Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το β.χαμηλο δημιουργείται στο Ν.Α Αιγαίο, η υγρασία που μεταφέρει δεν μπορεί να επηρεάσει την περιοχή αυτή ..
Δεν μας πιάνουν όλους όλοι οι καιροί ..
Μεγάλη αλλά ωραία κουβέντα
Καλα τα λες ρε Περικλή αλλά είναι άδικο τα τελευταία 25 χρόνια χιόνι βλέπετε εσείς στην θάλασσα και εμείς στην τηλεόραση
 
Τελικά είχες στρωμένο χιόνι το πρωί ? Η έβρεχε
Ολη νύχτα καρέκλες έριχνε βροχή. Το πρωι και μέχρι τις 8παρα ψιχάλες αραιά και που. Μετα δυνατό χιονόνερο και το γύρισε καθαρό χιόνι στις 9. τώρα έχουμε μια πετσα 5-6 cm αλλά ρίχνει πυκνό και ψιλό και έχουμε συνεχώς ηλεκτρικά. Τωρα χώνει καλά!!!
 
Ολη νύχτα καρέκλες έριχνε βροχή. Το πρωι και μέχρι τις 8παρα ψιχάλες αραιά και που. Μετα δυνατό χιονόνερο και το γύρισε καθαρό χιόνι στις 9. τώρα έχουμε μια πετσα 5-6 cm αλλά ρίχνει πυκνό και ψιλό και έχουμε συνεχώς ηλεκτρικά. Τωρα χώνει καλά!!!
Τώρα γύρισε το stream στο Αιγαίο σε β.α
Έχετε δρόμο ακόμα πολύ
 
Οινόη έχει 45 πόντους μετρημένο με μεζούρα από την μάνα το κουμπάρου μου και κάνει χιονοκαταιγιδες προς Άγιο Δημήτριο είναι το σπίτι μήν παρεξηγηθω
Έχει καρφώσει την Δυτική Αττική.
Στο Χαϊδάρι χιονίζει περισσότερο από την Κηφισιά
 
Τώρα γύρισε το stream στο Αιγαίο σε β.α
Έχετε δρόμο ακόμα πολύ
Εχει παύση εδώ και 2 ώρες περίπου. Η χιονοστρωση δεν ξεπερνά τα 4-5 cm. Ξεκινησε όμως πάρα πολύ δυνατός αέρας. Πιστευεις θα έχουμε επιδείνωση τις επόμενες ώρες? πάντως μέχρι στιγμής αυτά που έλεγαν για θάψιμο απέχουν κατά πολύ από την πραγματικότητα.
 
Εχει παύση εδώ και 2 ώρες περίπου. Η χιονοστρωση δεν ξεπερνά τα 4-5 cm. Ξεκινησε όμως πάρα πολύ δυνατός αέρας. Πιστευεις θα έχουμε επιδείνωση τις επόμενες ώρες? πάντως μέχρι στιγμής αυτά που έλεγαν για θάψιμο απέχουν κατά πολύ από την πραγματικότητα.
Εδώ κοντεύει να κλήσει όλλοι η Ελλάδα για λίγο Χιόνη….. δεν υπάρχουμε τελικά για τον @@@@@
 
Εγώ βλέπω ότι εδώ στην χαβούζα δεν το γλιτώνουμε το αυριανό εγερτηριο για δουλειά :confused:
Άτιμη καταδίκη άλλους τους σηκώνεις από τις 05.30 και άλλους στις 10.00 και βάλε
Έλεγε πριν ότι οι άλλοι αφήνουν τα σπίτια τους από Αφίδνες και πέριξ και έρχονται στο κέντρο σε σπίτια συγγενών για να γλιτώσουν τον αποκλεισμό 🧐🤪
Ελάτε και εσείς και όλοι μαζί αύριο θα πιούμε φραπουτσινο αγναντευοντας το μποτιλιάρισμα
 
Εγώ βλέπω ότι εδώ στην χαβούζα δεν το γλιτώνουμε το αυριανό εγερτηριο για δουλειά :confused:
Άτιμη καταδίκη άλλους τους σηκώνεις από τις 05.30 και άλλους στις 10.00 και βάλε
Έλεγε πριν ότι οι άλλοι αφήνουν τα σπίτια τους από Αφίδνες και πέριξ και έρχονται στο κέντρο σε σπίτια συγγενών για να γλιτώσουν τον αποκλεισμό 🧐🤪
Ελάτε και εσείς και όλοι μαζί αύριο θα πιούμε φραπουτσινο αγναντευοντας το μποτιλιάρισμα
παραδόξως μόλις με πήραν τηλέφωνο από την δουλειά και ειπαν κλειστόν αύριο! Και δεν έχουμε καν πετσα πια. Τα χορταρια φαίνονται. Ε ρε και να μην κάνει άλλο θα το φυσα και δεν θα κρυώνει ο διευθυντής!!!!
 
Εχει να πέσει νιφάδα ώρες τώρα! φαίνονται και αστερια!!! που είναι το χιόνι που μας τα έκαναν τσουρέκια μέρες τώρα??? Βγηκε και ο δημοσιοπαπαρας από την Στενή και λέει εδώ έχει πανω απο μισό μέτρο χιόνι και αλίμονο αν είχε 25 cm , , χορτάρια φαίνονταν δίπλα του!!! Τζουφια η Βαρβάρα...
troxonomos-varvara.jpg
 
Εχει παύση εδώ και 2 ώρες περίπου. Η χιονοστρωση δεν ξεπερνά τα 4-5 cm. Ξεκινησε όμως πάρα πολύ δυνατός αέρας. Πιστευεις θα έχουμε επιδείνωση τις επόμενες ώρες? πάντως μέχρι στιγμής αυτά που έλεγαν για θάψιμο απέχουν κατά πολύ από την πραγματικότητα.
Το έχω γράψει από χθες ότι τα χαμηλά υψόμετρα από Δευτέρα και μετά όπου θα έχουμε το πικ της πτωσης της θερμοκρασίας..
Το ίδιο ισχύει και για Αττική αλλά και για την Εύβοια .
Ιδικά εσείς έχετε πολύ δρόμο ακόμα .
 
παραδόξως μόλις με πήραν τηλέφωνο από την δουλειά και ειπαν κλειστόν αύριο! Και δεν έχουμε καν πετσα πια. Τα χορταρια φαίνονται. Ε ρε και να μην κάνει άλλο θα το φυσα και δεν θα κρυώνει ο διευθυντής!!!!
Κι εγω αύριο σπίτι.Θα πάω να παρω ποδαράκι και κοιλιά και πατσομαγείρεμα . .big smile.
 
Το έχω γράψει από χθες ότι τα χαμηλά υψόμετρα από Δευτέρα και μετά όπου θα έχουμε το πικ της πτωσης της θερμοκρασίας..
Το ίδιο ισχύει και για Αττική αλλά και για την Εύβοια .
Ιδικά εσείς έχετε πολύ δρόμο ακόμα .
καλημέρα! ξυπνήσαμε με 10-12 cm χιόνι σήμερα! Ριχνει ακόμα! Μεχρι εκει αρκεί , δεν θέλουμε άλλο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top