Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ΔΙΠΛΟΚΥΑΘΙΟ -Αυτη την φορα στημενο με ΤΕΚΝΑ.

Βαζω καποια στοιχια για οσους εχουν το σεταπ και το στησιμο...

Υπαρχουν διαφορες και στην δοσολογια πυριτιδας και στο υψος ρελιασματος...

Σε γενικες γραμμες και τα δυο σεταπ πηγαν αρκετα καλα....παντα κατα την γνωμη μου!!

εικόνα_Viber_2022-03-04_10-29-29-403.jpgεικόνα_Viber_2022-03-04_10-29-41-353.jpgεικόνα_Viber_2022-03-04_10-29-51-488.jpg
 
100% είναι τα σκάγια μαλακά!
Μπορεί να είναι για φυσίγγια που τα προορίζουν για παγανα! Στο 1,70 την Sipen τρυπάει τον ντενεκέ πέρα πέρα και τον πετάει 5 μέτρα πίσω!
Σίγουρα για παγανα θα ήταν.. το φθηνό κρέας ούτε τα σκυλια δεν λεει η παροιμία.
 
Νίκο, μεγάλες συγκεντρωσεις, άσχημες κατανομες, όλα τα προηγούμενα φυσίγγια σου είχαν καλύτερες κατανομές.

Και παλι...ΟΚ...
Θα ηθελα ομως να μου πεις.....Απο αυτες τις κατανομες....και το Νο σκαγιων που εχουν....ετσι οπως
ειναι και σε αυτα τα μετρα....κατα την γνωμη σου....ποιο θηραμα εχεις ελπιδες να γλυτωσει ???
 
Και παλι...ΟΚ...
Θα ηθελα ομως να μου πεις.....Απο αυτες τις κατανομες....και το Νο σκαγιων που εχουν....ετσι οπως
ειναι και σε αυτα τα μετρα....κατα την γνωμη σου....ποιο θηραμα εχεις ελπιδες να γλυτωσει ???
Αν είσαι κέντρο κανένα
 
Και παλι...ΟΚ...
Θα ηθελα ομως να μου πεις.....Απο αυτες τις κατανομες....και το Νο σκαγιων που εχουν....ετσι οπως
ειναι και σε αυτα τα μετρα....κατα την γνωμη σου....ποιο θηραμα εχεις ελπιδες να γλυτωσει ???
Δεν υπολογίσαμε μια πολύ σημαντική παράμετρο… κατά την ταπεινή μου γνώμη…

Σύμφωνα με την αξιολόγηση του Βασίλη η τουφεκιά στα 35 μετρά με τσόκ 1/2 έχει απόδοση ΧF!

Εγώ πιστεύω ότι στα 40, 45 μετρά (!) θα είχε απόδοση 1/2 όσο και το ονομαστικό τσόκ δηλαδή και θα είχε 80% τουλάχιστον πιθανότητες να καταβάλει μια Πέρδικα!

Και βεβαία θα είχε πολύ καλύτερη ισοκατανομή - και γενικά η αξιολόγηση θα ήταν καλύτερη!

Λοιπόν Νίκο !.shake hands.;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top