Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Νίκο όπως απάντησα στον Στέλιο μέτρησα δέκα γραμμάρια σκάγια και ήταν 33,5 ..... Ίσως δεν είναι Νο 2

Σε καλο σου βγηκε η διορθωση που εγραψα....
Εμαθες το λαθος νουμερο που σου εστειλαν !!
Παντα οτι εχουν δινουν....αλλαξα προμηθευτη για αυτον τον λογο....Σταμαστησα να ψωνιζω απο
το μαγαζι του...
 
Σιγουρα δεν ειναι Ν2....ειναι Ν1....Το Ν1 που εχω βγαζει 34 σκαγια στα 10 γραμμαρια..
Έτσι ακριβώς !!! Καθαρά Νο.1 είναι !!! Τόσο βγαίνει και θεωρητικά (μαθηματικά). Το διόρθωσα κι εγώ στο προηγούμενο μήνυμά μου ...
 
Εγώ τα σκάγια πάντα τα μετράω κ τα βάζω στο δοχείο με τα αντίστοιχα κ με τη σωστή διάμετρο... Αν κάποιο είναι διαφορετικό τοποθετείται ανάλογα... Τα παραγγέλνω δηλαδή με βάση το νούμερο κ τα ταξινομω με βάση τη διάμετρο... Η πιο συχνή απόκλιση είναι με τα 6αρια που παίζουν από 2,55 έως 2,65 χιλιοστά κ σπάνια 2,7 όπως θα έπρεπε...
 
Έτσι ακριβώς !!! Καθαρά Νο.1 είναι !!! Τόσο βγαίνει και θεωρητικά (μαθηματικά). Το διόρθωσα κι εγώ στο προηγούμενο μήνυμά μου ...

Στελιο μου....ειμαι πολυ ''ψειρας''....με τα σκαγια....και γενικοτερα με την ιδιογομωση....δεν αφηνω τιποτα
στην τυχη...ακομα και τσιχλοφυσιγγια που κλεινω..
Ποσο μαλλον στις δοκιμες μου !!!
 
Εγώ τα σκάγια πάντα τα μετράω κ τα βάζω στο δοχείο με τα αντίστοιχα κ με τη σωστή διάμετρο... Αν κάποιο είναι διαφορετικό τοποθετείται ανάλογα... Τα παραγγέλνω δηλαδή με βάση το νούμερο κ τα ταξινομω με βάση τη διάμετρο... Η πιο συχνή απόκλιση είναι με τα 6αρια που παίζουν από 2,55 έως 2,65 χιλιοστά κ σπάνια 2,7 όπως θα έπρεπε...
Άρη πώς τα μετράς; Ένα ένα με το παχύμετρο;
 
Ειπα να σου βαλω μια φωτο.... για να εβλεπες.....
Αλλα το ξεσκισαμε το θεμα...
Για να επανελθουμε στην ''κανονικοτητα''....μια δοκιμη με ΜΒ36...Την εχω ξανα βαλει...αλλα ετσι για
ξεφυγουμε απο τα κρεμμυδια και τα σκορδα !!!:)


εικόνα_Viber_2021-03-18_05-03-52.jpg

εικόνα_Viber_2021-03-18_05-04-11.jpg
εικόνα_Viber_2021-03-18_05-04-26.jpg
 
Ειπα να σου βαλω μια φωτο.... για να εβλεπες.....
Αλλα το ξεσκισαμε το θεμα...
Για να επανελθουμε στην ''κανονικοτητα''....μια δοκιμη με ΜΒ36...Την εχω ξανα βαλει...αλλα ετσι για
ξεφυγουμε απο τα κρεμμυδια και τα σκορδα !!!:)


View attachment 68896

View attachment 68897
View attachment 68898
Ωραία χειμωνιάτικη τουφεκιά!
 
Ωραία χειμωνιάτικη τουφεκιά!

Ναι καλη ειναι....Να πω την ''αμαρτια μου''....ποτε δεν την εδωσα μια ευκαιρια στην φουλ υγρασια του
νησιου....Ουτε στον λαγο ουτε στην φασσα... Εκει δουλευω μονο Τεκνα....
Ισως την ερχομενη σεζον την δοκιμασω......γιατι θα εχω το ''κριμα'' στον λαιμο μου !!!! :)
 
Ειπα να σου βαλω μια φωτο.... για να εβλεπες.....
Αλλα το ξεσκισαμε το θεμα...
Για να επανελθουμε στην ''κανονικοτητα''....μια δοκιμη με ΜΒ36...Την εχω ξανα βαλει...αλλα ετσι για
ξεφυγουμε απο τα κρεμμυδια και τα σκορδα !!!:)


View attachment 68896

View attachment 68897
View attachment 68898
Με 688 + drago 17 κλείσιμο 57.80 6* χωρίς αλεύρια κ σιμιγδάλια θα σου δώσει ακριβώς ίδιο
αποτέλεσμα o_O
 
Σε καλο σου βγηκε η διορθωση που εγραψα....
Εμαθες το λαθος νουμερο που σου εστειλαν !!
Παντα οτι εχουν δινουν....αλλαξα προμηθευτη για αυτον τον λογο....Σταμαστησα να ψωνιζω απο
το μαγαζι του...

Με 688 + drago 17 κλείσιμο 57.80 6* χωρίς αλεύρια κ σιμιγδάλια θα σου δώσει ακριβώς ίδιο
αποτέλεσμα o_O
Και η mb36 στο 1,90 Λάμπη????
 
Με 688 + drago 17 κλείσιμο 57.80 6* χωρίς αλεύρια κ σιμιγδάλια θα σου δώσει ακριβώς ίδιο
αποτέλεσμα o_O
Με κάλυκα 12/76 cx 2000 η 616 mb36 2x38 gt 21 No 4 6* 64,30 παίρνω μεγαλύτερη συγκέντρωση....... Με μικρότερη ταχύτητα βέβαια αλλά όχι πολύ.......
 
Με 688 + drago 17 κλείσιμο 57.80 6* χωρίς αλεύρια κ σιμιγδάλια θα σου δώσει ακριβώς ίδιο
αποτέλεσμα o_O

Στα 57,8 δεν ξανα κλεινω....Τα υλικα ακριβυναν....και δεν τα εχω για πεταμα Λαμπη μου !!! :D
Αλλωστε αυτο το 75,5 % που εδωσε η τουφεκια στα 45 μετρα...την ''πετριά'' που εχω με την συγκεντρωση
μου την καλυψε φιλε !!!;):)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top