Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
αγγελε με κληστα τα ματια παρε τα 28γρ sporting n8 στην τσιχλα ορτυκι και για κορακοειδη 6ευρω το κουτι επισης ωραια και τα 30γρ και 32γρ και γενικα ολη η σειρα ymperial και τα 36 τα δουλευω φασσα παπια.lazy.
Σακη επδ βλεπω οτι κ εσυ μενεις β.ελλαδα το χειμωνα στη τσιχλα ποια δουλευεις;;τα 32αρια;;για τσιχλα τα θελω μικρη κ μεγαλη...
 
Σακη επδ βλεπω οτι κ εσυ μενεις β.ελλαδα το χειμωνα στη τσιχλα ποια δουλευεις;;τα 32αρια;;για τσιχλα τα θελω μικρη κ μεγαλη...
ωσο και να σου φαινετε παραξενω φιλεμου και τον χειμωνα ριχνω 28γρ μιας και της κανω καρτερι και μου περναν 15 αντε 20 μετρα ψιλα,,ευρω για 32 33 γρ δεν δινω μιας και τρωνε πωλα φυσιγκιαααα και τα 28 γρ κανουνε και με τα κρυα πωλη καλα την δουλιατουςςςςςς κατσε στα 15 20 μετρα να σου ριξω μια τουφεκια και θα δουμε εαν σκαγιοθης η οχι .my man. η γνωμημου μην πωληψαχνεσαι με φυσιγκια πωλα γιατι στο τελως δεν θα περνης απωφαση πια να αγωρασης κατεληξε σε μια δυο μαρκες που της ριχνη το τουφεκισου καλα και αραξε σε αυτααααα σιγα την τσιχλα που θελη και αμαν τα σκαγιααα επισης ωραια ειναι και τα lampro sporting 28gr.lazy.
 
Θελω τη γνωμη σας για imperial 32 65ε κουτα κ στοκας μαξ αν τα εχει σοκιμασει κανεις... ?
Για πολλα χρονια τα εριχνε ο κολλητος μου,3 χρονια τωρα εχει καταντησει φυσιγγι για πανηγυρια και Ανασταση!Περσυ ανοιξε κουτι imperial και ο καλυκας
ηταν RC!!!!!!!Αν δεις την ποιοτητα κατασκευης τωρα ειναι για γελια,ειδικα το κλεισιμο και το ρελιασμα!Αμα το κοψεις δε και το ζυγησεις,θα χασεις πασα ιδεα!!
 
  • Εχει δοκιμασει κανεις τα super kill για λαγο κ φασσα απο τα hunting perfection ή τα nickel series; ακουω συχνα μονο καλα λογια για τα φυσιγγια του Καραμανιδη αν κ λιγο τσιμπημενα σχετικα με τα εισαγωμενα, αλλα προτιμω να στηριζω Ελληνικα οσο μπορω ( δεν ριχνω κ πολλα φυσιγγια το χρονο γενικα )
  • Μου φανηκαν ωραια της φασσας απο τα nickel series κ σκεφτηκα να τα ριξω κ στο λαγο,γιατι του λαγου ειναι 38αρια κ δεν θελω κατι πανω απο 36 gr
 
Περσυ ανοιξε κουτι imperial και ο καλυκας
ηταν RC!!!!!!!Αν δεις την ποιοτητα κατασκευης τωρα ειναι για γελια,ειδικα το κλεισιμο και το ρελιασμα!Αμα το κοψεις δε και το ζυγησεις,θα χασεις πασα ιδεα!!
Λογικά RM ITALY όχι rc ο κάλυκας.
 
  • Εχει δοκιμασει κανεις τα super kill για λαγο κ φασσα απο τα hunting perfection ή τα nickel series; ακουω συχνα μονο καλα λογια για τα φυσιγγια του Καραμανιδη αν κ λιγο τσιμπημενα σχετικα με τα εισαγωμενα, αλλα προτιμω να στηριζω Ελληνικα οσο μπορω ( δεν ριχνω κ πολλα φυσιγγια το χρονο γενικα )
  • Μου φανηκαν ωραια της φασσας απο τα nickel series κ σκεφτηκα να τα ριξω κ στο λαγο,γιατι του λαγου ειναι 38αρια κ δεν θελω κατι πανω απο 36 gr
Της φασσας τα εχω δοκιμασει και μου αρεσαν παρα πολυ, δες στο θεμα συγκρισεις aftermarket chokes δυο δοκιμες που εχω ανεβασει στην σελιδα 100 νομιζω. Τα νικελ 36 εχουν διατρηση παρα πολυ μακρια δοκιμασμενα απο φιλο σε φασσα αρα και του λαγου το ιδιο θα ειναι, δεν τα λες και ακριβα ομως με 13.50 αφου τα super caccia long distance τα πηγαν 15 ευρω.
 
  • Εχει δοκιμασει κανεις τα super kill για λαγο κ φασσα απο τα hunting perfection ή τα nickel series; ακουω συχνα μονο καλα λογια για τα φυσιγγια του Καραμανιδη αν κ λιγο τσιμπημενα σχετικα με τα εισαγωμενα, αλλα προτιμω να στηριζω Ελληνικα οσο μπορω ( δεν ριχνω κ πολλα φυσιγγια το χρονο γενικα )
  • Μου φανηκαν ωραια της φασσας απο τα nickel series κ σκεφτηκα να τα ριξω κ στο λαγο,γιατι του λαγου ειναι 38αρια κ δεν θελω κατι πανω απο 36 gr
Μανόλη τα 36g φάσσα nikel series όταν τα έβγαλε ο Καραμανιδης ήμουνα από τους πρώτους που μου τα έδωσε να τα δοκιμάσω στα θηράματα και από τότε φασσα και χοντρά παπιά μόνο με αυτό το φυσιγγι,εχει σφιχτή συγκέντρωση και μεγάλη διατρηση και πιστεύω θα μείνεις ευχαριστημένος και στο λαγό.....
 
Μανόλη τα 36g φάσσα nikel series όταν τα έβγαλε ο Καραμανιδης ήμουνα από τους πρώτους που μου τα έδωσε να τα δοκιμάσω στα θηράματα και από τότε φασσα και χοντρά παπιά μόνο με αυτό το φυσιγγι,εχει σφιχτή συγκέντρωση και μεγάλη διατρηση και πιστεύω θα μείνεις ευχαριστημένος και στο λαγό.....
Ευχαριστω,τοτε θα τα προτιμησω σιγουρα
 
Παιδες τα saga 32 και 34γρ τα εχει ριξει συστηματικα κανενας βορειος;
Τα εχω βρει 6.5 και 7 ευρω αντιστοιχα.
Τόλη αν βρεις δοκίμασε τα saga τα 28αρια.
Αρκετά σκληρό σαν αίσθηση ,αλλά αποδίδει ακόμα και σε ακραίες χειμωνιάτικες συνθήκες.
Τα 32 και τα 34 δεν τα έχω δοκιμάσει.
 
Ο Γιουρι απο Κρητη ομως.yelling..sarcastic.
Εσυ πολλά ξερεις.λοιπον το saga το 32 είναι καλό φυσιγγι γρήγορο θανατηφόρο αλλα λιγο σκληρό και ξερό σαν αισθηση.αποδίδει πολυ καλα σε ευρύ φάσμα καιρικών συνθηκών πλην της αυξημένης υγρασιας. Το έχω ρίξει μέχρι -2 αλλά σε ξερό κρυο.οποιος το πάρει να το πάρει σε νο.8.για το 34 και 36 δεν έχω αποψη.6,50 είναι πολυ καλη τιμη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top