Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
γιατι ειναι πιο αργα ,μενεις πολυ πισω στην τουφεκια.
Μάλλον έτσι κ εγώ γιαυτο τον λογο νομίζω αλλα τις ταχύτητες που ειναι γραμμένες στα κουτιά φισιγγιων δεν υπάρχουν πολύ διαφορά 410-420~ περίπου. Γιατί πάλι μενουμε πισω απο το θήραμα ???
 
Μάλλον έτσι κ εγώ γιαυτο τον λογο νομίζω αλλα τις ταχύτητες που ειναι γραμμένες στα κουτιά φισιγγιων δεν υπάρχουν πολύ διαφορά 410-420~ περίπου. Γιατί πάλι μενουμε πισω απο το θήραμα ???
ασε τι λεει το κουτι ,ειναι κατω απο 400 αμα το μετρησης σε ταχογραφο.
 
Μάλλον έτσι κ εγώ γιαυτο τον λογο νομίζω αλλα τις ταχύτητες που ειναι γραμμένες στα κουτιά φισιγγιων δεν υπάρχουν πολύ διαφορά 410-420~ περίπου. Γιατί πάλι μενουμε πισω απο το θήραμα ???
Ασε τι γράφουν τα κουτιά, ασχολήσου με το να βρεις το θήραμα και να αποκτήσεις πολλες εικόνες, έτσι θα βγάλεις σωστά συμπερασματα.
Από προσωπικη εμπειρία... Περπατητο με 28γρ. τα πουλια τα έπαιρνα τραβοντας το όπλο στη μυτη, μετά από μερικές μέρες πηγα με 32 γρ.,( μάλλον ήταν και αρκετά αργό σαν φυσιγγι) στην αρχή εμενα πισω σε εκνευριστικό βαθμό μέχρι που έπεισα τον εαυτό μου να τραβάω το ντουφεκι αρκετά μπροστά, μπορεί και 20 ποντους και μιλάμε για τσίχλες, οχι τα τρυγόνια που πανε τέρμα γκάζια!!!
 
Καλησπερα σε ολη την παρεα.περυσι πεσανε στα χερια μου αυτα τα φυσιγγια που τα ειχε ξεχασμενα ο πατερας σε μια παλια αρμαθα..πηρα.ενα εγω και ενα αυτος.κυνηγαμε σχεδον μονο με μονοβολα.ενα γουρουνι χτυπησα εγω στα 87 μετρα ακριβως το μετρησα στο google maps και ενα ο πατερας μου σταθερο π βγηκε στο δρομο ακριβως 117.εκει που σημαδεψαμε.εκει πηγε..το πιο ευθυβολο που εχω ριξει ποτε..το εχει ξαναδει καποιος απο εσας??20200824_173213.jpg
 
Πραγματι, εκπληκτικα μονοβολα. Σταθερη τροχια εως περιπου 100m, με πολυ καλη καταβολη στο αναλογο θηραμα.
Ξερεις αν τα εχει καποιος στην Ελλαδα;ο μονος που εισαγει τα mirage ειναι ο Αλαμανος.τον πηρα 3 φορες τηλεφωνο δεν το σηκωσε ποτε.
 
Καλησπερα σε ολη την παρεα.περυσι πεσανε στα χερια μου αυτα τα φυσιγγια που τα ειχε ξεχασμενα ο πατερας σε μια παλια αρμαθα..πηρα.ενα εγω και ενα αυτος.κυνηγαμε σχεδον μονο με μονοβολα.ενα γουρουνι χτυπησα εγω στα 87 μετρα ακριβως το μετρησα στο google maps και ενα ο πατερας μου σταθερο π βγηκε στο δρομο ακριβως 117.εκει που σημαδεψαμε.εκει πηγε..το πιο ευθυβολο που εχω ριξει ποτε..το εχει ξαναδει καποιος απο εσας??View attachment 15373
Άρη με τι τσοκ το ερειχνες φίλε αυτό??
 
Ξερεις αν τα εχει καποιος στην Ελλαδα;ο μονος που εισαγει τα mirage ειναι ο Αλαμανος.τον πηρα 3 φορες τηλεφωνο δεν το σηκωσε ποτε.
Αυτον, αστον, οσο το ειχε ο πατερας του, πηγαινε μια χαρα, μετα... Εγω ειχα παρει καποια κουτια πριν χρονια απο τον Καλκατζακο. Δεν ξερω αν τα εχει τωρα.. Δουλευουν πολυ καλα με 4αρι τσοκ.
 
Οχι
Αυτον, αστον, οσο το ειχε ο πατερας του, πηγαινε μια χαρα, μετα... Εγω ειχα παρει καποια κουτια πριν χρονια απο τον Καλκατζακο. Δεν ξερω αν τα εχει τωρα.. Δουλευουν πολυ καλα με 4αρι τσοκ.
Οχι ο Καλκατζακος δεν τα εχει δυστυχως.μονο απο Ιταλια τα βρηκα αλλα δεν μου τα στελνει σαν ιδιωτη γιατι λεει θελει αδεια πυρομαχικων και να εχεις νομιμο μαγαζι
 
Έμεινα ευχαριστημένος πολλές φορές συν χτες.

Οπότε μόλις τώρα πήρα μερικά ναβαρο και ένα γκοριλα διασποράς για δοκιμή.
View attachment 15488
Ωραιος.. Και εγώ έκλεισα μια κουτα σε νουμερο 8 από τα ίδια που θα πάρω την άλλη εβδομάδα με 6€...
 
Έμεινα ευχαριστημένος πολλές φορές συν χτες.

Οπότε μόλις τώρα πήρα μερικά ναβαρο και ένα γκοριλα διασποράς για δοκιμή.
View attachment 15488
Tetris θα παίξεις που άπλωσες τα κουτιά έτσι;;; .yel..yel..yel. .sarcastic. .sarcastic.
Καλόκαυτα Στέλιο.!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top