενώ κατέβαλαν τα θηράματα ήταν υπερβολικά δυνατά για τα γούστα μου, ακόμα και με πολλούς βαθμούς υπό το μηδέν. Διαμπερή τραύματα, αίμα και υπερβολικό λάκτισμα. Προσωπικά δεν ...
Συμφωνο .... οσο ειχε - θερμοκρασια εεε τρωγονταν, μετα που ζεστανε κ πηγε + , αστα να πανε .... μαλλον γι αυτο μου χαλασε η vinci .sarcastic.
 
Τα έριχνα κάποτε με την Altair ... αφού δεν είχε φύγει και η κάννη μαζί, πάλι καλά. :) Γενικά με την tecna δεν ταιριάξαμε ποτέ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top