Λάδια καθαρισμού και συντήρησης

Tactical shop. Το έχουν αρκετά μαγαζιά. Πρόσεχε γιατί υπάρχει και brunox απλό τύπου wd40. Αυτό που θέλουμε είναι το gun care spray
Το brunox το δουλεύω χρόνια..
Πολύ καλό απολιπαντικο, καθαριστικό...
Περνας το όπλο..
Μετά καλό σκούπισμα με πανάκι μικροινων και πέρασμα με γρασσο εκεί που χρειάζεται και λάδι όπλων πάλι εκεί που χρειάζεται..
Επίσης καθαρίζει και το εσωτερικό των καννων έως ένα βαθμό...
Αν ψεκάσεις brunox σε ατσαλομαλλο, το τυλίγεις στο μικρό δάχτυλο και καθαρίζεις εσωτερικά και το χείλος των τσοκ...
Αν ψεκάσεις ένα πανάκι περνάς τις κάννες εξωτερικά και είσαι ασφαλής για ένα κυνήγι σε βροχερή μέρα..
Επίσης με το ψεκασμενο πανάκι περνάω το πέλμα..
Ειναι pachmayer και το φοράω 17 χρόνια ( ολοκαίνουριο)...
Θα το αγοράσω γιατί το ήθελα καιρό...
Ειναι ελβετικό και αυτοί είναι κάργα οπλοφιλοι...
 
Παρατήρησα τώρα και κάμποσες μέρες στην τηλεόραση να πέφτει πολλή διαφήμιση για το AC-90 (γενικής χρήσης αντισκωριακό - λιπαντικό).
Το αναφέρω απλά, γιατί μου έκανε εντύπωση ... Τέτοιου είδους προϊόντα δεν είναι από αυτά που παίζουν συνήθως στις τηλεοπτικές διαφημίσεις.
Αναρωτιέμαι αν έχει σημαντικές διαφορές από το WD-40 ... Είναι καλύτερο, χειρότερο, ή παρόμοιο ??? ... Η περιγραφή του, για τις δουλειές δηλαδή που κάνει, είναι ακριβώς η ίδια !!! "Σταματά τα τριξίματα - Aπομακρύνει την υγρασία - Καθαρίζει και προστατεύει - Χαλαρώνει σκουριασμένα μέρη - Ελευθερώνει μπλοκαρισμένους μηχανισμούς" !!!
 
Παρατήρησα τώρα και κάμποσες μέρες στην τηλεόραση να πέφτει πολλή διαφήμιση για το AC-90 (γενικής χρήσης αντισκωριακό - λιπαντικό).
Το αναφέρω απλά, γιατί μου έκανε εντύπωση ... Τέτοιου είδους προϊόντα δεν είναι από αυτά που παίζουν συνήθως στις τηλεοπτικές διαφημίσεις.
Αναρωτιέμαι αν έχει σημαντικές διαφορές από το WD-40 ... Είναι καλύτερο, χειρότερο, ή παρόμοιο ??? ... Η περιγραφή του, για τις δουλειές δηλαδή που κάνει, είναι ακριβώς η ίδια !!! "Σταματά τα τριξίματα - Aπομακρύνει την υγρασία - Καθαρίζει και προστατεύει - Χαλαρώνει σκουριασμένα μέρη - Ελευθερώνει μπλοκαρισμένους μηχανισμούς" !!!
Οχι Στελιο...Απλως η vector θελει να ανεβασει πωλησεις στο συγκεκριμενο,το οποιο ειναι πρωτο ξαδερφακι του wd-40...
Και επειδη στα περισσοτερα χρωματοπωλεια ο mendor εχει στησει stand με το wd-40 και τα υπολοιπα προιοντα του brand ειπε να το βαλει τηλεοραση...
Παραδειγμα...Αν πας στο Μιχελακη η στον Καμπακο ( τα χρωματοπωλεια ) στην Γογονη ,θα δεις το brand wd-40 σε stand με ολα τα υπολοιπα
της γκαμας...
 
Οχι Στελιο...Απλως η vector θελει να ανεβασει πωλησεις στο συγκεκριμενο,το οποιο ειναι πρωτο ξαδερφακι του wd-40...
Και επειδη στα περισσοτερα χρωματοπωλεια ο mendor εχει στησει stand με το wd-40 και τα υπολοιπα προιοντα του brand ειπε να το βαλει τηλεοραση...
Παραδειγμα...Αν πας στο Μιχελακη η στον Καμπακο ( τα χρωματοπωλεια ) στην Γογονη ,θα δεις το brand wd-40 σε stand με ολα τα υπολοιπα
της γκαμας...
Επίσης εχει στήσει stand και σε πολυκαταστήματα τυπου pr@ktiker, the m@rt, leroy m@rlin, skl@venitis, μ@σούτης κλπ.
Όπου πας, αυτο βλέπεις πρωτο πρωτο.
 
Επίσης εχει στήσει stand και σε πολυκαταστήματα τυπου pr@ktiker, the m@rt, leroy m@rlin, skl@venitis, μ@σούτης κλπ.
Όπου πας, αυτο βλέπεις πρωτο πρωτο.
Και στα σουπερμάρκετ ΣΥΝΚΑ (Χανίων) έχει επίσης stand το WD-40 !!! Από κει το πήρα τις 1-2 τελευταίες φορές. Το βλέπεις και μπαίνεις στον πειρασμό να πάρεις ένα μπουκαλάκι !! Αν και δεν μου χρειάζεται συχνά, έχω 2-3 στο σπίτι, κι εδώ και στο χωριό, και στο αυτοκίνητο ... Είναι από τα πραγματάκια που, καλύτερα να τό'χεις και να μην το χρειαστείς, παρά να το χρειαστείς και να μην τό'χεις ... ;):rolleyes:.yel.
 
Παρατήρησα τώρα και κάμποσες μέρες στην τηλεόραση να πέφτει πολλή διαφήμιση για το AC-90 (γενικής χρήσης αντισκωριακό - λιπαντικό).
Το αναφέρω απλά, γιατί μου έκανε εντύπωση ... Τέτοιου είδους προϊόντα δεν είναι από αυτά που παίζουν συνήθως στις τηλεοπτικές διαφημίσεις.
Αναρωτιέμαι αν έχει σημαντικές διαφορές από το WD-40 ... Είναι καλύτερο, χειρότερο, ή παρόμοιο ??? ... Η περιγραφή του, για τις δουλειές δηλαδή που κάνει, είναι ακριβώς η ίδια !!! "Σταματά τα τριξίματα - Aπομακρύνει την υγρασία - Καθαρίζει και προστατεύει - Χαλαρώνει σκουριασμένα μέρη - Ελευθερώνει μπλοκαρισμένους μηχανισμούς" !!!
Το AC90 είναι πιο clp όπως έχω διαπιστώσει. Δηλαδή έχει περισσότερο λάδι για συντήρηση.
 
Καινούργιο σετ απ για καλλωπισμό των κοριτσιών. Ένας ανοικτός δίσκος και μια εργαλειοθήκη ρολό και μπήκαν τα βασικά μέσα
IMG_20231102_183256.jpg
 

Attachments

  • IMG_20231102_183305.jpg
    IMG_20231102_183305.jpg
    120,8 KB · Προβολές: 38
  • IMG_20231102_183406.jpg
    IMG_20231102_183406.jpg
    120,8 KB · Προβολές: 38
Καινούργιο σετ απ για καλλωπισμό των κοριτσιών. Ένας ανοικτός δίσκος και μια εργαλειοθήκη ρολό και μπήκαν τα βασικά μέσα
View attachment 81740
Ολλα αυτα τα μπιχλιμπιδια για να καθαριζεις τουφεκια !!! Στον ψυχολογο γρηγορα !!! 🤣 🤣🤣🤣
 
Καινούργιο σετ απ για καλλωπισμό των κοριτσιών. Ένας ανοικτός δίσκος και μια εργαλειοθήκη ρολό και μπήκαν τα βασικά μέσα
View attachment 81740

Καλορίζικο φίλε μου. Εγώ τα βάζω μέσα σε πλαστική θηκη αλλά γέμισε και θα χρειαστώ άλλη μεγαλύτερη ή και δεύτερη

20231102_223106.jpg
 
Καινούργιο σετ απ για καλλωπισμό των κοριτσιών. Ένας ανοικτός δίσκος και μια εργαλειοθήκη ρολό και μπήκαν τα βασικά μέσα
View attachment 81740
Καλορίζικο φίλε μου. Εγώ τα βάζω μέσα πλαστική θηκη αλλά γέμισε και θα χρειαστώ άλλη μεγαλύτερη ή και δεύτερη

View attachment 81751

Εγώ λέω να συνεργαστείτε....
Θα πηγαίνετε από σπίτι σε σπίτι κυνηγών κ στα σκοπευτηρια με τους εργαλειοφορους σας......
Ξέρετε ποσοι έχουν κάνει το παθος
τους επαγγελμα??? .yel..yel.
 
Back
Top