Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ε είναι πουστης τέλος
Καμία καριολα έχει Δημητρη η ντιπ
Ντιπ για ντιπ !
Όπως εδώ και αρκετά χρόνια αλλωστε στην περιοχή. Σήμερα έκατσα καμιά ώρα 6 πουλιά είδα και αυτά δεν πιάνονται πουθενά σε τέτοιο τοπο.
 
Ντιπ για ντιπ !
Όπως εδώ και αρκετά χρόνια αλλωστε στην περιοχή. Σήμερα έκατσα καμιά ώρα 6 πουλιά είδα και αυτά δεν πιάνονται πουθενά σε τέτοιο τοπο.
παλι καλα δημητρη που ειδες και 6 .Αλλοι τα βλεπουν σε φωτογραφιες
 
Καλησπέρα γέροντες ..
Σας έχει φάει η γκρίνια ρε σεις..

Το μισό του μήνα βγήκε οπως ακριβώς είχαμε πει με βροχές πολλές ,υγρασία και ψηλά την θερμοκρασία...
Σε αντίθεση με την κεντρική δυτικη Ευρώπη που έχουν χειμώνα κανονικό ..
Έχω γράψει για την διαφορά αυτή σε άλλο ποστ .

Το μπαμ που είχα γράψει για πριν τις γιορτές ,δεν το λες και μπαμ τελικά..
Θα έχουμε μια αλλαγή του καιρού για 4 μέρες με βοριάδες πτώση της θερμοκρασίας,και κάποια χιόνια .
Θα κάνει κρύο ,αλλά στα φυσιολογικά πλαίσια της εποχής

Πιο σημαντική η πτώση στα υπόλοιπα Βαλκάνια και στην β.Τουρκια ..Σε καμία περίπτωση κατι σημαντικό πάντως και εκεί ..
Να σημειωθεί ότι όλο το ν.α κομμάτι της Ευρώπης (μαζί με εμάς έχει απουσία χειμώνα ακόμα)

Από.εκει και πέρα ,ψηλό χάος..Και αυτό γιατί σπάει λίγο το κρύο κεντρική δυτικη Ευρώπη, αλλά δειχνει να πηγαίνει σε μια καιρική ακινησία το όλο σκηνικό για κάποιες μέρες ,μιας και ο Υ καλύπτει σχεδόν το μεγαλύτερο κομμάτι της Ευρώπης..

Δεν υπάρχει πολύς χρόνος πλέον γενικά ως το πόσο θα μπορεί να επιδράσει ο καιρός στην ποσοτητα των θηραμάτων.
Θεωρώ ότι σε ένα μηνα από τώρα θα μπορούμε να το κλείσουμε εντελώς το μαγαζί ,η απλά να δούμε κάτι λίγο καλύτερο ...
Αυτά..
 
Καλησπέρα γέροντες ..
Σας έχει φάει η γκρίνια ρε σεις..

Το μισό του μήνα βγήκε οπως ακριβώς είχαμε πει με βροχές πολλές ,υγρασία και ψηλά την θερμοκρασία...
Σε αντίθεση με την κεντρική δυτικη Ευρώπη που έχουν χειμώνα κανονικό ..
Έχω γράψει για την διαφορά αυτή σε άλλο ποστ .

Το μπαμ που είχα γράψει για πριν τις γιορτές ,δεν το λες και μπαμ τελικά..
Θα έχουμε μια αλλαγή του καιρού για 4 μέρες με βοριάδες πτώση της θερμοκρασίας,και κάποια χιόνια .
Θα κάνει κρύο ,αλλά στα φυσιολογικά πλαίσια της εποχής

Πιο σημαντική η πτώση στα υπόλοιπα Βαλκάνια και στην β.Τουρκια ..Σε καμία περίπτωση κατι σημαντικό πάντως και εκεί ..
Να σημειωθεί ότι όλο το ν.α κομμάτι της Ευρώπης (μαζί με εμάς έχει απουσία χειμώνα ακόμα)

Από.εκει και πέρα ,ψηλό χάος..Και αυτό γιατί σπάει λίγο το κρύο κεντρική δυτικη Ευρώπη, αλλά δειχνει να πηγαίνει σε μια καιρική ακινησία το όλο σκηνικό για κάποιες μέρες ,μιας και ο Υ καλύπτει σχεδόν το μεγαλύτερο κομμάτι της Ευρώπης..

Δεν υπάρχει πολύς χρόνος πλέον γενικά ως το πόσο θα μπορεί να επιδράσει ο καιρός στην ποσοτητα των θηραμάτων.
Θεωρώ ότι σε ένα μηνα από τώρα θα μπορούμε να το κλείσουμε εντελώς το μαγαζί ,η απλά να δούμε κάτι λίγο καλύτερο ...
Αυτά..
Ετσι όπως πάει αδερφέ, bird watching στα επιστροφια του Μάρτη. Τοτε που ως δια μαγείας οι τσίχλες δεν είναι είδος προς εξαφάνιση. Ο φετινός χειμώνας θα πάει ακλαφτος, να μου το θυμηθείς. Ουτε καν πέτσα δεν θα δει η Στενή ρεεεε!!!
 
Ετσι όπως πάει αδερφέ, bird watching στα επιστροφια του Μάρτη. Τοτε που ως δια μαγείας οι τσίχλες δεν είναι είδος προς εξαφάνιση. Ο φετινός χειμώνας θα πάει ακλαφτος, να μου το θυμηθείς. Ουτε καν πέτσα δεν θα δει η Στενή ρεεεε!!!
Κλαίνε η χυρες κλαίνε και η παντρεμένες λένε στο χωριό μου!!!! 😊
 
λες?τι ειναι χιονια αυτα?
Οι ασπρες γραμμές υποδηλώνουν χιονοπτώσεις. Το καλό, αν και είναι πολύ μακριά για επαλήθευση και άνετα μπορεί να δείξει ζέστη, είναι ότι ξεκινάει από βόρεια και μετά κατεβαίνει προς τα κάτω. Το έδειξε και χθες και επιμένει και σήμερα. Αν συνεχίσει να το δείχνει και πλησιάζει στις επίμαχες μέρες, είναι ένα φως στο τούνελ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top