Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Καλησπερα αγορασα μερικα κουτακια trust 7ν 36 γραμμαρια και επιτελους καταφερα να ανεβασω μια φοτο εχει καποιος αποψει για τα φυσιγγακια
 
Μπορει καποιος να μου πει το βαρος κ τα χιλιοστα καθε σκαγιου απο Νο 3 μεχρι κ το Νο 9.5;
Το ακριβες βαρος σκαγιου ή εστω ποσοτητα σκαγιων στο γραμμαριο;
Οι ιδιογομωτες θα ξερετε να μου απαντησετε
 
Last edited:
Μπορει καποιος να μου πει το βαρος κ τα χιλιοατα καθε σκαγιου απο Νο 3 μεχρι κ το Νο 9.5;
Ακριβη βαρος σκαγιου ή εστω ποσοτητα σκαγιων στο γραμμαριο;
Αν μπεις στο site του lambro και πας στα φυσιγγια του π.χ lambro direct,θα δεις στο κατω μερος "κλιμακα σκαγιων".Πατησε πανω και θα βρεις αυτο που ζητας.:)
 
Αν μπεις στο site του lambro και πας στα φυσιγγια του π.χ lambro direct,θα δεις στο κατω μερος "κλιμακα σκαγιων".Πατησε πανω και θα βρεις αυτο που ζητας.:)
Το εχω βρει αυτο,απλα εχω βρει κ καποιο αλλο πινακακι κ δεν συμφωνουν σε ολα,επισης απο οσα εχω ανοιξει ή μου εχουν πει το 9 με 2,1mm ειναι ποιο ελαφρη απ' οτι το δινουν στα πινακακια,ειναι κοντα στο 9.5 με 2,0mm κ σκεφτηκα μηπως εχουν καποια λαθακια τα πινακακια
 
Το εχω βρει αυτο,απλα εχω βρει κ καποιο αλλο πινακακι κ δεν συμφωνουν σε ολα,επισης απο οσα εχω ανοιξει ή μου εχουν πει το 9 με 2,1mm ειναι ποιο ελαφρη απ' οτι το δινουν στα πινακακια,ειναι κοντα στο 9.5 με 2,0mm κ σκεφτηκα μηπως εχουν καποια λαθακια τα πινακακια

δεν ξέρω πόσο σωστά είναι και δεν θυμάμαι που τα έχω βρεί , απλά τα έχω κρατήσει στον Η/Υ.
στο τέλος της 2ης εικόνας αναφέρονται και νούμερα σκάγια ανά γραμμάριο.

ελπίζω να βοήθησα.


Y1CFvb8.gif
shvlB9h.gif
 
Μπορει καποιος να μου πει το βαρος κ τα χιλιοστα καθε σκαγιου απο Νο 3 μεχρι κ το Νο 9.5;
Το ακριβες βαρος σκαγιου ή εστω ποσοτητα σκαγιων στο γραμμαριο;
Οι ιδιογομωτες θα ξερετε να μου απαντησετε
Το βάρος κάθε σκαγίου ποικίλλει ανάλογα του κράματος που είναι φτιαγμένο, η κλίμακα σε χιλιοστά είναι συνήθως αυτή που αναφέρει ο Lambro στο site του.
 
Παιδια ειναι καινουριος στο forum, επισης νεος κυνηγος κ θα σας τρελανω στις ερωτησεις:)
Μενω Β.Ελλαδα, κοντα στη Θεσσαλονικη κ δεν βρισκω καπου κοντα μου τα φυσιγγια του Τσιπουρα, J&B κ συγκεκριμενα ψαχνω τα fast,commandos,special κ super το καφε
Ξερεις καποιος που μπορω να τα βρω εστω κ Θεσσαλονικη; οποιος εχει χρησιμοποιησει τα παραπανω ή αλλα του ιδιου κατασκευαστη ας μου πει εντυπωσεις κ οτι γνωριζει για τα φυσιγγια,δηλαδη καμια πυριτιδα κ καιρικες συνθηκες που "παιζουν" καλυτερα
Ευχαριστω
 
Παιδια ειναι καινουριος στο forum, επισης νεος κυνηγος κ θα σας τρελανω στις ερωτησεις:)
Μενω Β.Ελλαδα, κοντα στη Θεσσαλονικη κ δεν βρισκω καπου κοντα μου τα φυσιγγια του Τσιπουρα, J&B κ συγκεκριμενα ψαχνω τα fast,commandos,special κ super το καφε
Ξερεις καποιος που μπορω να τα βρω εστω κ Θεσσαλονικη; οποιος εχει χρησιμοποιησει τα παραπανω ή αλλα του ιδιου κατασκευαστη ας μου πει εντυπωσεις κ οτι γνωριζει για τα φυσιγγια,δηλαδη καμια πυριτιδα κ καιρικες συνθηκες που "παιζουν" καλυτερα
Ευχαριστω

Μανόλη τα J&B Commandos τα έχει ο Πασχαλίδης στον Λαγκαδά κοντά στο Κολχικό....
https://www.e-hunter.gr/index.php?act=viewCat&catId=49
Έριξα μερικά στα τρυγόνια αλλά δεν με ενθουσίασαν.
Πιστεύω είναι για πιο κρύο καιρό.
 
Μανόλη τα J&B Commandos τα έχει ο Πασχαλίδης στον Λαγκαδά κοντά στο Κολχικό....
https://www.e-hunter.gr/index.php?act=viewCat&catId=49
Έριξα μερικά στα τρυγόνια αλλά δεν με ενθουσίασαν.
Πιστεύω είναι για πιο κρύο καιρό.
Το βρηκα κ εγω,αλλα δυστυχως εχει μονο τα commandos κ οχι τα υπολοιπα
 
Απο το internet που εψαξα μεγαλες διαφορες απο οσα ειναι σχετικα κοντα σε μενα ειδα να εχει το megasalapatas,πολυ πιο φθηνος,λες κ εχει περσινες τιμες,εκτος κ αν δεν τις εχει αλλαξει στο site του
Οι τιμες ειναι αλλαγμένες αλλά δεν υπαρχει η ποικιλια που βλέπεις!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top