Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οκ μπορεις να τουφεκας τις φασσες με νο3 στα 50 μετρα κι εγω με νο6, θα δουμε ποιος θα εχει περισσοτερες καταβολες.
Στα 36 μετρα και νο9 να ριξω θα γινει σουρωτηρι η περδικα, δεν χρειςζομαι ουτε νο6 ουτε νο3
Έτσι εγώ ρίχνω με 9αρι και στη πέρδικα και πότε με ανοιχτό ντουφέκι
 
Εαν δεν δουμε τι δινει με τα ιδια φυσιγγια και ενα αλλο οπλο....δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα.
Παντα στα ιδια μετρα με το ΙΔΙΟ τσοκ....και ΟΧΙ εξτρα !!!
Πολλοι κανουν τον ''μαγκα'' με εξτρα τσοκ.....και το χειροτερο δεν εχουμε ΠΟΤΕ σωστη εικονα
και σωστα συμπερασματα....
Δεν ειναι δικαιολογια ριχνω με αυτο που κυνηγαω.....
Ολα τα φυσιγγια ( κατα την γνωμη μου ) δοκιμαζονται με μαμα τσοκ....Αυτο ειναι το σωστο για μενα...
Τα εξτρα τσοκ....δινουν καλυτερα αποτελεσματα....Αλλωστε αυτη ειναι η ''δουλεια'' τους....να κανουν τα
φολα φυσιγγια εμποριου καλυτερα!!!
Και παραλληλα να παραμυθιαζοντε οι κυνηγοι.....
Θα εγραφα πολλα περισσοτερα....το κοβω εδω...για να μην γινω ''κακός''....

ΥΓ. Αλεξ ( 76 ) δεν το λεω για σενα.....γενικα μιλαω φιλε !!!
ΥΓ. 2. Τωρα οι καννες της μπενελι.....και για μενα δεν ειναι οτι καλυτερο... και της 1100 ομως δεν
παει πισω....Τα ειδαμε τα ''καλουδια'' της.....
Ειδες ομως και τις δικης μου τα καλουδια φιλε, ειχα ανεβασει δοκιμη με 34 νο6 και τριαρι τσοκ στα 51 μετρα και αλλες διαφορες παλι με μαμα τσοκ.

Το οτι δοκιμασες μια 1100 που δεν ξερουμε καν σε τι κατασταση ηταν η κανη της και με φυσιγγια κομμενα και ραμμενα για το δικο σου οπλο παλι δεν ειναι δικαια δοκιμη και δεν λεει κατι, ουτε και σημαινει οτι ολες οι 1100 ριχνουν ετσι.

Επισης οτι εμπορικο εχεις δοκιμασει με το δικο σου οπλο ηταν σκορποχωρι και παντα εφταιγε το φυσιγγι...βρες καμια V3 κανε καμια δοκιμη και πες μας τι λεει...
 
Last edited:
Ειναι αυτο που λεει, καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα...αυτο εχει γινει με τις Remington, καποια ατομα κυνηγανε με 1100 30 και 40 χρονια αλλα ειναι μαλλον η εξαιρεση στον κανονα...
Ή δεν ρίχνουν πολλά φυσίγγια.
Το να κακολογει καποιος και να κατηγορει τα συγκεκριμενα οπλα ειναι απλα κομπλεξ και μικροπρεπεια, εκτος του οτι επικρατει μεγαλη υπερβολη στο σπασιματων των συγκεκριμενων οπλων!
Είσαι φίλος οπότε τους δέχομαι τους χαρακτηρισμούς.
.love.
 
τις πολύ μακρινές καταβολές δεν τις κάνει η ισοκατανομή τις δίνει μεμονωμένη συστάδα σκαγιων .
Συμφωνώ εν μέρει.
Ναι μεν η συστάδα έχει δύναμη κρούσης και σκοτώνει, ... αλλά δεν βασιζόμαστε στις συστάδες για να σκοτώσουμε.
Αυτό πιστεύω Γιάννη.
 
Ή δεν ρίχνουν πολλά φυσίγγια.

Είσαι φίλος οπότε τους δέχομαι τους χαρακτηρισμούς.
.love.
Σου ειπα για το δικο μου ποσα εχει ριξει και λιγα λεω...αρα θα περιμενω κι εγω να σπασει οταν πχ πιασω τις 40000 η 50000 φυσιγγια και θα το κραζω μετα!!!

Δεν συμφωνα φιλε με το σκεπτικο σου και με το πως γραφεις, θα επρεπε κι εγω πχ οποτε κανω μια δοκιμη να γραφω...ωραια τουφεκια εβγαλα και να κραζω το ενα η το αλλο οπλο που δεν θα πιανει τετοια ποσοστα...δεν τα θεωρω σωστα πραγματα αυτα Βασιλη.
 
Last edited:
Σου ειπα για το δικο μου ποσα εχει ριξει και λιγα λεω...αρα θα περιμενω κι εγω να σπασει οταν πχ πιασω τις 40000 η 50000 φυσιγγια και θα το κραζω μετα!!!

Συμφωνα φιλε με το σκεπτικο σου και με το πως γραφεις, θα επρεπε κι εγω πχ οποτε κανω μια δοκιμη να γραφω...ωραια τουφεκια εβγαλα και να κραζω το ενα η το αλλο οπλο που δεν θα πιανει τετοια ποσοστα...δεν τα θεωρω σωστα πραγματα αυτα Βασιλη.
Γιατί το παίρνεις πατριωτικά❓κ ο Βασίλης δεν έχει ❓κανονικά έπρεπε να κάνει τον Αλέκο‼️
 
Ειδες ομως κι τις δικης μου τα καλουδια φιλε, ειχα ανεβασει δοκιμη με 34 νο6 και τριαρι τσοκ στα 51 μετρα και αλλες διαφορες παλι με μαμα τσοκ.

Το οτι δοκιμασες μια 1100 που δεν ξερουμε καν σε τι κατασταση ηταν η κανη της και με φυσιγγια κομμενα και ραμμενα για το δικο σου οπλο παλι δεν ειναι δικαια δοκιμη και δεν λεει κατι, ουτε και σημαινει οτι ολες οι 1100 ριχνουν ετσι.

Επισης οτι εμπορικο εχεις δοκιμασει με το δικο σου οπλο ηταν σκορποχωρι και παντα εφταιγε το φυσιγγι...βρες καμια V3 κανε καμια δοκιμη και πες μας τι λεει...


Ακου Αλεξ.....Μονο αυτο θα πω.....Το παρε μια - ΡΕΜΙ- βαλε σκατα στην καννη της.....και θα σου βγαλει τουφεκια
ειναι ΜΥΘΟΣ....
Τιποτα αλλο....Σε ΟΛΕΣ τις ΡΕΜΙ και σε ΟΛΑ τα οπλα...εαν βαλεις σκατα.....σκατα θα εισπραξεις....
Δεν υπαρχουν καννες που '' διορθωνουν'' τουφεκιες....
Μονο φυσιγγια υπαρχουν που ''διορθωνουν'' καννες !!!!
 
Γιατί το παίρνεις πατριωτικά❓κ ο Βασίλης δεν έχει ❓κανονικά έπρεπε να κάνει τον Αλέκο‼️
Εσυ για τι κανεις τον δικηγορο του διαβολου???
Τον Αλεκο δεν τον κανω ποτε, αν θες καντον εσυ φιλε
Το παιρνω πατριωτικα γιατι καποια πραγματα δεν ισχυουν!!
Και επειδη στα πιο πολλα θεματα που θα διαβασω σχεδον παντα θα πεσει και μια μπηχτη για τις Rem, τετοιο οπλο εχω κι εγω στην τελικη και με χαλαει να διαβαζω συνεχεια κακοηθειες.
 
Ακου Αλεξ.....Μονο αυτο θα πω.....Το παρε μια - ΡΕΜΙ- βαλε σκατα στην καννη της.....και θα σου βγαλει τουφεκια
ειναι ΜΥΘΟΣ....
Τιποτα αλλο....Σε ΟΛΕΣ τις ΡΕΜΙ και σε ΟΛΑ τα οπλα...εαν βαλεις σκατα.....σκατα θα εισπραξεις....
Δεν υπαρχουν καννες που '' διορθωνουν'' τουφεκιες....
Μονο φυσιγγια υπαρχουν που ''διορθωνουν'' καννες !!!!
Ετσι, ολα τα οπλα ριχνουν το ιδιο!!!
 
δεν τα θεωρω σωστα πραγματα αυτα Βασιλη.
Ποτέ δεν έκραξα όπλο για ποσοστά.
Ούτε θα το κάνω.
Έκραξα γιατί βγάζουν βλάβες.
Πολύ μεγάλη διαφορά.

Δεν τα γράφω στην τύχη πάντως.
3 διαφορετικά φυσίγγια την ίδια στιγμή έριξα με την 1187 και την Μ2 και δεν είδα διαφορές.
Οι συγκριτικές δοκιμές είναι εδώ. Βρες τες.
Να μην το πω δηλαδή, για να μην παρεξηγηθεί κάποιος ;;;

Ότι 1187 και 1100 ξέρω (και δουλεύει) έχει σπασίματα. Να μην το πω ;

Η δικιά σου ή κάποιων άλλων δεν έσπασε. Να μην το πείτε ;;;;

2-3 άτομα έχουν πουλήσει τις benelli για το click. Να μην το πω ;;;

Η Benelli είναι τραγική γιατί δεν διόρθωσε το click παρά μόνο όταν το διόρθωσαν οι Τούρκοι. Να μην το πω ;;;

Η Benelli δεν απαντά σε email ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η MAXAM. Να μην το πω ;;;

Η Benelli μου δεν βγάζει τις δικές σου τουφεκιές. Να μην το δείξω ;;;

Εεε τότε να κάθομαι και να διαβάζω το πόσο γαμάτα είναι όλα ανεξαιρέτως τα όπλα.
Ακόμα και των γειτόνων μας.

Σωστά ξε-σωστά φίλε, είναι αλήθεια, και η αλήθεια πάντα πονάει εξάλλου μιλάω πάντα για τα όπλα που έχω δει ή τα δικά μου.
Τα άλλα όλα μπορεί να είναι αιθέρες.

Επίσης δεν δέχομαι λογοκρισία από κανέναν, εκτός από τους διαχειριστές.

Φιλικά πάντα.
 
Ποτέ δεν έκραξα όπλο για ποσοστά.
Ούτε θα το κάνω.
Έκραξα γιατί βγάζουν βλάβες.
Πολύ μεγάλη διαφορά.

Δεν τα γράφω στην τύχη πάντως.
3 διαφορετικά φυσίγγια την ίδια στιγμή έριξα με την 1187 και την Μ2 και δεν είδα διαφορές.
Οι συγκριτικές δοκιμές είναι εδώ. Βρες τες.
Να μην το πω δηλαδή, για να μην παρεξηγηθεί κάποιος ;;;

Ότι 1187 και 1100 ξέρω (και δουλεύει) έχει σπασίματα. Να μην το πω ;

Η δικιά σου ή κάποιων άλλων δεν έσπασε. Να μην το πείτε ;;;;

2-3 άτομα έχουν πουλήσει τις benelli για το click. Να μην το πω ;;;

Η Benelli είναι τραγική γιατί δεν διόρθωσε το click παρά μόνο όταν το διόρθωσαν οι Τούρκοι. Να μην το πω ;;;

Η Benelli δεν απαντά σε email ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η MAXAM. Να μην το πω ;;;

Η Benelli μου δεν βγάζει τις δικές σου τουφεκιές. Να μην το δείξω ;;;

Εεε τότε να κάθομαι και να διαβάζω το πόσο γαμάτα είναι όλα ανεξαιρέτως τα όπλα.
Ακόμα και των γειτόνων μας.

Σωστά ξε-σωστά φίλε, είναι αλήθεια, και η αλήθεια πάντα πονάει εξάλλου μιλάω πάντα για τα όπλα που έχω δει ή τα δικά μου.
Τα άλλα όλα μπορεί να είναι αιθέρες.

Επίσης δεν δέχομαι λογοκρισία από κανέναν, εκτός από τους διαχειριστές.

Φιλικά πάντα.
Οκ το αφηνω γιατι θα πρεπει να γραφω σεντονια...ενα τελευταιο θα πω που το λες κι εσυ παντα, με ενα μονο φυσιγγι δεν βγαζεις συμπερασμα...κι ομως βγηκε συμπερασμα...
Καλη συνεχεια!
 
Οκ το αφηνω γιατι θα πρεπει να γραφω σεντονια...ενα τελευταιο θα πω που το λες κι εσυ παντα, με ενα μονο φυσιγγι δεν βγαζεις συμπερασμα...κι ομως βγηκε συμπερασμα...
Καλη συνεχεια!
Δυο λεπτά να Πάρο πατατακια:)
 
Έχει τώρα φίλος 1100 φερμενη από Αμερική με 71 κανη μοντ σταθερή την είχα 10 μέρες και κυνηγούσα πριν δύο χρόνια μήπως την αγόραζα τελικά δε τη πήρα είχα κάνει κάτι ντουφεκιες με 32 άρια 9 αρακια σου φαινόταν ψέματα έλεγες ότι έριξε άλλος αλλά ρε φίλε δε ξέρω εκείνο το όπλο πρέπει να ναι 4 κιλά γαμησετα σου κόβει τα χέρια πολύ κουραστικό βαρύτερο από τη g3 πολύ στάνταρ γιατί τη g3 την έχει φίλος που πάμε μαζί για κυνήγι και τη χρησιμοποιεί όταν δεν ρίχνει με το blazer , ή το guerini που του στοίχισε κάνα 4000€
 
Εσυ για τι κανεις τον δικηγορο του διαβολου???
Τον Αλεκο δεν τον κανω ποτε, αν θες καντον εσυ φιλε
Το παιρνω πατριωτικα γιατι καποια πραγματα δεν ισχυουν!!
Και επειδη στα πιο πολλα θεματα που θα διαβασω σχεδον παντα θα πεσει και μια μπηχτη για τις Rem, τετοιο οπλο εχω κι εγω στην τελικη και με χαλαει να διαβαζω συνεχεια κακοηθειες.
Κούλαρε κ ξαναδιάβασε....τι δικηγόρο κ παπαριές ρε ξεκόλλα...αμαν
 
Η Ρεμ σπάει δε σπάει, χαλάει δε χαλάει η κανη της μαμαει .Είναι κάτι που ακούγεται 40 χρόνια από χιλιάδες ανθρώπους μακαρι να το διαψευδαμε εμείς με 10 δοκιμές αλλά δεν γίνεται.
Κ τα σκάγια καυτά‼️‼️‼️‼️
 
Χαλαρώστε πρέπει να κανονίσουμε κάποια στιγμή να βρεθούμε με ότι φυσίγγια έχει ο κάθε ένας να κάψουμε τα όπλα μας στις δοκιμές και οποίο πάει καλύτερα με τα περισσότερα φυσίγγια κέρδισε ο ιδιοκτήτης να μην πληρώσει στο τσιμπούσι που θα ακολουθήσει μετά.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top