Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τώρα τα δελτία είπαν οτι μάλλον θα ειναι δύσκολη η έξοδος το πρωί απο Μαλακάσα …
Το windy δείχνει βροχή και χιόνι εναλλάξ για Αμφιθέα απο τα μεσάνυχτα …
Κι εγώ αυτό σκέφτηκα και θα κοιμηθώ αύριο, οχι τόσο το πήγαινε, στο γυρισμο π.χ 11 η ωρα Μαλακασα Καπανδριτι δεν ξέρω τι θα παίξει, πουλιά μαθαίνω δεν έχει ,δεν ρισκάρω περιπέτεια τώρα ειδικά για φόλα. Αν ήμουν 25 το ξυπνητήρι θα είχε μπεί απο τώρα στις 4...
 
Τώρα τα δελτία είπαν οτι μάλλον θα ειναι δύσκολη η έξοδος το πρωί απο Μαλακάσα …
Το windy δείχνει βροχή και χιόνι εναλλάξ για Αμφιθέα απο τα μεσάνυχτα …
Το gfs στο windy η τελευταία ανανέωση έχει τσιμπήσει τις θερμοκρασίες προς τα πάνω
Το ecmwf δεν έχει ανανεώσει ακόμα ..
Στο wetterzentrale που το βλέπω και αυτό αργεί να ριξει την θερμοκρασία αύριο ,το -5 -6 το φέρνει το μεσημέρι Αττική Βοιωτία
Με -5 -6 στα 850 ορεινά ημιορεινά θα είναι τα μεγάλα προβλήματα...Αφήνω εκτός κεντρική και βόρεια Εύβοια που είναι στο επίκεντρο και τα φαινόμενα εκεί θα είναι έντονα οπότε η θερμοκρασία εδάφους έχει μεταβολές προς τα κάτω ...

Εγώ το ξαναλέω ,τα χαμηλά υψόμετρα ότι δουν θα το δουν από Δευτέρα και μετά .
Ιδικά η Αθήνα με την θερμονησιδα που έχει θέλει -8 -9 γεμάτο και κλειστό καιρό ..
Η Ελπίδα πέρυσι έφτασε -9,2 ο σταθμός της Πάρνηθας..
Είναι πολύ οριακές οι θερμοκρασίες αυτήν την φορά πάντως δεν βλέπω κάτι τρομερό να συμβαίνει..Στα βόρεια προάστια οκ ..

Η Εύβοια θέλει προσοχή γιατί θα βγάλει και καταιγίδες χιονιού

Η παγωνιά θα είναι πρόβλημα τις επόμενες μέρες ...Εκεί θέλει προσοχή

Κάτι που είναι χρήσιμο είναι η σελίδα του μετεο με.ολους τους σταθμούς..

https://www.meteo.gr/observations.cfm

Μπορείτε να βλέπετε που έχει φαινόμενα ,θερμοκρασίες και τα λοιπά ..
 
Περικλή εισαι κατω ?? Φάνηκε τίποτα στα απογευματινα ?
Γράφουν οτι η Πελοπόννησο θα μαζέψει πολλά πουλάκια απο τριγύρω λόγω ηπιότερου καιρού…
ειδωμεν …
Προσέξτε μην ξεμείνετε απο φυσίγγια Μένιο.
.big smile.
 
Περικλή εισαι κατω ?? Φάνηκε τίποτα στα απογευματινα ?
Γράφουν οτι η Πελοπόννησο θα μαζέψει πολλά πουλάκια απο τριγύρω λόγω ηπιότερου καιρού…
ειδωμεν …
Που έχει πουλιά τριγύρω για να έρθουν ?
🤣🤣🤣🤣
 
.my man. Με την όπισθεν η φάτσα φορα ;
Φατσα φορα και ορμητικα!!! Επιασε και εδώ και αρχίζει να στρώνει. Μακρυκαπα, Ατταλη, Παλιουρας, Άγιος Αθανάσιος είναι στρωμένα! υψόμετρο από 180 μέχρι 350 με την σειρά! Ερχεται και η σειρά μου στα 138!20230205_093853.jpg
 
Πώς γίνεται πάλι η κεντρική Μακεδονία να είναι εκτός φαινομένων δεν μπορώ να το εξηγήσω! Το ξερό κρύο θα μας μείνει!
Το β.χαμηλο δημιουργείται στο Ν.Α Αιγαίο, η υγρασία που μεταφέρει δεν μπορεί να επηρεάσει την περιοχή αυτή ..
Δεν μας πιάνουν όλους όλοι οι καιροί ..
Μεγάλη αλλά ωραία κουβέντα
 
Φατσα φορα και ορμητικα!!! Επιασε και εδώ και αρχίζει να στρώνει. Μακρυκαπα, Ατταλη, Παλιουρας, Άγιος Αθανάσιος είναι στρωμένα! υψόμετρο από 180 μέχρι 350 με την σειρά! Ερχεται και η σειρά μου στα 138!View attachment 66280
Τελικά είχες στρωμένο χιόνι το πρωί ? Η έβρεχε
 
Φατσα φορα και ορμητικα!!! Επιασε και εδώ και αρχίζει να στρώνει. Μακρυκαπα, Ατταλη, Παλιουρας, Άγιος Αθανάσιος είναι στρωμένα! υψόμετρο από 180 μέχρι 350 με την σειρά! Ερχεται και η σειρά μου στα 138!View attachment 66280
Τι ακρίβεια!
Τι λεπτομερεια!
Τι γνωση!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top