Βλητικές δοκιμές

Από διατρηση τα ατσάλια είναι μπροστά...στη μεταφορά ενέργεια έχουν θέμα...
Την αλλη φορα που θα βρω τενεκε θα ριξω ενα μολυβδηνο 3 αρη με 530 μ/δ να δεις ποια ειναι πιο μπροστα σε διατρηση !!!! Υστερουν και εκει γιατι εχουν αλλο συντελεστη μαζας , αν ειναι λιγο σκληρο το μολυβδηνο θα περνουσε και τις 2 πλευρες του ντενεκε !! Με 100 μετρα διαφορα εχουν σχεδον την ιδια διατρηση !!
 
Την αλλη φορα που θα βρω τενεκε θα ριξω ενα μολυβδηνο 3 αρη με 530 μ/δ να δεις ποια ειναι πιο μπροστα σε διατρηση !!!! Υστερουν και εκει γιατι εχουν αλλο συντελεστη μαζας , αν ειναι λιγο σκληρο το μολυβδηνο θα περνουσε και τις 2 πλευρες του ντενεκε !! Με 100 μετρα διαφορα εχουν σχεδον την ιδια διατρηση !!
Για να είναι δίκαιη η δοκιμή θα πρέπει να ρίξεις σκάγια ανάλογης μάζας (βάρους)...
 
Την αλλη φορα που θα βρω τενεκε θα ριξω ενα μολυβδηνο 3 αρη με 530 μ/δ να δεις ποια ειναι πιο μπροστα σε διατρηση !!!! Υστερουν και εκει γιατι εχουν αλλο συντελεστη μαζας , αν ειναι λιγο σκληρο το μολυβδηνο θα περνουσε και τις 2 πλευρες του ντενεκε !! Με 100 μετρα διαφορα εχουν σχεδον την ιδια διατρηση !!

Mητσαρα ,,,,,,οταν δεν εχεις ολη την εικονα της τουφεκιας...δεν μπορεις να ξερεις 1ον...τι σου εδωσε η τουφεκια....
2ον....Δεν ξερεις εαν τα σκαγια που βρηκαν τον ντεκεκε....ειναι τα κεντρικα ή τα περιφερειακα σκαγια !!!

Και αυτο που εχω δει σε δικες μου δοκιμες....Τα περιφεριακα σκαγια ασχετα με την ταχυτητα του φυσιγγιου
ΠΑΝΤΑ εχουν σχεδον.... την μιση διατρηση απο τα κεντρικα σκαγια !!

Τωρα βεβαια ο καθε ενας μας εχει τον δικο του τροπο δοκιμων...οκ...αλλα για μενα με τετοιες δοκιμες
δεν εχεις ''σφαιρικη'' και ολοκληρωμενη εικονα φιλε !!
 
Και αυτο που εχω δει σε δικες μου δοκιμες....Τα περιφεριακα σκαγια ασχετα με την ταχυτητα του φυσιγγιου
ΠΑΝΤΑ εχουν σχεδον.... την μιση διατρηση απο τα κεντρικα σκαγια !!
Πες τα Νικ.

ps
Εκτός από την V3 που περιφερειακά έχει μεγαλύτερη διάτρηση από κεντρικά.
.sarcastic.
 
Mητσαρα ,,,,,,οταν δεν εχεις ολη την εικονα της τουφεκιας...δεν μπορεις να ξερεις 1ον...τι σου εδωσε η τουφεκια....
2ον....Δεν ξερεις εαν τα σκαγια που βρηκαν τον ντεκεκε....ειναι τα κεντρικα ή τα περιφερειακα σκαγια !!!

Και αυτο που εχω δει σε δικες μου δοκιμες....Τα περιφεριακα σκαγια ασχετα με την ταχυτητα του φυσιγγιου
ΠΑΝΤΑ εχουν σχεδον.... την μιση διατρηση απο τα κεντρικα σκαγια !!

Τωρα βεβαια ο καθε ενας μας εχει τον δικο του τροπο δοκιμων...οκ...αλλα για μενα με τετοιες δοκιμες
δεν εχεις ''σφαιρικη'' και ολοκληρωμενη εικονα φιλε !!
Στον τενεκε δεν εχεις αλλα απο ενα παφυλα ιδιο με τον τενεκε 1×1 πουλανε οι λαμαριτζιδες πατησεις μια τουφεκια θα δεις ποσα τρυπανε κεντρο ποση αποτυποση σε βαθος εχουν τα περιφεριακα θα εχεις μια οπτικη προσέγγισή και βλεπεις τι κανει η V3 και τι μια Μ2 .Το ιδανικο ενα τετραγωνικο ζελε και μετρας βαθος .Αυτα ομως τα κανουν τα αμερικανακια.Γιατι καλο ειναι να λεμε την γνωμη μας αλλα δια των δοκιμων βγαινουν ασφαλη συμπερασματα κατι που φωναζει συνεχεια ο Βασιλης .
 
Στον τενεκε δεν εχεις αλλα απο ενα παφυλα ιδιο με τον τενεκε 1×1 πουλανε οι λαμαριτζιδες πατησεις μια τουφεκια θα δεις ποσα τρυπανε κεντρο ποση αποτυποση σε βαθος εχουν τα περιφεριακα θα εχεις μια οπτικη προσέγγισή και βλεπεις τι κανει η V3 και τι μια Μ2 .Το ιδανικο ενα τετραγωνικο ζελε και μετρας βαθος .Αυτα ομως τα κανουν τα αμερικανακια.Γιατι καλο ειναι να λεμε την γνωμη μας αλλα δια των δοκιμων βγαινουν ασφαλη συμπερασματα κατι που φωναζει συνεχεια ο Βασιλης .
Όταν κανείς δοκιμές πρέπει να έχεις και στα δυο οπλα φυσηγγια ραμμένα πανο τους για της συνθηκες που θα γίνουν η δοκιμες…ίδια γραμμαρια και ίδια τσοκ.. αν θέλεις ασφαλή συμπεράσματα !!! Αλλιος ζεις στο ονειρο που διαλεξες
 
Ηλια εγω δεν ειπα τι κουστουμι πρεπει να φορεσουν τα οπλα για να πανε στις δοκιμες αλλα την επιλογη των αντικειμένων για να γινει σωστη δοκιμη.Οσο σε αυτο που αναφε





ρεσαι δεν θα διαφωνησει κανεις για το αυτονοητο.
 
Στον τενεκε δεν εχεις αλλα απο ενα παφυλα ιδιο με τον τενεκε 1×1 πουλανε οι λαμαριτζιδες πατησεις μια τουφεκια θα δεις ποσα τρυπανε κεντρο ποση αποτυποση σε βαθος εχουν τα περιφεριακα θα εχεις μια οπτικη προσέγγισή και βλεπεις τι κανει η V3 και τι μια Μ2 .Το ιδανικο ενα τετραγωνικο ζελε και μετρας βαθος .Αυτα ομως τα κανουν τα αμερικανακια.Γιατι καλο ειναι να λεμε την γνωμη μας αλλα δια των δοκιμων βγαινουν ασφαλη συμπερασματα κατι που φωναζει συνεχεια ο Βασιλης .

Με τον τροπο που εχει επιλεξει....και κανω τις δοκιμες μου....εγω βγαζω ''ακρη''....εχω ολοκληρωμενη
εικονα...συγκεντρωσης...ταχυτητας,,,και σε κολλες Α4 ή σχολικα βιβλια...την διατρηση που δινουν τα
σκαγια και του κεντρου...και τα περιφερειακα...
Σταματησα να κανω τεστ διατρησης.....γιατι μετα απο τοσες δοκιμες...οταν δω την ταχυτητα και ξεροντας
το Νρο των σκαγιων....ξερω και τι διατρηση εχουν...συμφωνα με την ποιοτητα τους και εαν εχουν αλευρι
ή οχι.
Η διατρηση εξαρταται παντα απο την ταχυτητα και την ποιοτητα σκαγιων...
Ειλικρινα...δεν με ενδειαφερει τι δινει η ν3 ή η Μ2...Μου ειναι παντελως αδιαφορο !!
Αυτοι που εχουν τα γεννια ας εχουν και τα χτενια...Απλα διαβαζω και γελαω...με την καλη εννοια το λεω.

Καποτε μου ελεγαν....σκατα να βαλεις στην αχρωμιωτη καννη τουφεκια θα βγαλει...
Τελικα οτι της βαλεις...αυτο θα βγαλει....και το οτι υπερεχει βλητικα της χρωμιωμενης ΜΥΘΟΣ ειναι.!!!
Τους το απεδειξα και αυτο....

Τα δικα μου συμπερασματα τα εχω βγαλει....και για τα φυσιγγια και για οπλα...
Οτι βαλεις στο οπλο σου....αυτο θα σου δωσει Παναγιωτη μου !!! :)
 
Όταν κανείς δοκιμές πρέπει να έχεις και στα δυο οπλα φυσηγγια ραμμένα πανο τους για της συνθηκες που θα γίνουν η δοκιμες…ίδια γραμμαρια και ίδια τσοκ.. αν θέλεις ασφαλή συμπεράσματα !!! Αλλιος ζεις στο ονειρο που διαλεξες
Ηλία τις δοκιμές οι περισσότεροι τις κάνουμε για να αλλάξουμε φυσίγγια (αν χρειαστεί), όχι όπλα.
 
Όταν κανείς δοκιμές πρέπει να έχεις και στα δυο οπλα φυσηγγια ραμμένα πανο τους για της συνθηκες που θα γίνουν η δοκιμες…ίδια γραμμαρια και ίδια τσοκ.. αν θέλεις ασφαλή συμπεράσματα !!! Αλλιος ζεις στο ονειρο που διαλεξες
Κάτσε ρε Ηλία ,εδώ όσοι διαρρηγνιουν τα ιμάτια τους .....για την βε Τρουά‼️ κανείς ως τώρα δεν έκανε λόγο για αυτό που τώρα εσύ μας λες,άφησαν μάλιστα να εννοηθεί ότι τα ρίχνουν όλα εξίσου καλα...κ είναι κ πιο σκοτωτικη 😆😆😆😆απ' τσαλεις‼️
 
Back
Top