Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Του αρέσει γιατί με κοροϊδεύει που θα δει πάλι τετοια κλαμπανια 😅😅😅
Στο τέλος της σεζόν......θα έρθει ο Δίας.....θα του δώσει το μπιπερ και θα του πει...... πάρε εσύ το μπιπερ να γα@@@σαι να βρίσκεις τα πουλιά και δώσε τη Beretta σε μένα.....τις μισές να παίρνω θα πρέπει να είσαι ευχαριστημένος.....χαχαχαχα.....
 
Το γράσσο από τα μάτια πως το βγάζουμε 🤔🤔🤔😅😅😅 κόλλησαν τα βλέφαρα μου 😂🤣😂

Γραψε ωρες....επανω στην ιδιογομωση....ασχολησου....μονο ετσι φευγει το γρασσο....
Παραλληλα θα γεμιζεις....και δεν θα ''βηχεις''....που σημαινει οτι δεν θα σφηνεις τιποτα στην τυχη....
Θα δινεις σημασια στην λεπτομερεια !!!
 
Στο χανι του Λιολιου....ορεινη Ναυπακτια...δεν πιανει φασσες ???
Κρατάει η περιοχή κύριε Νίκο, αλλά φέτος χάλια μαύρα... Υπάρχουν βέβαια κάποια πουλιά αλλά τριγυρνάνε σε όλη τη Ναυπακτία.
 
Last edited:
Στο τέλος της σεζόν......θα έρθει ο Δίας.....θα του δώσει το μπιπερ και θα του πει...... πάρε εσύ το μπιπερ να γα@@@σαι να βρίσκεις τα πουλιά και δώσε τη Beretta σε μένα.....τις μισές να παίρνω θα πρέπει να είσαι ευχαριστημένος.....χαχαχαχα.....
Καλα ρε συ και εδώ μέσα με βρήκες 🤣🤣🤣
 
Κρατάει η περιοχή κύριε Νίκο, αλλά φέτος χάλια μαύρα... Υπάρχουν βέβαια κάποια πουλιά αλλά τριγυρνάνε σε όλη τη Ναυπακτία.

Παραδεισος αυτο το μερος....πολλα χρονια πριν....και εννοω πριν παει ασφαλτος εκει !!!!
 
Δέν έχουν σωστό αποτέλεσμα όταν δέν γνωρίζει αυτός που αντιγράφει
καλή γραμματική .
Για παράδειγμα το CSB 1 1.70 X32 το φτιάχνουν (έφτιαχναν) με μεγάλη επιτυχία
2-3 εργοστάσια στην Ελλάδα καί 2-3 στην Κύπρο .
Τόφτιαξα κι'εγώ δέν είναι ντροπή . Καί με UEE καί με 688 καί με cx2000 θερίζει
με όποιο 21mm βύσμα του βάλεις (Ζ2Μ ,GT ,BIORIENTABILE κλπ κλπ )
Aυτό είναι δέν υπάρχει άλλο .
Συμφωνώ όπως με όλους που απάντησαν! Αλλά άλλο πράγμα το πέρνω μια συγκεκριμένη πυρίτιδα και ένα στήσιμο που μου αρέσει σε κάποιο φυσίγγιο και άλλο να προσπαθώ ντε και καλά να βγάλω ακριβώς το ίδιο! Το έχουμε δει πολλάκις ότι αυτό για εμένα είναι ότι καλύτερο και για εσένα μούφα! Και το είδα και τώρα τελευταία με τον Νικόλα όπου δεν μπόρεσα στο τέλος να τον βοηθήσω άλλο!
 
Σταθερά χαμηλά θα εννοείς 🤪
🤣 🤣 🤣
Μπορεί να ανήκουν στην εξαίρεση ότι η κατανομή και η διάτρηση σε τενεκέ δεν λέει την αλήθεια
🤪

View attachment 66820

Τόλη τα έχεις χρησιμοποιήσει σε πλια ?
Σε τι νούμερο και ποιές οι εντυπώσεις σου ?
Βασίλη το συγκεκριμένο είναι το βασικό μου φασσοφυσιγγο μαζί με το 34αρι το gorilla. Τραυματισμενες θυμάμαι σπάνια έχω. Είναι ιδιαίτερα μαλακά και φονικά για μένα. Σε -3 βαθμούς που το εριξα αρκετά και σε συνθήκες βροχής ή κάποιες μέρες που στάζουν όλα +95% υγρασία απλά θέλει λίγη προσκοπευση παραπάνω...
 
Συμφωνώ όπως με όλους που απάντησαν! Αλλά άλλο πράγμα το πέρνω μια συγκεκριμένη πυρίτιδα και ένα στήσιμο που μου αρέσει σε κάποιο φυσίγγιο και άλλο να προσπαθώ ντε και καλά να βγάλω ακριβώς το ίδιο! Το έχουμε δει πολλάκις ότι αυτό για εμένα είναι ότι καλύτερο και για εσένα μούφα! Και το είδα και τώρα τελευταία με τον Νικόλα όπου δεν μπόρεσα στο τέλος να τον βοηθήσω άλλο!
Εγώ πιστεύω ότι το 90+ % των καλύτερων set up για κάθε πυρίτιδα υπάρχει σε κάποιο
εμπορικό φυσίγγι !!
Σε αντίθεση με τον κ.Νίκο Π. πού τους καταλογίζει τα πάντα o_O εγώ σέβομαι τα εμπορικά
απλά αν κάποια δέν δίδουν αυτό που πρέπει είναι επειδή ρίχνονται σε λάθος συνθήκες .
Τόπα σε 2 βιοτέχνες εδώ ότι στην θέση τους θα έγραφα καί δοσολογία στο κουτί των φυσιγγίων.
π.χ Αν ρίξεις το κλασσικό D20 το 32άρι σε αέρα ασφαλώς καί δέν θα σταυρώσεις πουλί ...
 
Το γράσσο από τα μάτια πως το βγάζουμε 🤔🤔🤔😅😅😅 κόλλησαν τα βλέφαρα μου 😂🤣😂
Προσωπικά πιστεύω,ότι έχεις λιγότερο γράσο από πολλούς και πολύ λιγότερο γράσο απ'οτι πιστεύεις..Η κεντρική ιδέα.Ολα είναι αριθμοί!Και η ιδιογομωση αποτελείται από αριθμούς.Σεβομαστε τους αριθμούς,είτε πρόκειται για μήκος κάλυκα,είτε για ελεύθερο χώρο,είτε για συνιστώμενη δοσολογία,είτε για τελικό κλεισιμο,είτε για συμπιεση του αμορτισέρ,είτε για ό,τι μου διαφεύγει' και καταφέρνουμε ένα αξιοπρεπές φυσιγγι και πάνω απ' όλα σταθερό.Τα περισσότερα στάδια μας βοηθούν να εξασφαλίσουμε επιπλέον σταθερότητα και ισορροπία στο φυσιγγι,στο τεχνικό κομμάτι,μιας και στην αστοχία - ανισορροπία των υλικών,δεν έχουμε επιλογή...Τα υπόλοιπα είναι δοκιμές,δοκιμές, δοκιμές...
 
Εγώ πιστεύω ότι το 90+ % των καλύτερων set up για κάθε πυρίτιδα υπάρχει σε κάποιο
εμπορικό φυσίγγι !!
Σε αντίθεση με τον κ.Νίκο Π. πού τους καταλογίζει τα πάντα o_O εγώ σέβομαι τα εμπορικά
απλά αν κάποια δέν δίδουν αυτό που πρέπει είναι επειδή ρίχνονται σε λάθος συνθήκες .
Τόπα σε 2 βιοτέχνες εδώ ότι στην θέση τους θα έγραφα καί δοσολογία στο κουτί των φυσιγγίων.
π.χ Αν ρίξεις το κλασσικό D20 το 32άρι σε αέρα ασφαλώς καί δέν θα σταυρώσεις πουλί ...

Δεν καταλογιζω σε ολα τα εμπορικα τα '' παντα'' Λαμπη μου !!!
ΠΧ. Εχεις ακουσει να πω κακη κουβεντα για του Ρουμελιωτη τα φυσιγγια ???
Τα εχω σφαξει....τα εχω ριξει....τα εχω μετρησει....ΛΑΘΟΣ δεν βρηκα....!!! :cool:

Δλδ πρεπει να σεβομαι και τα εμπορικα που οταν τα σφαζω αντι για Ν4 που γραφει η συσκευασια
και το φυσιγγιο επανω εχει μεσα αναμεικτα σκαγια απο Ν7 μεχρι Ν5 και ελαχιστα Ν4 σκαγια ??

Και μην ξεχνας....απο εμπορικο φυσιγγιο την πατησα.....δεν εγινα τυχαια ιδιογομωτης !!!;):)
 
Προσωπικά πιστεύω,ότι έχεις λιγότερο γράσο από πολλούς και πολύ λιγότερο γράσο απ'οτι πιστεύεις..Η κεντρική ιδέα.Ολα είναι αριθμοί!Και η ιδιογομωση αποτελείται από αριθμούς.Σεβομαστε τους αριθμούς,είτε πρόκειται για μήκος κάλυκα,είτε για ελεύθερο χώρο,είτε για συνιστώμενη δοσολογία,είτε για τελικό κλεισιμο,είτε για συμπιεση του αμορτισέρ,είτε για ό,τι μου διαφεύγει' και καταφέρνουμε ένα αξιοπρεπές φυσιγγι και πάνω απ' όλα σταθερό.Τα περισσότερα στάδια μας βοηθούν να εξασφαλίσουμε επιπλέον σταθερότητα και ισορροπία στο φυσιγγι,στο τεχνικό κομμάτι,μιας και στην αστοχία - ανισορροπία των υλικών,δεν έχουμε επιλογή...Τα υπόλοιπα είναι δοκιμές,δοκιμές, δοκιμές...
Πολύ το γρασσο😅😅😅... τους αριθμούς τους ακολουθώ..
Για αυτο ψάχνω το 3το στάδιο και ένα καλό στροφιο να παρω ποιο καλα αποτελέσματα ακολουθώντας σωστά τους αριθμούς εξάλλου δεν είμαι της υπερβολής.
 
Υπήρξαν και υπάρχουν εμπορικά που έγραψαν και γράφουν ιστορία!
Μην αδικούμε το εμπορικό φυσιγγι!
Μην ξεχνάμε πως όσοι ασχολούνται με την ιδιογομωση,έχουν να κάνουν με 2,3,4 κανες και να παντρέψουν το φυσιγγι τους μ'αυτες.
Το εμπορικό καλείται να το κάνει σε 1000αδες κανες!
 
Στο χανι του Λιολιου....ορεινη Ναυπακτια...δεν πιανει φασσες ???
Πιάνει σταθερά ανεμογεννήτριες τα τελευταία χρόνια
Εάν έρθεις τώρα και δείς το Ξεροβούνι απέναντι έχει καμιά εικοσαριά
Καταφύγιο μεν αηδία να το βλέπεις δε..... topic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top