Βλητικές δοκιμές

Και ισως να ειμαι εκτος τοπικ εβλεπα τις προαλες εκεινο το πολυλογα και θεατρινο Ιταλο σε συγκριτικο α400 χlr και maxus 3αρι 66cm στο νο 8 32γρ στα 25μ και 35μ καθως και αποτελεσματα διατρησης σε πακο Α4 αποτελεσματα η xlr σαφως καλιτερη στην συγκεντρωση και 57φυλλα εναντι 46 α400 και 47 maxus στη διατρηση.Κατα τα αλλα εμεις εδω δεν πιανονται οι οπτιμα κανες αλλα επειδη δεν καθοσανε να τις πιασουνε φτιαξανε τις steelium.Εδω να δεις τι μου εχουν κανει οι δικοι μου γυρω μου.Ο καθενας μου φαινεται ζει το ονειρο του καλο ειναι αυτο δεν ειναι ασχημο αλλα η πραγματικοτητα εχει ενα προσωπο και πρειπει να επιδιώκουμε να την κοιταμε στα ματια λεω εγω τωρα .
Για βάλε βίντεο ...
 
Με τη Μπενέλι τις κεντραρεις, με τη Ρέμινγκτον όλες έχουν την τάση να φεύγουν δεξιά έτσι όπως κοιτάμε το χαρτί.
Η Rem σου φεύγει μόνιμα πάνω και δεξιά ή έτυχε ?
Συμπέρασμα...οι Rem στραβοτουφεκάνε...😆😆😆😆
Έχεις απόλυτο δίκιο αυτό παρατηρώ και εγώ!
Μπορεί απλά να έτυχε, λόγω βιασύνης κλπ.
Αλλά ... να φεύγουν όλες προς την ίδια κατεύθυνση ??? Μην πέσετε από τα σύννεφα αν οφείλεται σε παράκεντρο τσοκ, δηλαδή στραβοκομμένη φωλιά του τσοκ - όχι απόλυτα ομοαξονική με την κάννη. Δεν είναι και τόσο σπάνιο φαινόμενο, έχει παρατηρηθεί σε πολλά όπλα. Και σε Remington. ... Ίσως, ειδικά σε Remington, να μην έπρεπε να συμβαίνει ... κι όμως ...
 
Και προσθετω συντομα το οποιο συνδεεται με την προηγουμενη αναφορα.Συβμουλευομαι να δωσω την Μ2 max5 σε προταση που εχω στα 1100ευρω και 750ευρω επιπλεον για να παρω την upland λογω της υπεροχης της steelium κανης Θα δω αλλο εργο αλλα φοβαμαι εγω μηπως δω την τραγωδια του Αισχυλου και βαραω το κεφαλι μου στο τοιχο.Εγω ομως ο 😎πονηρουλης για να μην αδικησω κανενα την αλλη εβδομαδα θα κανω ενα συγκριτικο με την lite μια που φοραει steelium η κυρια σαν την upland.
 
Και προσθετω συντομα το οποιο συνδεεται με την προηγουμενη αναφορα.Συβμουλευομαι να δωσω την Μ2 max5 σε προταση που εχω στα 1100ευρω και 750ευρω επιπλεον για να παρω την upland λογω της υπεροχης της steelium κανης Θα δω αλλο εργο αλλα φοβαμαι εγω μηπως δω την τραγωδια του Αισχυλου και βαραω το κεφαλι μου στο τοιχο.Εγω ομως ο 😎πονηρουλης για να μην αδικησω κανενα την αλλη εβδομαδα θα κανω ενα συγκριτικο με την lite μια που φοραει steelium η κυρια σαν την upland.
Με την greystone τι έγινε?
 
Με την greystone τι έγινε?
Απορριφθεί για 2λογους 1ον η 66αρα κανη δεν με βολευει καθολου καθως επισης και το κοντακι καμμια σχεση με τα σημερινα κοντακια της α400 κοντακι που το βρηκα πολυ βολικο και εργονομικα στην upland.
 
View attachment 78646
View attachment 78647
View attachment 78648

Speed και εγώ ... πιο απλωμένη τουφεκιά και πιο ομοιόμορφη.
Τα βεντέτα φαίνονται πιο σφιχτά.
Τα φέλτρο φαίνεται να κάνουν κενά.
Μην ξεχνάς ότι το φελτρο είναι μαλλινοταπο που σημαίνει ότι το πήρα για τρίτο φυσίγγι στη μπεκάτσα. Βία 30 μέτρα δηλαδή και όχι για τα 37 που το έριξα στη δοκιμή. Για μαλλινοταπο το βρήκα εξαιρετικό. Το βεντέτα φαίνεται ότι πάει πολύ σφιχτά έχεις δίκιο αλλά σε κάποιες περιπτώσεις ειναι το ζητούμενο
 
Η αλήθεια είναι ότι στα 37 από το στόμιο περίμενα να δω σκορποχωρι ειδικά με 3* τσοκ και ιδιαίτερα το φελτρο αλλά εξεπλάγην
Απ' ότι φαίνεται τις έχεις δίπλα δίπλα στον οπλοβαστο και η κάννη της Μπενέλι έχει ρουκωσει βλητική υπεροχή απ' της Ρέμινγκτον
 
Και προσθετω συντομα το οποιο συνδεεται με την προηγουμενη αναφορα.Συβμουλευομαι να δωσω την Μ2 max5 σε προταση που εχω στα 1100ευρω και 750ευρω επιπλεον για να παρω την upland λογω της υπεροχης της steelium κανης
Ξεκάθαρη υπεροχή και αξία έχουν τα 750€ που θα δώσεις επιπλέον
Εάν δεν τα βρήκες με την Μ2 σε μέτρα και τα λοιπά, και σου είναι πιό οικεία η beretta αλλάζει το πράγμα
 
Απ' ότι φαίνεται τις έχεις δίπλα δίπλα στον οπλοβαστο και η κάννη της Μπενέλι έχει ρουκωσει βλητική υπεροχή απ' της Ρέμινγκτον
Μου άρεσε η μπενελα αλλά τώρα λίγο περισσότερο 😂 Φέτος έτυχε να ρίξω μια τουφεκιά ριγκο σε τρυγόνι με τη μπενελα. Είχα να τουφεκισω από τον Γενάρη και έπεσε. Βέβαια.... Δεν το βρήκα. Έπεσε σε γραμμική καλλιέργεια και έφαγα τον τόπο αλλά δεν βρέθηκε. Επεσε πάνω στα κλήματα και γι'αυτό δεν το βρήκα ή.... Αναστήθηκε ; Ξέρω γω μπενελι είναι αυτή 😅
 
Το βεντέτα σε 6 αρι πιστεύω ότι τα έχει τα 40 μέτρα στη φάσσα άνετα και με αξιώσεις
Για να είμαστε απόλυτα σωστοί κανονικά πρέπει να σχεδιαστεί ο κύκλος διαμέτρου 76εκ και να δούμε πόσα σκάγια βάζει μέσα.
Έτσι όπως βλέπουμε τις σημερινές τουφεκιές, λογικά θα βάζει 100 εξαρια που είναι το ελάχιστο απαιτούμενο για να έχεις το τριπλό πλήγμα και τη σίγουρη καταβολή της φασσας.
Επειδή ρίχνω και εγώ σε τέτοια χαρτόνια, μάλλον είναι τα ίδια, το πλάτος τους είναι και σε 77,5-78εκ.?
Αν ναι, μπορεί ο Μπιλ να φτιάξει στο πισι εύκολα τους κύκλους και να βγάλουμε συγκεντρώσεις.
Οκ για τη Ρεμί οι κύκλοι θα είναι εκτός χαρτιού αλλά θα βγει μια ιδέα για τα θηράματα που θες (η κόντρα σοβαρή ή αστεία μεταξύ των καννων είναι αδιάφορη)
Επίσης αν θυμάμαι καλά επωμιζεις αριστερά, ίσως γι αυτό σου φεύγουν δεξιά οι τουφεκιές
 
Δεν έχω ιδέα αυτό παρατηρώ κι εγώ! Η αλήθεια είναι ότι πήγαινα και ερχόμουν για να αλλάξω χαρτί και όπλα και έριχνα κατευθείαν γιατί δεν είχα χρόνο αλλά τόσο σύμπτωση; Μόνο με τη Ρεμί; Γιατί τη μπενελα και λαχανιασμενος μια χαρά την κεντραρω από ότι βλέπω
Τα ίδια έπαθα κι εγώ. Δε γίνεται να κεντραρεις στα 37 μετρα ορθιος επωμισμένος ειδικά αν έχει και αέρα. Αν κεντράρεις έτσι μάλλον ρομποτ θα είσαι κι όχι άνθρωπος.
 
Back
Top