Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Η πρωτη ''φουρνιά'' με MG2 - σε Ν5 - 36+1,5 αλευρι στα 56,5 ρελιασμενο.....τελειωσε.....:)

View attachment 52916View attachment 52917

View attachment 52918

Σειρα εχουν τα 38+1,5 - Ν4....Με την ευχη....να εχουμε θηραματα !!!! :)

View attachment 52920
Νίκο αδερφέ ο Κοσμάς καλημέρα . Αναμένω, σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά είσαι γάτος.
 
Η καλύτερη λύση για έναν ιδιογομωτή είναι να πάρει κάτι τέτοιο
https://www.shootingsoftware.com/pressure.htm
Αν ασχοληθώ ποτέ με ιδιογόμωση θα το αγοράσω.


Αυτο πολυ σοβαρο εργαλειο....αλλα θελει και πολλες γνωσεις.....για να το ''δουλεψεις''....!!!! Ετσι πιστευω !!!

Προς το παρον....τουλαχιστον εγω....θα προσπαθησω να μετραω και μενουσες....και εχει ο Θεος...
Βασιλη μου !!! :)

View attachment 52846
Τους εκανες 2 ρε θηριο...;;
 
Νίκο αδερφέ ο Κοσμάς καλημέρα . Αναμένω, σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά είσαι γάτος.


Γεια σου Κοσμα μου !!!! Τον Μητσαρα θα ευχαριστείς......
Οταν τελειωσα τις δοκιμες με την Benelli του και ηρθε να παρει το οπλο....Του ειπα...θα σου γεμισω λιγα
φυσιγγια για τον λαγο...ετσι για τα εχεις..... Ειναι δωρο απο μενα....
Και μου απανταει....
Νικολα....θελω να μου γεμισεις να στειλω σε εναν πολυ καλο μου φιλο....Και εννοουσε εσενα !!!
Σε εκτιμαει πολυ....αλλωστε πιστευω οτι το ξερεις...

Θα τελειωσω και τα 38ρια σε Ν4 και θα σου στειλω και απο αυτα μερικα ....δωρο απο μενα...γιατι και εγω
σε εκτιμω....και ας σε γνωριζω πολυ λιγο φιλε μου !!!

ΥΓ. Ουτε τα 36ρια....ουτε τα 38ρια μην τα ''φοβηθεις''.....Δουλευουν και τα δυο...απο την εναρξη μεχρι την
ληξη του λαγου....Στους μειον βαθμους θα βαλεις 38ρια !!!
Εαν πηγαινεις σε πολυ μειον ( 10-15 μειον ) πες μου να σου κλεισω αλλο σεταπ...
Και προσεξε....ΜΗΝ κανεις το λαθος....και στειλεις χρηματα...ή ανταλλαγματα...με ΕΧΑΣΕΣ απο
φιλο σου !!!
 
Γεια σου Κοσμα μου !!!! Τον Μητσαρα θα ευχαριστείς......
Οταν τελειωσα τις δοκιμες με την Benelli του και ηρθε να παρει το οπλο....Του ειπα...θα σου γεμισω λιγα
φυσιγγια για τον λαγο...ετσι για τα εχεις..... Ειναι δωρο απο μενα....
Και μου απανταει....
Νικολα....θελω να μου γεμισεις να στειλω σε εναν πολυ καλο μου φιλο....Και εννοουσε εσενα !!!
Σε εκτιμαει πολυ....αλλωστε πιστευω οτι το ξερεις...

Θα τελειωσω και τα 38ρια σε Ν4 και θα σου στειλω και απο αυτα μερικα ....δωρο απο μενα...γιατι και εγω
σε εκτιμω....και ας σε γνωριζω πολυ λιγο φιλε μου !!!

ΥΓ. Ουτε τα 36ρια....ουτε τα 38ρια μην τα ''φοβηθεις''.....Δουλευουν και τα δυο...απο την εναρξη μεχρι την
ληξη του λαγου....Στους μειον βαθμους θα βαλεις 38ρια !!!
Εαν πηγαινεις σε πολυ μειον ( 10-15 μειον ) πες μου να σου κλεισω αλλο σεταπ...
Και προσεξε....ΜΗΝ κανεις το λαθος....και στειλεις χρηματα...ή ανταλλαγματα...με ΕΧΑΣΕΣ απο
φιλο σου !!!
Νίκο το Δημήτρη τον γνωρίζω 7 μήνες.Πολουσα 2 τσοκ Gemini,,με τά πολλά τα πήρε και τα δύο τόν πήρα κάποια στιγμή τηλεφ.να μου πει αν τα δοκίμασε και αν είναι ευχαριστημένος το εκτίμησε αυτό και από τότε μιλάμε 2-3 φορές το μήνα στο τηλέφωνο.Μπηκες στη συζήτηση και εσύ γιατί τον ρώτησα αν σε γνωρίζει,μου είπε τα καλύτερα για εσένα και από τότε μιλάμε ακόμα.
Ότι μου πεις στο θέμα φυσίγγια αυτό και θα κάνω γιατί το πας τρένο . Σας εκτιμώ καί εγώ και τους δύο είναι σαν να σας ξέρω χρόνια το ξέρει και ο Μήτσος να σας έχει ο Θεός καλά.
 
Κ
Ναι αυτο ειπα....Για εμπορικο ειναι καλό !!!!
Κυρ Νικο
Εχεις και το αντιστοιχο σε κιτρινο καλυκα που ειναι με ταπα;
Αν το εχεις βαλε το σε παρακαλω

Αν δεν το χεις δεν χρειαζεται να πας να τρεχεις να δοκιμαζεις!!
 
Κ

Κυρ Νικο
Εχεις και το αντιστοιχο σε κιτρινο καλυκα που ειναι με ταπα;
Αν το εχεις βαλε το σε παρακαλω

Αν δεν το χεις δεν χρειαζεται να πας να τρεχεις να δοκιμαζεις!!

Δεν το εχω καλέ μου φιλε !!! Μακαρι να το ειχα...να το ανεβαζα !!!
 
Παιδιά χαλαρή κουβέντα κάνουμε να περνάει η ώρα και τίποτε παραπάνω .
Αν κάποιος όπως διαβασα ,δεν τον ενδιαφέρουν οι κωννοι , και δεν του καίγεται καρφακι ας μην συμμετάσχει στην συζήτηση πάνω σε αυτό το θέμα . :)
Επειδή είναι αρκετά τα μήνυματα , σε γενικές γραμμές.
Όντως δε χρειάζονται όλα τα τουφέκια επεμβάσεις. Τα όπλα πιο ακριβών σειρών έχουν καλύτερες γεωμετρίες κάννης από όπλα της σειράς . Υπάρχουν και όπλα της σειράς με καλύτερες κάννες . Τι να κάνουμε τώρα ; Όποιος τα κυνηγήσει μεταξύ τους , βγάζει τα συμπεράσματα του.
Σχετικά με τα στάνταρ των μετατροπών, υπάρχουν προδιαγραφές πχ ελαχιστο πάχος μετάλλου . Σχετικά με την κάννη 81 εκ που προανέφερα, δεν χωράει στον πάγκο του μηχανήματος του οπλουργου.
Με τον φίλο που ανέφερε να πάρεις εξαρχής ένα τουφέκι με μια καλή κάννη από το να σκαλίζεις μια αλλη συμφωνώ.
Για τον φίλο gvp με την απόλυτα κλειστή τουφέκια , ένας που κυνηγάει καρτέρι σε αλπικά στον λαγό ή πάπιες σε πέρασμα αυτή την τουφεκιά θα την ηθελε. Βέβαια δεν πείθονται και πολύ ότι είναι από εμπορικο φυσίγγιο για να πω την αλήθεια.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top