Δοκιμές διάτρησης

  • Thread starter Thread starter leo
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αυτο που λεω παντα σε μια μεγαλη μοναδα παραγωγης φυσιγγιων τελειωνωντας η παρτιδα μετα 8 αρακια εχουν τελειωσει καλυκες ταπες μπαρουτες και μενουνε μισο κιλο σκαγια στο ογκομετρικο λες να κατσει ο υπαληλος να τα αδειασει ριχνουμε απο πανω τα 3αρια και συνεχιζουμε με ολα τα υπολοιπα σωστα αλλα μεχρι να φτασουν τα τριαρια στους καλυκες βγαζουμε καμια κουτα οτι νανε αχαχαχαχα
 
Αν ηταν να πω θα τα εβγαζα και φοτο καπιανου που δε βγαζει στανταρ χρωματα παντως
Κοίτα, αν το δούμε θετικά, ο άνθρωπος έχει σπάσει το ρεκόρ Γκίνες.

Επίσης αν τα ρίξεις σε χαρτί βγάζουν χαλαρά 150% χωρίς ίχνος buffer. 🤣
 
Και αμα δ
Κοίτα, αν το δούμε θετικά, ο άνθρωπος έχει σπάσει το ρεκόρ Γκίνες.

Επίσης αν τα ρίξεις σε χαρτί βγάζουν χαλαρά 150% χωρίς ίχνος buffer. 🤣
Ενωειτε κατι πρεπει να κανουμε και μεις με τσι νεροσουλινες
 
Τρομερά φυσιγγια που τα βρήκες να πάω να αγοράσω άλλα.
Ανακατεύεις και ότι βγεί το παίρνεις και έφυγες
Αν ρίχνεις σε φάσσες και πετάνε φτερά είναι 9άρια, εάν τις παίρνεις είναι 6άρια
Φυσίγγια με σασπένς
23.jpg
 
Σήμερα δοκίμασα ξανά σε τσιμέντο και τενεκέ λαδιού κάποια παλιά Fly Target Premier 38 γρ νο 4. Δυνατό φυσίγγι που στα κρύα τσαλακωνε τα πράσινα στα 40-50 μέτρα λες και ήταν στα 25. Δοκιμή στα 45 (πραγματικά) μέτρα με Briley IM (6,9/10) και Kicks LF (7,5/10).

Έριξα πρώτα στον τενεκέ και επειδή μου φάνηκε (για πρώτη φορά) ότι το Kicks ήταν πιο δυνατό, έριξα και στο τσιμέντο (στα 25 μέτρα) όπου εκεί η διαφορά ήταν ακόμα πιο εμφανής υπέρ του Kicks. Η διαφορά 0,6/10 ανάμεσα στα τσοκ δεν νομίζω ότι είναι ικανή να δικαιολογήσει την διαφορά στο αποτέλεσμα.

Υ.γ. Οι κατανομές είναι χάλια επειδή το φυσίγγι αυτό είναι σχεδιασμένο για πολύ χαμηλές θερμοκρασίες. Σήμερα σκορπαγε και είναι λογικό.IMG_20230113_215806.jpgIMG_20230113_215650.jpgIMG_20230113_215852.jpgIMG_20230113_215925.jpg
 
Σήμερα δοκίμασα ξανά σε τσιμέντο και τενεκέ λαδιού κάποια παλιά Fly Target Premier 38 γρ νο 4. Δυνατό φυσίγγι που στα κρύα τσαλακωνε τα πράσινα στα 40-50 μέτρα λες και ήταν στα 25. Δοκιμή στα 45 (πραγματικά) μέτρα με Briley IM (6,9/10) και Kicks LF (7,5/10).

Έριξα πρώτα στον τενεκέ και επειδή μου φάνηκε (για πρώτη φορά) ότι το Kicks ήταν πιο δυνατό, έριξα και στο τσιμέντο (στα 25 μέτρα) όπου εκεί η διαφορά ήταν ακόμα πιο εμφανής υπέρ του Kicks. Η διαφορά 0,6/10 ανάμεσα στα τσοκ δεν νομίζω ότι είναι ικανή να δικαιολογήσει την διαφορά στο αποτέλεσμα.

Υ.γ. Οι κατανομές είναι χάλια επειδή το φυσίγγι αυτό είναι σχεδιασμένο για πολύ χαμηλές θερμοκρασίες. Σήμερα σκορπαγε και είναι λογικό.View attachment 64890View attachment 64891View attachment 64892View attachment 64893
Σοβαρό φυσίγγι το premier 38... Έχω κρατήσει ένα κουτί από τα πρώτα τα καλά έτσι να υπάρχει...
 
Σήμερα δοκίμασα ξανά σε τσιμέντο και τενεκέ λαδιού κάποια παλιά Fly Target Premier 38 γρ νο 4. Δυνατό φυσίγγι που στα κρύα τσαλακωνε τα πράσινα στα 40-50 μέτρα λες και ήταν στα 25. Δοκιμή στα 45 (πραγματικά) μέτρα με Briley IM (6,9/10) και Kicks LF (7,5/10).

Έριξα πρώτα στον τενεκέ και επειδή μου φάνηκε (για πρώτη φορά) ότι το Kicks ήταν πιο δυνατό, έριξα και στο τσιμέντο (στα 25 μέτρα) όπου εκεί η διαφορά ήταν ακόμα πιο εμφανής υπέρ του Kicks. Η διαφορά 0,6/10 ανάμεσα στα τσοκ δεν νομίζω ότι είναι ικανή να δικαιολογήσει την διαφορά στο αποτέλεσμα.

Υ.γ. Οι κατανομές είναι χάλια επειδή το φυσίγγι αυτό είναι σχεδιασμένο για πολύ χαμηλές θερμοκρασίες. Σήμερα σκορπαγε και είναι λογικό.View attachment 64890View attachment 64891View attachment 64892View attachment 64893
Είναι σαθρό το τσιμέντο και δεν βγαίνουν σωστά συμπεράσματα.
 
Σήμερα δοκίμασα ξανά σε τσιμέντο και τενεκέ λαδιού κάποια παλιά Fly Target Premier 38 γρ νο 4. Δυνατό φυσίγγι που στα κρύα τσαλακωνε τα πράσινα στα 40-50 μέτρα λες και ήταν στα 25. Δοκιμή στα 45 (πραγματικά) μέτρα με Briley IM (6,9/10) και Kicks LF (7,5/10).

Έριξα πρώτα στον τενεκέ και επειδή μου φάνηκε (για πρώτη φορά) ότι το Kicks ήταν πιο δυνατό, έριξα και στο τσιμέντο (στα 25 μέτρα) όπου εκεί η διαφορά ήταν ακόμα πιο εμφανής υπέρ του Kicks. Η διαφορά 0,6/10 ανάμεσα στα τσοκ δεν νομίζω ότι είναι ικανή να δικαιολογήσει την διαφορά στο αποτέλεσμα.

Υ.γ. Οι κατανομές είναι χάλια επειδή το φυσίγγι αυτό είναι σχεδιασμένο για πολύ χαμηλές θερμοκρασίες. Σήμερα σκορπαγε και είναι λογικό.View attachment 64890View attachment 64891View attachment 64892View attachment 64893
Μη λες τετοια πραγματα κι εσυ δασκαλε, ακου εκει πιο πολυ δυναμη...😉
Αποκλειεται να συμβαινει αυτο, δεν ριχνουν πιο δυνατα αυτοι οι παλιο τριφτηδες...

Αν δεν ειχες μαρτυρες μαζι ειναι ακυρη η δοκιμη σου, τα μετρα ειναι οντως 45 η μετρησε λαθος το εργαλειο;;;;😝😝😝
 
Back
Top