Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στο παρελθον ρηστο κυνηγησα πολυ στο βαλτο μπεκατσινια με ενα φυσιγγι γεμισμενο με C7 και το λατρεψα... Με τη ζεστη δεν μου πολυαρεσαν...
 
Βρε παιδιά του gorilla. Τα over max τα έχει κάνει κανείς δοκιμή; να δούμε κ αν δουλεύει η πατέντα τους !
Τολη τα δοκιμασα για το επομενο περιοδικο... Θα αναφερω απλα οτι με επεισαν για κυνηγετικη δοκιμη, ειναι πολυ γρηγορα για 40 γραμμαρια με την εννοια οτι ακομα και στα 50 μετρα τα σκαγια φτανουν πολυ γρηγορα στο στοχο εμπειρικα σε σχεση με αλλα 40αρια και η συγκεντρωση ειναι αυξημενη κατα 10-15 % σε σχεση με την αναμενομενη αποδοση του τσοκ τουλαχιτον με ζεστη που εχουμε... Για μενα αξιζουν μια δοκιμη στην πραξη, φαινεται ωραιο καρτεροφυσιγγο...
 
Τολη τα δοκιμασα για το επομενο περιοδικο... Θα αναφερω απλα οτι με επεισαν για κυνηγετικη δοκιμη, ειναι πολυ γρηγορα για 40 γραμμαρια με την εννοια οτι ακομα και στα 50 μετρα τα σκαγια φτανουν πολυ γρηγορα στο στοχο εμπειρικα σε σχεση με αλλα 40αρια και η συγκεντρωση ειναι αυξημενη κατα 10-15 % σε σχεση με την αναμενομενη αποδοση του τσοκ τουλαχιτον με ζεστη που εχουμε... Για μενα αξιζουν μια δοκιμη στην πραξη, φαινεται ωραιο καρτεροφυσιγγο...
Τώρα τι μπουρλότο είναι αυτό που μου έβαλες Αρι; Μπορώ να μην το δοκιμάσω; Άντε τώρα να το βρω. Τα έριξες και με κλειστό Τσόκ;
 
Τολη τα δοκιμασα για το επομενο περιοδικο... Θα αναφερω απλα οτι με επεισαν για κυνηγετικη δοκιμη, ειναι πολυ γρηγορα για 40 γραμμαρια με την εννοια οτι ακομα και στα 50 μετρα τα σκαγια φτανουν πολυ γρηγορα στο στοχο εμπειρικα σε σχεση με αλλα 40αρια και η συγκεντρωση ειναι αυξημενη κατα 10-15 % σε σχεση με την αναμενομενη αποδοση του τσοκ τουλαχιτον με ζεστη που εχουμε... Για μενα αξιζουν μια δοκιμη στην πραξη, φαινεται ωραιο καρτεροφυσιγγο...
αααα ευχαριστω αυτο Αρη, δλδ ειναι οπως τα λενε και κοντα ανοιχτη ντοφεκια και στα 40+ καλη % συγκεντρωση. Θα παρω 2 κουτακια να τα δοκιμασω Ρουμανια
 
Τολη τα δοκιμασα για το επομενο περιοδικο... Θα αναφερω απλα οτι με επεισαν για κυνηγετικη δοκιμη, ειναι πολυ γρηγορα για 40 γραμμαρια με την εννοια οτι ακομα και στα 50 μετρα τα σκαγια φτανουν πολυ γρηγορα στο στοχο εμπειρικα σε σχεση με αλλα 40αρια και η συγκεντρωση ειναι αυξημενη κατα 10-15 % σε σχεση με την αναμενομενη αποδοση του τσοκ τουλαχιτον με ζεστη που εχουμε... Για μενα αξιζουν μια δοκιμη στην πραξη, φαινεται ωραιο καρτεροφυσιγγο...

αααα ευχαριστω αυτο Αρη, δλδ ειναι οπως τα λενε και κοντα ανοιχτη ντοφεκια και στα 40+ καλη % συγκεντρωση. Θα παρω 2 κουτακια να τα δοκιμασω Ρουμανια

Ξερουμε τι πυριτιδα εχουν;
 
Πυριτιδα εχει η ΜΒ36 ή Μ92S, νομιζω τη δευτερη... Για να πω την αληεθια μου με μεσαια τσοκ μου αρεσε περισσοτερο, το δοκιμασα στα 35, στα 40 και στα 50 μετρα με 3,2,και 1 τσοκ αντιστοιχα...
Τολη δεν θα ελεγα οτι εχει ανοιχτη τουφεκια κοντα, αλλα ειναι ενα ωραιο καρτεροφυσιγγο...
Στα 14 ευρω νομιζω πωλειται Γιωργο, τσιμπημενο στην τιμη...
 
Πυριτιδα εχει η ΜΒ36 ή Μ92S, νομιζω τη δευτερη... Για να πω την αληεθια μου με μεσαια τσοκ μου αρεσε περισσοτερο, το δοκιμασα στα 35, στα 40 και στα 50 μετρα με 3,2,και 1 τσοκ αντιστοιχα...
Τολη δεν θα ελεγα οτι εχει ανοιχτη τουφεκια κοντα, αλλα ειναι ενα ωραιο καρτεροφυσιγγο...
Στα 14 ευρω νομιζω πωλειται Γιωργο, τσιμπημενο στην τιμη...
Εεεε δεν ειναι κ τραγικα τσιμπημενο Αρη, αν κ οπως το λες ειναι καλο εως τα 50 ... εεε τι αλλα θελουμε! απλα επειδη στο site του διαφημιζε οτι κρατα ανοιχτη συγκεντρωση στα κοντινα και οχι "μπαλα" , παιζει να μπει καμια φωτο ... ή πνευματικα δικαιωματα του περιοδικου :-)
 
Πυριτιδα εχει η ΜΒ36 ή Μ92S, νομιζω τη δευτερη...
Λογικά, για 40 γρ. και αν όντως βγάζει 420 μ/δ όπως λέει, πρέπει να έχει τη M92S.
Εγώ είμαι περίεργος να δω τι μορφή έχει το βύσμα του, το ... "ειδικό στοιχείο συγκέντρωσης" που αναφέρει στο site. .xm.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top