Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πάντως αναφέρθηκε πως η οποιαδήποτε άρση....οφείλεται σε κλωτσιές που πέσανε σε ορισμένους βουλευτές στις επαρχίες τους.Αυτο και τίποτε αλλο...η ΚΣΕ δυστυχώς δεν μπόρεσε να ταρακουνησει την κυβερνηση.Μη ξεχάσουμε μάγκες θα το λέω ξανά και ξανά.....Χαρδαλιάς...Μητσοτάκης....και ο υπουργός μας Χατζηδακης ταγμένοι αντί κυνηγοί!!!! Το καλοκαίρι θα έχουμε σοβαρό προβλημα με την ρυθμιστική!!!
Θα πάρω την κουρτίνα με τα κλωτσίδια πάλι ...
 
Θοδωρη τα ειπαμε μας ανοιγουν τωρα γιατι τους εχουμε ζαλισει και εχουμε δωση λεφτα του χρονου δεν προκειται να γινει το ιδιο θα σου λεει ο υπουργος δεν υπογραφει η θα το τρεναρει οσο δεν παει και εσυ δεν θα εχεις κανενα πατημα να ασκησεις καμια πιεση.
 
Πάντως αναφέρθηκε πως η οποιαδήποτε άρση....οφείλεται σε κλωτσιές που πέσανε σε ορισμένους βουλευτές στις επαρχίες τους.Αυτο και τίποτε αλλο...η ΚΣΕ δυστυχώς δεν μπόρεσε να ταρακουνησει την κυβερνηση.Μη ξεχάσουμε μάγκες θα το λέω ξανά και ξανά.....Χαρδαλιάς...Μητσοτάκης....και ο υπουργός μας Χατζηδακης ταγμένοι αντί κυνηγοί!!!! Το καλοκαίρι θα έχουμε σοβαρό προβλημα με την ρυθμιστική!!!
Στο χερι μας ειναι να τους κανουμε να χορευουν τσιφτεντελι dance προς οφελος μας
Αμα καθυστερησουμε να ανανεωσουμε αδειες και παρατηρησουν μειωση εισπραξεων στα ταμεια
να δεις για ποτε αλλαζουν σταση
Αυτην την φορα μας την φορεσαν για τα καλα με ψευτικες εξαγγελιες και διαβεβαιωσεις και πεσαμε
στην παγιδα τους
Την επομενη θα κανουμε το ιδιο λαθος ?
 
Στο χερι μας ειναι να τους κανουμε να χορευουν τσιφτεντελι dance προς οφελος μας
Αμα καθυστερησουμε να ανανεωσουμε αδειες και παρατηρησουν μειωση εισπραξεων στα ταμεια
να δεις για ποτε αλλαζουν σταση
Αυτην την φορα μας την φορεσαν για τα καλα με ψευτικες εξαγγελιες και διαβεβαιωσεις και πεσαμε
στην παγιδα τους
Την επομενη θα κανουμε το ιδιο λαθος ?
το αντιθετο πιστευω εγω, όσε περισσοτερες άδειες βγαλουμε τοσο λιγότερο θα θελουν να μας πανε κοντρα σε ηλίθια πραγματα
 
Θοδωρη τα ειπαμε μας ανοιγουν τωρα γιατι τους εχουμε ζαλισει και εχουμε δωση λεφτα του χρονου δεν προκειται να γινει το ιδιο θα σου λεει ο υπουργος δεν υπογραφει η θα το τρεναρει οσο δεν παει και εσυ δεν θα εχεις κανενα πατημα να ασκησεις καμια πιεση.
Εάν ύπαρξη οργάνωση και εγρήγορση φίλε και είναι τα κατάλληλα άτομα εκεί που πρέπει.....όλα γίνονται!!!!
 
το αντιθετο πιστευω εγω, όσε περισσοτερες άδειες βγαλουμε τοσο λιγότερο θα θελουν να μας πανε κοντρα σε ηλίθια πραγματα
Πανω κατω γνωριζουν το ποσοστο των αδειων που εκδιδονται οπως και φετος και καθε χρονια
Αν πριν την εναρξη αρχισουν τα κολπα με την ρυθμιστικη και παρατηρησουν
οτι δεν υπαρχει ενδιαφερον για ανανεωση απο μεγαλο ποσοστο μιλαμε παντα 70%
τοτε θα δεις για ποτε θα αναθεωρησουν
 
Στο χερι μας ειναι να τους κανουμε να χορευουν τσιφτεντελι dance προς οφελος μας
Αμα καθυστερησουμε να ανανεωσουμε αδειες και παρατηρησουν μειωση εισπραξεων στα ταμεια
να δεις για ποτε αλλαζουν σταση
Αυτην την φορα μας την φορεσαν για τα καλα με ψευτικες εξαγγελιες και διαβεβαιωσεις και πεσαμε
στην παγιδα τους
Την επομενη θα κανουμε το ιδιο λαθος ?
ναι θα κάνουμε τα ίδια ίσως και χειρότερα λάθη.
μην αυταπατάσαι ότι είμαστε ικανοί για κάτι καλλιτερο.
 
Πρωσοπικα εμενα το κυνηγι δεν θα μου το κοψη κανενας καρεκλοκένταυρος επηδει του γουστάρει θελει να το κανω με τον νομο πολυ ευχαρηστος...θελει να με κανη παρανομο πολυ ευχαρηστος....γεννήθηκα με αυτο στο dna μου....ας ερθουν να μου το βγαλουν αν μπορουν... εκανα υπομονη οσο επρεπε αν δεν δω πραξεις σε λιγο καιρο αντε για .....δεν μπορει ολλοι οι αλλοι να κανουν αυτο που γουσταρουν γραφοντας στα παπαρια τους το λοκ νταουν και εγω να βασταο σημαία......
Ολοι.μαζι συναδελφε του μοναχους τους τρωει ο λυκος
Παιδιά εγώ το 'χω ξαναγράψει: πιστεύω ακράδαντα πως θα μας το ανοίξουν στα σίγουρα μετά τα Θεοφάνεια...!
Για πιο πριν μακάρι εννοείται, αλλά δεν το νομίζω...
Έστω και το τελευταίο δίμηνο (σχεδόν)...!!!
Άιντε να ειδούμε τι θα ειδούμε...
Ο ίδιος ο χρόνος θα μας δείξει...
Λίγη υπομονή ακόμη και... "βουρ" στα κυνηγοτόπια!!!
Εμένανε με βλέπω πάντως, να ρίχνω και άσκοπες ντουφεκιές στον αέρα τις πρώτες μέρες έτσι... για το "γαμώτο" του όλου πράγματος...!!!
Αυτές (τις ντουφεκιές) που μου στερήσανε αδίκως τόσο καιρό...
.terror.
Ολοι μας φιλε ολοι μας
 
Παρακαλώ όπως Αρθεί η Απαγόρευση μετακίνησης για το Κυνήγι για τους Κάτωθι Λόγους:
1) Το Κυνήγι αποτελεί Άθληση και όχι Ψυχαγωγία σύμφωνα με τον Δασικό Κώδικα
2) Αποτελεί μια από τις πιο Μοναχικές Δραστηριότητες για αυτό ακριβώς εν μέσω Επιδημίας επιτρέπεται σε όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες
3) Το Κυνήγι ασκείται σε εξωτερικούς χώρους
4) Αποτελεί το λιγότερο επικινδυνο για την Δημόσια υγεία
5) Δραστηριότητες όπως Σούπερ Μάρκετ ,Μέσα Μαζικής Μεταφοράς ,Τράπεζες επιβαρύνουν την Δημόσια Υγεία 1 εκατομμύρια φορές περισσότερο από ότι το Κυνηγι εν μέσω Επιδημίας και ας βρεθεί κάποιος να μας πει το αντίθετο (τεκμηριωμένα)
6)Συντελεί στην εξισορρόπηση του θηραματικου πληθυσμού αφού κατά την διάρκεια της Καραντίνας έχουμε αύξηση των Επιβλαβών σε σχέση με τα υπόλοιπα θηράματα
7) Το Κυνήγι αποτελεί σύμμαχο και βοηθό της Πολιτικής Προστασίας σε ακραια καιρικά φαινόμενα (πλημμύρες,φωτιές)
Για όλους τους παραπάνω λόγους για πολλούς άλλους που δεν είναι σκόπιμο να τους αναφέρω τώρα παρακαλώ, οπως Αρθεί η απαγόρευση Μετακινησης.
Εάν έχει κάποιος αντίθετη άποψη ας μας απαντήσει τεκμηριωμένα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top