Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιάννη ή οι υπόλοιποι υπάρχει κάνα άλλο όπλο από την Auto5 με πιο σφιχτές τουφεκιές;
Να ψάξω να το βρω.
Μην μετράω τζάμπα ... Λυπηθείτε με ...
=Να κοιταξεις την κάννη μέσα να μην είναι όργωμα και μετά ρίξε.
Παιδιά του ΑΛΕΧ η g3 έχει μαμά κώνο μεγάλο και το παιδι την λειαίνει τέρμα.Μην σας φαίνεται περιεργο με αυτα που βγάζει.
Βασίλη άσε την a5 και αν μπορεί να γίνει εφικτό κανόνισε μια συγκριτική δοκιμή με τον @aris_kalamata που έχετε το ίδιο όπλο που αν θυμάμαι καλά ο άρης έχει ελαφρώς πειραγμένο κώνο και χιλιοριγμένη γενικά κάννη.
 
Γιάννη τελευταία δοκιμάζω μαλλοταπα με ρελι κ βλέπω καλύτερες κατανομές κ πιο εύκολα σκοτωματα σε κανονικές προς μακρυνες αποστάσεις με χαμηλές πιεσεις.
Ακρηβος αυτο βλεπο και εγο.το μαλινο παει γαντι με το ρελιαστο,και σε χαμηλα γρ με ψιλα σκαγια κανη παπαδες
 
Εγώ σταματώ τις δοκιμές μέχρι να βρείτε οπλάρα να δοκιμάσω.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/remington-team.230/page-266#post-659292
Για την Μ2 του ο Αρις εχει γραψει οτι απο μαμα ηταν αρκετα πανω απο τον μεσο ορο βλητικα, αργοτερα εκανε και κωνο, η V3 ειναι απειραχτη και ειναι πολυ δυνατη...οπως ειχε αναφερει, ολα τα σκαγια στον πινακα εχουν την ιδια αποτυπωση, δηλαδη ακομα και τα τελευταια σκαγια της περιφερειας εχουν την ιδια δυναμη με τα κεντρικα.
Κατι που μετραει παρα πολυ στις καταβολες θηραματων.
 
=Να κοιταξεις την κάννη μέσα να μην είναι όργωμα και μετά ρίξε.
Παιδιά του ΑΛΕΧ η g3 έχει μαμά κώνο μεγάλο και το παιδι την λειαίνει τέρμα.Μην σας φαίνεται περιεργο με αυτα που βγάζει.
Βασίλη άσε την a5 και αν μπορεί να γίνει εφικτό κανόνισε μια συγκριτική δοκιμή με τον @aris_kalamata που έχετε το ίδιο όπλο που αν θυμάμαι καλά ο άρης έχει ελαφρώς πειραγμένο κώνο και χιλιοριγμένη γενικά κάννη.
Άρη ότι δοκιμή έχω κάνει είναι ποσταρισμένη εδώ. Αν θέλει ο Άρης ρίχνει το ίδιο εμπορικό με τα 3* μαμά. Έχω και μερικές με full.
Του στέλνω εγώ τα ίδια φυσίγγια από το ίδιο κουτί αν θελει.

Δεν ειναι η πιο σωστή δοκιμή αλλά θα δούμε τι θα πάρουμε
 
Εχω στο χωριο ενα μαστορα με sx3 απο τις πρωτες αχρωμειωτη ρε δωσε να ριξω ελα να ριξουμε τπτ αυτος οχι και οχι δε σηκωνει και πολυ ζορι εχει δουλειες κυνηγι ενωητε δε παει το πασχα αμα τα τσουξει ρχνει καμια μπαλοθια ελπιζω να καταφερω να του το παρω για λιγο θα παω με τους τενεκεδες μαζι κατακει αχαχαχχα
Βάλτου να πιεί κανένα τσίπουρο, να χαλαρώσει και επάνω στην κουβέντα, ζήτα του να ρίξεις.
 
Οπλο υπαρχει που σκωτωνει καλυτερα μη κατηγορουμε χωρις να το δουμε αλλα θα το δουμε εγω μονο αρνιση εισπρατω
Τέτοιο όπλο υπάρχει. Είναι του Alex76. Ας δοκιμάσει όποιος θέλει από εμάς, να βγάλει τις ίδιες συγκεντρώσεις, στα ίδια μέτρα, με φυσίγγια εμπορίου. Που οφείλονται αυτές οι συγκεντρώσεις, δεν ξέρω. Πάντως, ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα.
 
Τώρα συνονόματε μέχρι το καλοκαίρι θα πάρω το 20αρακι μάλλον δεν βιάζεται ο φίλος να το δώσει μετά θα τσακωνόμαστε για το τι κάνει το 20αρι στα ορτυκια και στις τσιχλες χαχαχαχα
Άντε με το καλό και εγώ για εκεί με βλεπω
 
Τέτοιο όπλο υπάρχει. Είναι του Alex76. Ας δοκιμάσει όποιος θέλει από εμάς, να βγάλει τις ίδιες συγκεντρώσεις, στα ίδια μέτρα, με φυσίγγια εμπορίου. Που οφείλονται αυτές οι συγκεντρώσεις, δεν ξέρω. Πάντως, ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα.
Παψε φιλαρακι, θα το ματιασουμε το ρημαδι και θα σπασει....
 
... για το τι κάνει το 20αρι στα ορτυκια και στις τσιχλες χαχαχαχα
θα γαζώνει....terror.

Πρόταση ...CHEDDITE Free shots cal.20 μεσαίων αποστάσεων, διαμετρήματος 20, πολύ καλή κατανομή (μεσόταπα) με 26 γραμμάρια σκάγια, σε νούμερα σκαγιών 8, 9 και 10.;)

Υ.Γ: ρε δε μας βγάζουνε οι μπαγλαμάδες στο 16αρι , τέτοια, ...να σε κοντράρω...φτώχεια ρε συ!!!:(
 
Δυο δοκιμες ΔΙΑΤΡΗΣΗΣ.....με σκαγια Ν6 ΝΙΚΕΛ με 5% αντιμονιο
Και παλι με Ν6 ΝΙΚΕΛ...χωρις 5% αντιμονιο !!!
Τα σκαγια μου τα εστειλε ο φιλος ο Λευτερης ( Xkiefteris ) πληροφοριες για τα ΝΙΚΕΛ με 5% αντιμονιο
απο τον ιδιο..!!!!

ΥΓ...Λευτερη....καμια φορα αργω να κανω καποιες δοκιμες.....αλλα ποτε δεν ξεχνω φιλε!!! :)

εικόνα_Viber_2022-02-23_12-54-38-176.jpgεικόνα_Viber_2022-02-23_12-55-07-045.jpgεικόνα_Viber_2022-02-23_12-55-19-518.jpgεικόνα_Viber_2022-02-23_12-55-30-428.jpg
 
Ακούστε τώρα γιατί δεν πρόκειται να κάνω άλλη δοκιμή περί αποδείξεως οποιασδήποτε θεωρίας.

Καταρχήν με 2 όπλα δεν αποδεικνύω τίποτα!!!!
Έχω συγκριτικά 1187-m2 ίδια φυσίγγια ίδια στιγμή.

Αν τώρα δεν βρω σημαντικές διαφορές θα ισχυριστείτε ότι τα συγκεκριμένα όπλα είναι προβληματικά.
Αν βρώ θα ισχυριστώ ότι δεν είχαν μετρηθεί οι αυλοί και ότι κάθε όπλο είναι διαφορετικό και απλά έπεσα στο καλύτερο και χειρότερο.
Έτσι μου είχαν πει κάποιοι.
Καταλαβαίνετε το αδιέξοδο ...

Βαράτε λοιπόν με ότι έχετε και ψάξτε εσείς.
Αν βρείτε κάτι, πείτε το και σε εμάς.
 
Η sipe κάνει την διαφορά.

Σε λίγο θα μου πείτε να βρώ κάνα καριοφίλι του Κολοκοτρώνη γιατί σκοτώνει καλύτερα. ... .sarcastic.
.hair.
Τι κάθομαι και ασχολούμαι ;;; αχαχαχα

...ωρε δόστου , κι ας είναι με μπιστόλα!!!.sarcastic..sarcastic.

mqdefault.jpg

Υ.Γ: ...μόνο κλεισ τα μάτια ε; ...άσε τη διόφθαλμη και τα σχετικά...!!!.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 

Attachments

  • mqdefault.jpg
    mqdefault.jpg
    58,4 KB · Προβολές: 1
Η ιστορία δεν σκοτώνει
Βασίλη αυτά που έγιναν μύθος για τις τουφεκιές τους πριν τα πλαστικά βύσματα είναι αυτά που λέει ο Giannis K. Αργότερα τα Remington 870 στην αμερικη και τα πρωτα benelli αυτά που είχαν κάνες s. Etienne στην ευρωπη κάποιος λόγος θα υπήρχε . Συμφωνώ με σένα πως τα μέταλλα όσο και να διαφέρουν δεν θα δώσουν ( αν οι εσωτερικές διαστάσεις είναι ίδιες), άλλες ταχύτητες, μήπως όμως κάποια μέταλλα δεν παραμορφωνονται όπως άλλα μετά από χρήση, ή επίσης δεν μεταβάλλεται προς το χειρότερο ο συντελεστής τριβής τους, και το πιο σημαντικό κατά την άποψη μου, μήπως η ευθύτητα κάποιων κανων δεν ταλαιπωρεί τα σκάγια και κάνει την διαφορά ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top