Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιαννη σε αυτο το μερος λαγους καλους θα παρετε δεκεμβρη.
Οπως βλεπει ο συγκηνηγος σου εαν κρινω απ τις σκιές τβν δεντρων πρεπει να ειναι νοτιο δυτικά.
Ο νοτος οπως βλεπει και η δυση στο δεξι του χερι.
Σημεραβτον λαγο πρεπει να τον πηρατε στα χαμηλα της πλαγιας που αργει να πιασει ο ήλιος η στην μεση λογο του αέρα.
Οταν θα πατε δεκεμβρη εκει τον λαγο θα τον βρειτε ψηλοτερα εκει που βλεπει αντικρι τις ασπροπετρες κρεμμο λιγο πανω η λιγο κατω.
Η στηη ιδια ευθεια αλλα πιο πισω η πιο μπροστά εκει που κανει κοψιμο ρο βουνο αλλα δεν ξεχωριζει στην φώτο.

Τον πιανει ευκολα ο ήλιος κοβει ο βορειας και στεγνωνει το μερος ευκολα.

Επισης τεροιοι τοπου κανουν βατουρες δηλαδή έχουν ντορους απο πολλους λαγους που ψάχνονται για ταίρι.

Μερες με κρυο και ηλιόλουστες του Δεκεμβρη θα σας δωσουν εκει λαγους

Και τωρα θα βρειρε και αλλους αλλα ειδικα Δεκεμβρη θα χαρείτε το μέρος.

Καλα κυνηγια.shake hands.
 
qzhvdz.jpg


Καλησπερα στην παρεα αντε να αναβουν τα αιματα.ο σημερηνος
Μπραβο πλαγιοκαννε φωτοβολιδα Γιανναρε.well done.
 
Γιαννη σε αυτο το μερος λαγους καλους θα παρετε δεκεμβρη.
Οπως βλεπει ο συγκηνηγος σου εαν κρινω απ τις σκιές τβν δεντρων πρεπει να ειναι νοτιο δυτικά.
Ο νοτος οπως βλεπει και η δυση στο δεξι του χερι.
Σημεραβτον λαγο πρεπει να τον πηρατε στα χαμηλα της πλαγιας που αργει να πιασει ο ήλιος η στην μεση λογο του αέρα.
Οταν θα πατε δεκεμβρη εκει τον λαγο θα τον βρειτε ψηλοτερα εκει που βλεπει αντικρι τις ασπροπετρες κρεμμο λιγο πανω η λιγο κατω.
Η στηη ιδια ευθεια αλλα πιο πισω η πιο μπροστά εκει που κανει κοψιμο ρο βουνο αλλα δεν ξεχωριζει στην φώτο.

Τον πιανει ευκολα ο ήλιος κοβει ο βορειας και στεγνωνει το μερος ευκολα.

Επισης τεροιοι τοπου κανουν βατουρες δηλαδή έχουν ντορους απο πολλους λαγους που ψάχνονται για ταίρι.

Μερες με κρυο και ηλιόλουστες του Δεκεμβρη θα σας δωσουν εκει λαγους

Και τωρα θα βρειρε και αλλους αλλα ειδικα Δεκεμβρη θα χαρείτε το μέρος.

Καλα κυνηγια.shake hands.
Συμφωνω απόλυτα σε οτι λες! Χειμώνα θα κανουμε πάρτυ εκει καθώς το μέρος ειναι και prive..το θεμα οτι χειμώνα εγω δε μπορω να παω γιατι εχω τις ελιές...τον λαγό τον πήραμε τέρμα πανω και τέρμα δεξιά οπως βλέπουμε τη φωτο..αλλα γενικα το μέρος ειναι τεράστιο πήρα ενα μέρος απο αυτο φωτο..σε ευχαριστω πολυ για τις πολύτιμες συμβουλες σου!
 
Last edited:
Μυρο κατα την γνωμη μου,δουλεψαν πολυ καλα τα σκυλια,το μερος ηταν ιδανικο για Κρητικο Ιχνηλατη αλλα ειχε αερα Α-ΒΑ 6 μποφορ περιπου μπορει και παραπανω..πιστευω σε μερη με χαμηλη βλαστηση ειναι ο ιδανικος σκυλος!
Ο πατέρας μου έχει δύο! Κυνηγάμε σε χαμηλό κλαδί ρυάκια και ασπαλαθο, τα σκυλιά δεν παίζονται, δεν έχουν θέμα ότι καιρό και να κάνει, αν δεν βρουν σκαρμη πάνε κλαδί-κλαδί.δεν μπορώ πλέον να πάω στο λαγό με άλλο σκύλο. Τώρα μου δίνει ο κουμπάρος μου μια σκυλίτσα 5-6 χρονών και κυνηγάει καλά αλλά δεν της έχω καμία όρεξη να την πάρω. Νομίζω διασταύρωση μπλε γασκονης με σεγκουτση.
 
Συμφωνω απόλυτα σε οτι λες! Χειμώνα θα κανουμε πάρτυ εκει καθώς το μέρος ειναι και prive..το θεμα οτι χειμώνα εγω δε μπορω να παω γιατι εχω τις ελιές...τον λαγό τον πήραμε τέρμα πανω και τέρμα δεξιά οπως βλέπουμε τη φωτο..αλλα γενικα το μέρος ειναι τεράστιο πήρα ενα μέρος απο αυτο φωτο..σε ευχαριστω πολυ για τις πολύτιμες συμβουλες σου!
Οχι ρε φιλε τι συμβουλές λες .
Σιγα μην δωσω εγω συμβουλές σε εσενα .

Ιδεες δου δινω απο τις δικες μιυ εμπειρίες.
 
Ο πατέρας μου έχει δύο! Κυνηγάμε σε χαμηλό κλαδί ρυάκια και ασπαλαθο, τα σκυλιά δεν παίζονται, δεν έχουν θέμα ότι καιρό και να κάνει, αν δεν βρουν σκαρμη πάνε κλαδί-κλαδί.δεν μπορώ πλέον να πάω στο λαγό με άλλο σκύλο. Τώρα μου δίνει ο κουμπάρος μου μια σκυλίτσα 5-6 χρονών και κυνηγάει καλά αλλά δεν της έχω καμία όρεξη να την πάρω. Νομίζω διασταύρωση μπλε γασκονης με σεγκουτση.
Γιατη βρε ωρεα διασταυροση ειναι.θαχει ληγο κλαφουνησμα αλα εχουνε καλη μιτη
 
Οχι ρε φιλε τι συμβουλές λες .
Σιγα μην δωσω εγω συμβουλές σε εσενα .

Ιδεες δου δινω απο τις δικες μιυ εμπειρίες.
Καλησπέρα! Χρύσανθε εγω δεν ειμαι λαγοκυνηγος! Δεν εχω μεγαλη εμπειρία απο το κυνηγι λαγού..απλα έτυχε να εχω φίλους που εχουν σκυλιά και γουστάρουν να με παίρνουν κυνηγι.. πιστευω την εμπειρία την αποκτάς έχοντας σκυλιά..καθε πληροφορία λοιπον ειναι πολύτιμη για μενα..
 
Καλο μεσημερι! Σημερινο κυνηγι με πρωινο ξυπνημα στις 6 και πορεια 6 ωρων..κυνηγησα με ενα καλο φιλο και τα 2 σκυλια του Κρητικους Ιχνηλατες! Ο καιρος οχι τοσο καλος..ειχε πολυ αερα! Το σκυλι της φωτο καταφερε και εβγαλε ενα λαγο ενω ημασταν καβαλα στα σκυλια και μια τουφεκια και απο τους δυο μας ταυτοχρονα σχεδον ο λαγος επεσε.εγω ειχα βαλει πρωτο το fob rubis Ν5(ρελιαστο μαλλινη ταπα)..ο λαγος μικρος φετινος!
Το σκυλι:
OrYlfsn.jpg

Ο συγκυνηγος μου και το μερος:
WcbtwmZ.jpg

Η αφεντια μου και ο λαγος:
cjoEJum.jpg
Ωραίος Γιάννη και στα ταίρια του με υγεία!!!
Εμ τόσους αιώνες πατάει ο Κρητικός Ιχνηλάτης αυτά τα βουνά και ξεφωλιάζει λαγούς, δεν θα 'χε μαθει τα χούγια τους...
Η Μπενέλλα τα' χει βολευτεί τα Rubis βλέπω...
qzhvdz.jpg


Καλησπερα στην παρεα αντε να αναβουν τα αιματα.ο σημερηνος
Βγήκε το στιφάδο Γιάννη!!!
Και στα ταίρια του!!!
2,800 καθαρος.αρε 28ρια φωτια και λαυρα ειναι
.xm.Καθε 100γρ. λαγού και 1γρ. σκάγια...μελετημένη αναλογία....sarcastic.
Τελικά εσύ έχεις 12άρι αλλά στην ουσία κυνηγάς με 16άρι....sarcastic.
 
Να ειστε ολοι καλα για τα καλα σας λογια! Σπύρο ο Κρητικος Ιχνηλάτης ειναι σκυλί με ιστορία 4000 χρόνων ,απο τους παλιότερους ιστορικά κυνηγετικούς σκύλους! Ειναι λιγο δύστροπος αλλα όπως ειπε και ο Μυρος ειναι ΜΟΝΑΔΙΚΑ σκυλιά! Και θα πω και κατι γενικό..αυτο το κρατος εχει ιστορία-παραδόσεις-αξίες και αρχές που λιγα κράτη παγκόσμιως εχουν..δυστηχως εμεις οι Νεοέλληνες έχουμε παρει πολυ στραβό δρόμο και αγνοούμε ολα αυτα..σε αυτα πρεπει να ξαναγυρίσουμε γιατι μονο αυτα θα κανουν αυτο το κρατος,να ορθοποδήσει! Αλλιως ελπίδα δεν υπαρχει δυστηχως...
Τα fob rubis φαινετε να ταιριάζουν στο οπλο,ειναι φυσιγγια δοκιμασμένα χρονια απο φίλο αποκλειστικό λαγόκυνηγο με Benelli με άριστες εντυπώσεις σε βολές πανω στο λαγό με δύσκολες συνθηκες με εύκολες συνθηκες και γενικα με ολες τις συνθηκες...
 
Καλο μεσημερι! Σημερινο κυνηγι με πρωινο ξυπνημα στις 6 και πορεια 6 ωρων..κυνηγησα με ενα καλο φιλο και τα 2 σκυλια του Κρητικους Ιχνηλατες! Ο καιρος οχι τοσο καλος..ειχε πολυ αερα! Το σκυλι της φωτο καταφερε και εβγαλε ενα λαγο ενω ημασταν καβαλα στα σκυλια και μια τουφεκια και απο τους δυο μας ταυτοχρονα σχεδον ο λαγος επεσε.εγω ειχα βαλει πρωτο το fob rubis Ν5(ρελιαστο μαλλινη ταπα)..ο λαγος μικρος φετινος!
Το σκυλι:
OrYlfsn.jpg

Ο συγκυνηγος μου και το μερος:
WcbtwmZ.jpg

Η αφεντια μου και ο λαγος:
cjoEJum.jpg
Ωραιος μπραβο Γιαννη .well done.
 
Να ειστε ολοι καλα για τα καλα σας λογια! Σπύρο ο Κρητικος Ιχνηλάτης ειναι σκυλί με ιστορία 4000 χρόνων ,απο τους παλιότερους ιστορικά κυνηγετικούς σκύλους! Ειναι λιγο δύστροπος αλλα όπως ειπε και ο Μυρος ειναι ΜΟΝΑΔΙΚΑ σκυλιά! Και θα πω και κατι γενικό..αυτο το κρατος εχει ιστορία-παραδόσεις-αξίες και αρχές που λιγα κράτη παγκόσμιως εχουν..δυστηχως εμεις οι Νεοέλληνες έχουμε παρει πολυ στραβό δρόμο και αγνοούμε ολα αυτα..σε αυτα πρεπει να ξαναγυρίσουμε γιατι μονο αυτα θα κανουν αυτο το κρατος,να ορθοποδήσει! Αλλιως ελπίδα δεν υπαρχει δυστηχως...
Τα fob rubis φαινετε να ταιριάζουν στο οπλο,ειναι φυσιγγια δοκιμασμένα χρονια απο φίλο αποκλειστικό λαγόκυνηγο με Benelli με άριστες εντυπώσεις σε βολές πανω στο λαγό με δύσκολες συνθηκες με εύκολες συνθηκες και γενικα με ολες τις συνθηκες...
 
Περίπου τι ωρα έγινε αυτο;
Ακριβώς, θα σου πω, όχι περίπου, γιατί κοίταξα το ρολόι μου, στις 9:15 έγινε αλλά δεν δείχνει κάτι αυτό επειδή το ζώο βρισκόταν σε "πίεση" από την παρουσία ιχνηλατών στην γύρω περιοχή.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top