Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγω δεν εβγαλα ψευτη τον αλεξ ουτε εχω καλυτερο οπως και του ειπα μη το δωσει κανονι το αποκαλω απλα θελω να δω πεντε εξι πραγματα ιδιοχειρος οπως και αυτος θελει να δει καποια αλλα οπλα οπως πχ το 725 καθε ενας βλεπει αλλα με τα ματια και τα θελω του φιλε μου και τι να τα κανω τα δυνατα οπλα που τα εχει καπιος εγω να αγορασω θελω ενα να μου δωσει κατι καλυτερο αχαχαχαχ
https://www.car.gr/xyma/view/316866729-remington-1100g3
 
Υπάρχει σοβαρός αρθογράφος που λέει ότι το κράμα του μετάλλου επηρρεάζει την βλητική και πως ακριβώς ;
Να μας φύγει και αυτός ο καημός.
τι θες να πεις ότι εδώμέσα δεν γραφουν ΣΟΒΑΡΟΙ; .yelling.
Δεν είναι θέμα να ανέβει η θερμοκρασία η κανη κατά τη βολή δουλεύει σαν ένα έντερο όταν περνάει κάτι από μέσα
γι αυτό βρε βγάζουν sk@t@ ντουφεκιές!!!!! .very funny.


υ.γ. δεν κρατηθηκα το είπα .yelling.
 
Πρέπει να ρωτήσουμε τον πωλητή τι κράτησε όχι τι πουλάει ;)

Αν είναι η δική σου την αγοράζω.

View attachment 43011
Η δικη θα μπει στο μουσειο.... .yel.
γι αυτό βρε βγάζουν sk@t@ ντουφεκιές!!!!! .very funny.


υ.γ. δεν κρατηθηκα το είπα .yelling.
.sarcastic. ηταν καλο
 
Τόλη, το ξέρεις ότι δεν εννοούσα ότι έβγαλες κανένα από εδώ ψεύτη. Αυτό που έγραψα, είχε σαν σκοπό, να μας θυμίσει, ότι τα περί κάποιων ξεχωριστών όπλων ή κανών, είναι πραγματικότητα και όχι μόνο στα λόγια. Το πως και γιατί συμβαίνει αυτό, δεν ξέρω να το εξηγήσω.
Το εχω ζησει αυτο που λες απλα το καταλαβα οταν εφυγε απο τα χερια μου ουτε εγω μπωρω να το εξυγησω
 
Η ιστορία όλη στις Αμερικανες γιατί δεν είναι μόνο η Ρεμ είναι και η γουιν είναι ότι έχουν εξίσου δυνατή περιφέρεια και γι'αυτό σου δίνουν το κάτι παραπανω στα μακρινά.
Αρα σκωτωνει πιο ευκολα οταν δεν εισαι κεντρο οπως ισχιριστηκε η μπερεττα στο 18.6 10% πιο ανοιχτη ωφελιμη τουφεκια
 
Άρα δηλ καταλήγουμε ότι κανένα ρόλο το μέταλο στην βλητική απόδοση.Ρολο σε μια ντουφέκια παίζει η διαμόρφωση και το τσοκ της κάνης τίποτε άλλο ,και η διαφορά στις ντουφεκιες των όπλων καλύτερου και χειρότερου είναι στο επτασφράγιστο μυστικό το πώς διαμορφώνουμε αυτό το αποτέλεσμα που μάλλον αν είναι ακριβώς ίδιες οι διαμορφώσεις σε διαφορετικά όπλα θα έχουμε ίδιες ντουφεκιες .Ξέρω και κάτι αλλά με το τοτο να σας τα πω πριν
ψάξετε να τα βρείτε
στους αρθρογράφους και βλητικους .
 
Αναπόφευκτα, η ποιότητα μιας βολής, εξαρτάται από το σύστημα φυσίγγι, (με ό,τι υλικά ειναι φτιαγμένο), και όπλο (μέρη που αποτελείται και συμβάλλουν άμεσα στη βολή). Θα ήταν αφελές εκ μέρους μας να αποκλείσουμε τμήματα του συστήματος και να ισχυριστούμε ότι δεν παίζουν κανένα ρόλο, στην ποιότητα και αποτέλεσμα μιας βολής. Όλα συμβάλλουν και ενεργούν σαν σύστημα. Φυσικά δεν αναφέρομαι σε χαρακτηριστικά, όπως χρώμα ή κατηγορία ξύλου.
 
Μηπως ξερουν τι κανουν τελεικα η αμερικανοι με της ανοιχτες κατανομες και τις κατηγορουν καποιοι για ανοιχτες τουφεκιες
Τέτοιας φιλοσοφίας είναι και τα τσοκ brain να πετύχουν τις ποιο ανοιχτές αλλά ομοιόμορφες κατανομές για να κερδίσεις μεγαλύτερο δραστικό κύκλο και να αυξήσεις τις επιτυχίες σου.Αυτο έχω καταλάβει χωρίς να έχω στη κατοχή μου κανένα.
 
Άλλη ερώτηση.
Ποια η μέγιστη διαφορά συγκεντρώσεων που έχετε βρει ανάμεσα σε 2 διαφορετικά όπλα με τα ίδια φυσίγγια την ίδια στιγμή με τα ίδια ονομαστικά τσοκ.

Πόσα φυσίγγια ρίξατε επαναλαμβανόμενα, ποιά ήταν τα όπλα και ποιά τα φυσίγγια.
Ποια τα ποσοστά περίπου σε απόλυτες τιμές (πχ φυσίγγι 1, όπλο Α, τσοκ mod, ποσοστό 50%, όπλο Β, τσοκ mod, ποσοστό 70%).
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top