Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Το ''κερασακι'' στην Τουρτα.....Δωρο απο εμενα σε ολους τους φιλους και συναδελφους !!! :)

ΤΕΚΝΑ λοτ 2011....Σκαγια επιχαλκωμενα...απο το σφαγμενο ROOSTER.+ αλευρι.
Βυσμα FEDERAL - Προελευση Καναδας....


View attachment 69189

View attachment 69190

Αυτα για σημερα παλικαρια !!! :)
Τουφεκια με τα όλα της....
 
Πάντως, το rooster πρέπει να έχει πολύ καλές μενουσες ταχύτητες. Αν δεν "σπάει" το shot lock απευθείας μετά την έξοδο από την κάννη, αλλά μετά από κάποια μέτρα, δηλαδή αν πηγαίνει μονοβολο μέχρι κάποια απόσταση θα διατηρήσουν μεγάλη μενουσα τα σκάγια. Πού είναι ο Joel να τα ρίξει και να τα δούμε σε slow motion!
 
Πάντως, το rooster πρέπει να έχει πολύ καλές μενουσες ταχύτητες. Αν δεν "σπάει" το shot lock απευθείας μετά την έξοδο από την κάννη, αλλά μετά από κάποια μέτρα, δηλαδή αν πηγαίνει μονοβολο μέχρι κάποια απόσταση θα διατηρήσουν μεγάλη μενουσα τα σκάγια.
Σπάει στην εκπυρσοκρότηση ...

Πού είναι ο Joel να τα ρίξει και να τα δούμε σε slow motion!
Ψάχνει το καλύτερο τσοκ τώρα ...
Έχει μπλέξει τα μπούτια του.
 
Εαν βρω ROOSTER και παρω τα σκαγια....η επομενη δοκιμη θα ειναι με ΜΠΕΝΕΛΙ....για σκαψουν λαγουμια
καποιοι και να κρυφτουν Χαρη !!!:)
Παρε ενα φουρνακι και ξεκινα το ψησιμο ,την προηγουμενη φορα κατι ειχες κανει λαθος
 
Σπάει στην εκπυρσοκρότηση ...
Μάλιστα! Και μετά δηλαδή συμπεριφέρεται σαν κλασικό buffer? Λογικό είναι να σπάσει κατά την εκπυρσοκρότηση. Εγώ νόμιζα ότι σπάει όταν η γόμωση σαν σύνολο γίνεται υποηχητικη.
Ψάχνει το καλύτερο τσοκ τώρα ...
Έχει μπλέξει τα μπούτια του.
Τι τραβάει κι αυτός!! Πρέπει να τον γράψουμε εδώ στο forum, ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ!!!!!🤣🤣🤣
 
δεν ειχες πει οτι το δοκιμασες και πεταξες τα σκαγια στο τελος !!!? να κανεις ανωπτωση στα σκαγια να εχεις σκληρα σκαγια

Οχι....η λαθος δικο σου ή δικο μου....Τα σκαγια τα ειχα κρατησει...το εποξικο μπαφερ που ειχε πεταξα!!
Οσο για φουρνακι...θα παρω ενα...ειναι φτηνο....αλλα πιστευω οτι θα κανω δουλεια....
Στην ηλεκτρικη κουζινα του σπιτιου...βγηκαν φολα....δεν γινοταν δουλεια !!
 
Θα τον κάνω να βάλει κάνη από Benelli στην Maxus .sarcastic.
Θα πάρει πρώτα τηλέφωνο στις εταιρείες να ρωτήσει και μετά ίσως επιχειρήσει κάτι τέτοιο!!🤣🤣🤣
Μετά από αυτό, τον βλέπω να κάνει εγγραφή εδώ και μάλιστα ΆΜΕΣΑ!!!!
 
Το ''κερασακι'' στην Τουρτα.....Δωρο απο εμενα σε ολους τους φιλους και συναδελφους !!! :)

ΤΕΚΝΑ λοτ 2011....Σκαγια επιχαλκωμενα...απο το σφαγμενο ROOSTER.+ αλευρι.
Βυσμα FEDERAL - Προελευση Καναδας....


View attachment 69189

View attachment 69190

Αυτα για σημερα παλικαρια !!! :)
1.95 η πυρίτιδα ;
Βύσμα federal είναι αυτό με τα κομμάτια έτσι ;
 
1.95 η πυρίτιδα ;
Βύσμα federal είναι αυτό με τα κομμάτια έτσι ;

Πυριτιδα 2Χ36+1,5 αλευρι με 14 χιλιοστα κενο χωρο κλεισμενο 8* πτυχο στα 56,5.....
Τι εννοεις με τα κομματια δεν καταλαβαινω...
Σου ανεβαζω φωτο με το βυσμα...Ειναι προελευσης Αυστραλιας και οχι Καναδα που απο λαθος
εγραψα !!!

εικόνα_Viber_2023-03-26_08-09-01-487.jpg
εικόνα_Viber_2023-03-26_08-10-36-087.jpg
 
Στις χθεσινες δοκιμες...ειχα και τον φιλο μου τον Γιωργο παρεα !!!
Δυο δικα του σεταπ που δοκιμασαμε για περδικα !!!

εικόνα_Viber_2023-03-26_09-30-18-351.jpg
''Απελπιστηκε'' απο τις χαμηλες ταχυτητες που εδινε...και την φορτωσε στο 2,10χ34...και καλα της
εκανε !!! :)

εικόνα_Viber_2023-03-26_09-30-57-901.jpg

Αλλη μια με ΜΒ36 και Ν6 σκαγια.

εικόνα_Viber_2023-03-26_09-31-07-798.jpg

εικόνα_Viber_2023-03-26_09-31-28-921.jpg
 
Οχι....η λαθος δικο σου ή δικο μου....Τα σκαγια τα ειχα κρατησει...το εποξικο μπαφερ που ειχε πεταξα!!
Οσο για φουρνακι...θα παρω ενα...ειναι φτηνο....αλλα πιστευω οτι θα κανω δουλεια....
Στην ηλεκτρικη κουζινα του σπιτιου...βγηκαν φολα....δεν γινοταν δουλεια !!
Κατσε γιατι κατι λαθος κανουμε στη σηνενοηση , να παρεις ενα φουρνακι να σκληρενεις τα σκαγια , η κουζινα του σπιτιου δεν κανει ρε Νικο τα σκαγια ειναι τοξικα ! Πως θα μαγειρευει μετα η κυρα ??
 
μαγκες εριξα σημερα το 525 στον πινακα στο σχιστο και ξενερωσα τη ζωη μου απορω πως περνω τοσα πουλια με τετοιες τουφεκιες. τα τσοκ ειναι kicks και πανω αριστερα ειναι το νουμερο 32 μετρα japan trap 7.5 24gr...κυνηγι δουλευω 700 και 670View attachment 69149View attachment 69150View attachment 69151View attachment 69152
Μια. Χαρά τουφεκιές‼️
 
Κατσε γιατι κατι λαθος κανουμε στη σηνενοηση , να παρεις ενα φουρνακι να σκληρενεις τα σκαγια , η κουζινα του σπιτιου δεν κανει ρε Νικο τα σκαγια ειναι τοξικα ! Πως θα μαγειρευει μετα η κυρα ??

Ειχαμε 2 κουζινες...η μια ηταν παλια και για ''παρτη μου''....σε αυτην εκανα διαφορες ''ταρζανιές''....
Παλια εφτιαχνα δικα μου σκαγια...
Τωρα βρηκα αυτο το φουρνακι...

εικόνα_Viber_2023-03-26_08-15-16-888.jpg
Δεν ξερω ομως εαν κανει ''δουλεια''....Εσυ εχεις αποψη για αυτο ???
 
Ειχαμε 2 κουζινες...η μια ηταν παλια και για ''παρτη μου''....σε αυτην εκανα διαφορες ''ταρζανιές''....
Παλια εφτιαχνα δικα μου σκαγια...
Τωρα βρηκα αυτο το φουρνακι...

View attachment 69208
Δεν ξερω ομως εαν κανει ''δουλεια''....Εσυ εχεις αποψη για αυτο ???
Καλημέρα κύριε Νικο, αυτό το φουρνακι έχω και εγώ.
Σας ενημερώνω ότι μέχρι 250 βαθμούς ανεβάζει, σε περίπτωση που θέλετε να ψήσετε σε πιο ψηλή θερμοκρασία
 
Ενα σεταπ μαλακο για τις γλυκες ημερες του ορτυκιου σαν 2η τουφεκιά..
Οπλο S/P Rizzini Hombra 66mm δοκιμη με 3*.

(F. T1) 68.5
616 Prima-V 1.50×28 Φουστα Θωδη+ Diana 12mm+Μαλλινη 10+Χαρτ. Νο10 (6*) 57.5mm K.X. 11mm με (3o st.) V 1.5 371m/s...πολυ ωραια αίσθηση στο λάκτισμα.

20230326_102925.jpg20230326_103013.jpg
20230326_100705.jpg
Συγχωρεστεμε γιατι τουφεκια η οποια μου εχει φυγει, απο λαθος ευθυγραμμηση στόχου με ταχογραφο...
Ευχαριστώ το Βασίλη @gvp9000 για τη βοήθεια στις ρυθμίσεις του ταχογράφου.
 
Το ''κερασακι'' στην Τουρτα.....Δωρο απο εμενα σε ολους τους φιλους και συναδελφους !!! :)

ΤΕΚΝΑ λοτ 2011....Σκαγια επιχαλκωμενα...απο το σφαγμενο ROOSTER.+ αλευρι.
Βυσμα FEDERAL - Προελευση Καναδας....


View attachment 69189

View attachment 69190

Αυτα για σημερα παλικαρια !!! :)
Μυθια‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top