Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Πιάνει σταθερά ανεμογεννήτριες τα τελευταία χρόνια
Εάν έρθεις τώρα και δείς το Ξεροβούνι απέναντι έχει καμιά εικοσαριά
Καταφύγιο μεν αηδία να το βλέπεις δε..... topic.

Ειχα την τυχη να ζησω αυτο το μερος στα παιδικα μου χρονια Γιωργο μου. Δυο καλοκαιρια παραθερισαμε εκει !!!
Απιστευτη ομορφια...και χαλαλι η ταλαιπωρια στο να φτασεις στα δυο πανδοχεια .
Τελευταια φορα πηγα πριν 20 χρονια.....Δεν γνωρισα το μερος και το προσπερασα...
Γυρισα πισω και το βρηκα.....Καμια σχεση με τις αναμνησεις των παιδικων μου χρονων...
Στεναχωρηθηκα πολυ φιλε !!!:(

Συγνωμη για το topic.
 
Ειχα την τυχη να ζησω αυτο το μερος στα παιδικα μου χρονια Γιωργο μου. Δυο καλοκαιρια παραθερισαμε εκει !!!
Απιστευτη ομορφια...και χαλαλι η ταλαιπωρια στο να φτασεις στα δυο πανδοχεια .
Τελευταια φορα πηγα πριν 20 χρονια.....Δεν γνωρισα το μερος και το προσπερασα...
Γυρισα πισω και το βρηκα.....Καμια σχεση με τις αναμνησεις των παιδικων μου χρονων...
Στεναχωρηθηκα πολυ φιλε !!!:(

Συγνωμη για το topic.
Καμία γκομενιτσα έπαιξε?😀
 
Καμία γκομενιτσα έπαιξε?😀

Την επομενη χρονιά Γιωργη μου.....Στην Ναυπακτο στην παραλια γριμποβο κατω απο τα πλατανια
ερωτευτικα με μια μικρη....ατριχος και εγω και αυτη....παιδια βρε φιλε....και ''αγνά'' παιδια....αλλες
εποχες.... μιλαω για το 1960 . Ο πρωτος ερωτας δεν ξεχνιεται ποτε !!!:)

ΥΓ. Δεν καταλαβα ποτε πως καταφεραν και χαλασαν και αυτην την παραλια με τα τσιμεντα τους !!! :(
ΥΓ.2. Συγνωμη για το topic.
 
Την επομενη χρονιά Γιωργη μου.....Στην Ναυπακτο στην παραλια γριμποβο κατω απο τα πλατανια
ερωτευτικα με μια μικρη....ατριχος και εγω και αυτη....παιδια βρε φιλε....και ''αγνά'' παιδια....αλλες
εποχες.... μιλαω για το 1960 . Ο πρωτος ερωτας δεν ξεχνιεται ποτε !!!:)

ΥΓ. Δεν καταλαβα ποτε πως καταφεραν και χαλασαν και αυτην την παραλια με τα τσιμεντα τους !!! :(
ΥΓ.2. Συγνωμη για το topic.
Σου ξύπνησα μνήμες.......Υπέροχος τόπος τον έχω επισκεφθεί και εγώ....αλλά είχα την κυρά μαζί😄
 
Σου ξύπνησα μνήμες.......Υπέροχος τόπος τον έχω επισκεφθεί και εγώ....αλλά είχα την κυρά μαζί😄

Ναι....... να εισαι καλα φιλε !!!:)
Ασε τις ''μαγκιές''.....και οπως ειδα εκτος απο διαμαντι κυρα.....πρεπει να εχει και βαρυ χερι....!!!!! :) :D
 
Ωραίες αλλά μην βάλει 7/0 για γρνια

Απο περιεργεια και για να μην χαλασω το χατηρι του φιλου που ηθελε να δει πως πανε τα 7/0 γι'αυτο τα
δοκιμασα.
Στο γουρουνι θα βαλει το 8 βολο 11/0...
Το θεμα ειναι οτι με την ΜΒ36 τα βολια ανοιξαν...και ''εχασα'' και 2 βολια απο τον κυκλο...Βασιλη μου !!!
Αυριο θα το δοκιμασω παλι.... για να μαζεψω τα βολια.....
 
Οποίος γνωρίζει
Έχουμε δυο μπενελες ραφαελο λούσο την δικιά μου 66 πόντους κάνη
Και του κουμπάρο μου 71 πόντους
Τα μονοβολα τα πάνε καλά
Υπάρχουν και δυο ραφαελο κριο που τα πάνε αριστερά και πάνω στα 30 μέτρα φεύγει 30 πόντους
Ο ένας που την έχει είναι τουφέκι φαρμακη και δε φταίει ούτε κοντάκι ούτε καλή επωμιση
Με το skb τα παει ευθεία μπουκαλάκι στα διπλάσια μέτρα
Τι κάνουμε σε αυτή τι περίπτωση
 
Οποίος γνωρίζει
Έχουμε δυο μπενελες ραφαελο λούσο την δικιά μου 66 πόντους κάνη
Και του κουμπάρο μου 71 πόντους
Τα μονοβολα τα πάνε καλά
Υπάρχουν και δυο ραφαελο κριο που τα πάνε αριστερά και πάνω στα 30 μέτρα φεύγει 30 πόντους
Ο ένας που την έχει είναι τουφέκι φαρμακη και δε φταίει ούτε κοντάκι ούτε καλή επωμιση
Με το skb τα παει ευθεία μπουκαλάκι στα διπλάσια μέτρα
Τι κάνουμε σε αυτή τι περίπτωση
Η σημαδεύουμε κάτω δεξιά ή παίρνουμε ρέμι ή παίρνουμε κουρμπαδορο .bye.
 
Last edited:
Οποίος γνωρίζει
Έχουμε δυο μπενελες ραφαελο λούσο την δικιά μου 66 πόντους κάνη
Και του κουμπάρο μου 71 πόντους
Τα μονοβολα τα πάνε καλά
Υπάρχουν και δυο ραφαελο κριο που τα πάνε αριστερά και πάνω στα 30 μέτρα φεύγει 30 πόντους
Ο ένας που την έχει είναι τουφέκι φαρμακη και δε φταίει ούτε κοντάκι ούτε καλή επωμιση
Με το skb τα παει ευθεία μπουκαλάκι στα διπλάσια μέτρα
Τι κάνουμε σε αυτή τι περίπτωση
Πειράματα! 1ο: αλλάζουμε τσοκ, όχι απαραίτητα σύσφιξη, γιατί αυτό που είναι πάνω μπορεί να στραβοβιδωνει. 2ο: αλλάζουμε φυσιγγι (ίδιος τύπος βολίδας, άλλο βάρος όμως και στήσιμο) 3ο: αλλάζουμε τύπο βολίδας, 4ο: επαναλαμβάνουμε τα πειράματα 1 και 2 με τον νέο τύπο βολίδας, 5ο: ελέγχουμε τη στήριξη του όπλου κατά τη βολή (η κάννη να μην ακουμπάει πουθενά), 6ο: αν δεν βγάζουμε άκρη, ελέγχουμε την ευθύτητα της κάννης. Βάζουμε στη θαλάμη έναν άδειο κάλυκα που έχουμε αφαιρέσει το καψουλι και κοιτάζουμε προς το φως, από το στόμιο της κάννης. Αν τα δαχτυλίδια είναι ομόκεντροι κύκλοι τότε όλα καλά. Αν πυκνώνουν προς κάποια πλευρά, η κάννη έχει θέμα. Καλό είναι να γίνουν πρώτα τα βήματα 5 και 6. Ελπίζω να βοήθησα!!!
 
Υπάρχουν και δυο ραφαελο κριο που τα πάνε αριστερά και πάνω στα 30 μέτρα φεύγει 30 πόντους
Ρίξτε με άλλο τσοκ
Ο ένας που την έχει είναι τουφέκι φαρμακη και δε φταίει ούτε κοντάκι ούτε καλή επωμιση
Να ρίξει χωρίς να πιάνει την πάπια με το αριστερό χέρι.
 
Οποίος γνωρίζει
Έχουμε δυο μπενελες ραφαελο λούσο την δικιά μου 66 πόντους κάνη
Και του κουμπάρο μου 71 πόντους
Τα μονοβολα τα πάνε καλά
Υπάρχουν και δυο ραφαελο κριο που τα πάνε αριστερά και πάνω στα 30 μέτρα φεύγει 30 πόντους
Ο ένας που την έχει είναι τουφέκι φαρμακη και δε φταίει ούτε κοντάκι ούτε καλή επωμιση
Με το skb τα παει ευθεία μπουκαλάκι στα διπλάσια μέτρα
Τι κάνουμε σε αυτή τι περίπτωση
Άν αλλάξετε τις κάννες από τις Crio με αυτές από τις Lusso τι γίνεται;
 
Υπάρχουν και δυο ραφαελο κριο που τα πάνε αριστερά και πάνω στα 30 μέτρα φεύγει 30 πόντους
Τι κάνουμε σε αυτή τι περίπτωση
Τοποθετούμε ρυθμιζόμενα σκοπευτικά επάνω στη ρίγα και τα...ρυθμίζουμε.
 
Τοποθετούμε ρυθμιζόμενα σκοπευτικά επάνω στη ρίγα και τα...ρυθμίζουμε.
Η καλύτερη λύση !

Πέρα από αυτό - οι κάννες των Crio έχουν ρίγα με ανθρακονήματα που "κουμπώνει" στις μικρές βάσεις/ στηρίγματα πάνω στην κάννη αλλά απ' ότι θυμάμαι δεν είναι τόσο σταθερές όσο οι μεταλλικές που έχουν μόνιμη κόλληση πάνω στην κάννη.
Ίσως να παίζει κάποιο ρόλο και αυτό και να μην κάθονται στο σωστό σημείο σε σχέση με τον άξονα της κάννης.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top