Δοκιμές διάτρησης

  • Thread starter Thread starter leo
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Λογικο αυτο που λες....!!
Απο που και πως θα ξερεις οτι θα καταβαλει το ποιο απαιτητικο ?? Απο τον κυνηγοτοπο ???
Δοκιμάζεις το φυσιγγι στον τενεκέ και σου δίνει μια εικόνα.
Το δοκιμάζεις στον κυνηγοτοπο κι έχεις το επιθυμητό.
Για το πιο απαιτητικό θήραμα,πάντα.
Όταν το ξαναδοκιμάσει με άλλο λοτ πυριτιδας,ας πούμε και πάρεις ανάλογα αποτελέσματα στον τενεκέ,λογικά δεν θα έχεις παρόμοιο αποτέλεσμα στο ίδιο θήραμα?
Ποιος ο λόγος να μην καταβάλει το λιγότερο απαιτητικό?
Το μόνο που μπορεί να συμβεί είναι υπερδιατρηση σε μικρότερες αποστάσεις από τα 50μ,που δοκιμάζουμε.
 
Σε αυτήν την απόσταση κύριε Νίκο αμφιβάλω αν τρυπάει την λαμαρίνα , δεν είχα φυσιγγια με ποιο χοντρά σκάγια ότι είχε περισσέψει από πέρσι στην περδικα .

Τι την ηθελες την λεξη περδικα ???
Αρπαχτηκα παλι με τον ''δικο μου''.... Τον εχεσα και ησυχασε.....ξερεις ποιον εννοω...
Τον ενοχλησε που εγραψα οτι στην Σαμο εχουμε πολυ περδικα....Φοβηθηκε μην ερθουν οι Χιωτες η οι
Συριανοι και του σκοτωσουν τις περδικες....Ελεος...με το μυαλο που εχει....!!!!
Συγνωμη για το topic.
 
Για πες μας τώρα @gvp9000 βλέποντας τις δοκιμές του @Mafia Calabria, επιμένεις ότι το ίδιο φυσίγγι με την ίδια ή παρεμφερή σύσφιξη θα βγάλει παρόμοιες συγκεντρώσεις; Γιατί εγώ βλέπω συντριπτική διαφορά υπέρ του Muller, δευτερευόντως του Brain και από εκεί και πέρα το χάος!
Λεωνιδα όπως είπα και στην αρχη υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αδίκησα κάποιο τσοκ από αυτά , χωρίς σταθερό σημείο να στηρίξω το όπλο ίσως μου φύγε πάνω , κάτω , αριστερά , δεξια δεν είχα δυνατότητα όμως για πολλα πολλα . Κουρασμένος μετά την δουλειά , και βιαστικά άφησα και μερικά αλλά τσοκ που ήθελα να δοκιμασω γιατί θα νυχτιαζομουν και είχα δρόμο μπροστά μου.
 
Φημολογείται ότι υπάρχει μια κάνη εντελώς κύλινδρος,από κώνο μέχρι στομιο
,που έχει αποδόσεις στα 36,5 μέτρα, βρίσκονται σταθερά πάνω από το 90%....
Θα ψαξω το άρθρο(μάλλον του Κυπριδημου)...
Έχει ακούσει κανείς κάτι σχετικό?
Ναι. Σε ένα Vostok mu8 με 3 ζεύγη καννών
 
Λεωνιδα όπως είπα και στην αρχη υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αδίκησα κάποιο τσοκ από αυτά , χωρίς σταθερό σημείο να στηρίξω το όπλο ίσως μου φύγε πάνω , κάτω , αριστερά , δεξια δεν είχα δυνατότητα όμως για πολλα πολλα . Κουρασμένος μετά την δουλειά , και βιαστικά άφησα και μερικά αλλά τσοκ που ήθελα να δοκιμασω γιατί θα νυχτιαζομουν και είχα δρόμο μπροστά μου.
Έχεις φάει άλλο ένα όπλο σε πνίχτες. Το ρεζουμέ αυτό είναι!😆😆😆😆
 
Τι την ηθελες την λεξη περδικα ???
Αρπαχτηκα παλι με τον ''δικο μου''.... Τον εχεσα και ησυχασε.....ξερεις ποιον εννοω...
Τον ενοχλησε που εγραψα οτι στην Σαμο εχουμε πολυ περδικα....Φοβηθηκε μην ερθουν οι Χιωτες η οι
Συριανοι και του σκοτωσουν τις περδικες....Ελεος...με το μυαλο που εχει....!!!!
Συγνωμη για το topic.
.sarcastic. Οποίος σέβεται τον τόπο που κυνηγάει δεν έχει ταυτότητα , αρκεί να σέβεται το θηραμα , τον τόπο και τους ντόπιους κυνηγούς και μη . Έχουμε γεμίσει και μείς πειναλες από τα γύρω νησιά αλλά την πάτησαν φέτος λόγω έλλειψης θηραμάτων , δεν είμαι τοπικιστής αλλα με την νοοτροπία κάποιου που νομίζει ότι επειδή πληρώνοντας εισιτήρια , ξενοδοχεία , φαγητά , βενζίνες πάει κάπου και πρέπει να καρπώνεται θηράματα επειδή έχει κάνει όλα αυτά τα έξοδα , αδιαφορώντας για περιουσίες και χτυπώντας κοπαδακια μες τις αυλές σπιτιών αυτοί δεν είναι κυνηγοι αλλά επιδηξιες του fb.topic.
 
Αν είναι επαρκές,για να καταβάλει το θήραμα για το οποίο το προοριζουμε ,σ'αυτη την απόσταση,.....τι μας νοιάζει?🙂
Ο πρακτικος λαγας λεει....Στην αποσταση που το σκαι τρυπαει τον τενεκε της φετας σε αυτη την αποσταση πεφτει ο Λαγος.😄
 
Ο πρακτικος λαγας λεει....Στην αποσταση που το σκαι τρυπαει τον τενεκε της φετας σε αυτη την αποσταση πεφτει ο Λαγος.😄
Γνωστό και σε εμένα και σεβαστό. Παρόμοιους μπουσουλες ψάχνουμε για όλα τα θηράματα.
 
Ο ιδιος μπουσουλας μπορει να χρησιμοποιηθει (αν ισχυει) και στο μεγαλο υδροβιο.
Συμφωνώ. Το πρόβλημα είναι ότι η διάτρηση στον τενεκέ με ατσάλινα σκάγια δεν έχει καμία σχέση με την ουσιαστική φονικοτητα στο κυνήγι. Το ατσάλι τον τενεκέ τον περνάει σαν βούτυρο.
 
Για πες μας τώρα @gvp9000 βλέποντας τις δοκιμές του @Mafia Calabria, επιμένεις ότι το ίδιο φυσίγγι με την ίδια ή παρεμφερή σύσφιξη θα βγάλει παρόμοιες συγκεντρώσεις; Γιατί εγώ βλέπω συντριπτική διαφορά υπέρ του Muller, δευτερευόντως του Brain και από εκεί και πέρα το χάος!
Εμένα πάλι μαρεσε το BX
 
Τι την ηθελες την λεξη περδικα ???
Αρπαχτηκα παλι με τον ''δικο μου''.... Τον εχεσα και ησυχασε.....ξερεις ποιον εννοω...
Τον ενοχλησε που εγραψα οτι στην Σαμο εχουμε πολυ περδικα....Φοβηθηκε μην ερθουν οι Χιωτες η οι
Συριανοι και του σκοτωσουν τις περδικες....Ελεος...με το μυαλο που εχει....!!!!
Συγνωμη για το topic.
Θα του τις αφήσουμε να τις κυνηγάει ολόκληρη την κυνηγετική σαιζόν να το ευχαριστηθεί...
 
Back
Top