Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λαγός κασκαντέρ... Κυριολεκτικά αλπινιστής... Η χαρά διπλή διότι εδώ και δέκα μέρες βγαίνουμε μόνο με κουτάβια στο βουνό..
View attachment 63052View attachment 63053

Μπραβο ρε φιλαρα μου!!!
Και τα ταιρια του!!
Ο μπαρμπας ολα τα λεφτα φιλε!!!! .love.
 
View attachment 63049

Τα δυο μας με το ξαδερφάκι σήμερα. Ο φαδερ πάλι απουσία. Αλλά τον έφτιαξα στο τηλέφωνο καλά και θα ναι μάχιμος ο γέροντας με την 302 για την Τετάρτη. Ωραίος ο σημερινός βραχισιος. Καλημέρα ομάδα
Λάγαρος ! ... όσος και ο σκύλος φαίνεται! :D
Ο φάδερ το βαρέθηκε το λαγοκυνήγι !... σαν να μαζεύει αυγά θα του φαίνεται :D
 
Κοντεύεις να κλήσεις 4 ετών, κ ολο αυτό τον καιρό, τύχαινε να μου τους βγάζεις ΠΑΝΤΑ την άνοιξη στα εκπαιδευτικά....ήρθε κ η στιγμή, να τον δαγκώσεις δικαίως γιατί το αξίζεις πραγματικά!!!
Εξάλλου, δεν μπορώ να σου ζητήσω και περισσότερα, από τις όμορφες στιγμές που μου χαρίζεις κ με καλύπτεις πλήρως..!! 😇😇
"Ria " 🐕 vs 🐇...💣💣❣❣

Φυσίγγια Ιδιογόμωση: 12/67,5 με D20 στα 28gr No:9 μισόταπο ...💣

View attachment 63089View attachment 63090

Μια όμορφη 2ωρη έξοδος σήμερα στον κάμπο της Ηλείας...

Μπραβο Κωστη μου!!:)
Το μισοταπο....Κοντρα δοση ηταν ????:D
Και τα ταιρια του φιλαρα μου!!!!.love.
 
Κοντεύεις να κλήσεις 4 ετών, κ ολο αυτό τον καιρό, τύχαινε να μου τους βγάζεις ΠΑΝΤΑ την άνοιξη στα εκπαιδευτικά....ήρθε κ η στιγμή, να τον δαγκώσεις δικαίως γιατί το αξίζεις πραγματικά!!!
Εξάλλου, δεν μπορώ να σου ζητήσω και περισσότερα, από τις όμορφες στιγμές που μου χαρίζεις κ με καλύπτεις πλήρως..!! 😇😇
"Ria " 🐕 vs 🐇...💣💣❣❣

Φυσίγγια Ιδιογόμωση: 12/67,5 με D20 στα 28gr No:9 μισόταπο ...💣

View attachment 63089View attachment 63090

Μια όμορφη 2ωρη έξοδος σήμερα στον κάμπο της Ηλείας...
Μπραβο ρε Κωστακη!
Ευχομαι να ναι συχνοι απο δω και μπρος ξαπλωμενοι μπροστα της
.love.
 
Το 9αράκι τον ταχτοποίησε τον αυτιά κανονικά ...:)
Ναιιι.....μου βγεινε κοντα, αλλα μεχρι να τον μπουκαρω, μου ειχε γυρισει πισώκολα κ πηγαινε με τα αυτιά κατω...γκαζάτος...του την αναψα στα 20-25m με τον κύλινδρο βέβαια.....το ωραιο ηταν τα μαλλια που πέταξε κ οι 2 τούμπες που εφερε...επειτε εσουρε χαλαρός για αλλα
5-10m κ τον ειδα κ σταματησε...επειτα τον προλαβε το σκυλι....
 
Last edited:
Κοντεύεις να κλήσεις 4 ετών, κ ολο αυτό τον καιρό, τύχαινε να μου τους βγάζεις ΠΑΝΤΑ την άνοιξη στα εκπαιδευτικά....ήρθε κ η στιγμή, να τον δαγκώσεις δικαίως γιατί το αξίζεις πραγματικά!!!
Εξάλλου, δεν μπορώ να σου ζητήσω και περισσότερα, από τις όμορφες στιγμές που μου χαρίζεις κ με καλύπτεις πλήρως..!! 😇😇
"Ria " 🐕 vs 🐇...💣💣❣❣

Φυσίγγια Ιδιογόμωση: 12/67,5 με D20 στα 28gr No:9 μισόταπο ...💣

View attachment 63089View attachment 63090

Μια όμορφη 2ωρη έξοδος σήμερα στον κάμπο της Ηλείας...

Γεια σου ρε Κωστή με τους λαγούς σου. Και στα ταίρια του φίλε
 
Λάγαρος ! ... όσος και ο σκύλος φαίνεται! :D
Ο φάδερ το βαρέθηκε το λαγοκυνήγι !... σαν να μαζεύει αυγά θα του φαίνεται :D

Ήταν βραχισιος αυτός και ήταν μεγάλος. Ο φαδερ τον έτρωγε να μάθει τι κάναμε. Σε αναμμένα κάρβουνα καθόταν και πήρε τηλ να ρωτήσει.
 
Κοντεύεις να κλήσεις 4 ετών, κ ολο αυτό τον καιρό, τύχαινε να μου τους βγάζεις ΠΑΝΤΑ την άνοιξη στα εκπαιδευτικά....ήρθε κ η στιγμή, να τον δαγκώσεις δικαίως γιατί το αξίζεις πραγματικά!!!
Εξάλλου, δεν μπορώ να σου ζητήσω και περισσότερα, από τις όμορφες στιγμές που μου χαρίζεις κ με καλύπτεις πλήρως..!! 😇😇
"Ria " 🐕 vs 🐇...💣💣❣❣

Φυσίγγια Ιδιογόμωση: 12/67,5 με D20 στα 28gr No:9 μισόταπο ...💣

View attachment 63089View attachment 63090

Μια όμορφη 2ωρη έξοδος σήμερα στον κάμπο της Ηλείας...
Ωραίος ρε μάγκα!
 
Κοντεύεις να κλήσεις 4 ετών, κ ολο αυτό τον καιρό, τύχαινε να μου τους βγάζεις ΠΑΝΤΑ την άνοιξη στα εκπαιδευτικά....ήρθε κ η στιγμή, να τον δαγκώσεις δικαίως γιατί το αξίζεις πραγματικά!!!
Εξάλλου, δεν μπορώ να σου ζητήσω και περισσότερα, από τις όμορφες στιγμές που μου χαρίζεις κ με καλύπτεις πλήρως..!! 😇😇
"Ria " 🐕 vs 🐇...💣💣❣❣

Φυσίγγια Ιδιογόμωση: 12/67,5 με D20 στα 28gr No:9 μισόταπο ...💣

View attachment 63089View attachment 63090

Μια όμορφη 2ωρη έξοδος σήμερα στον κάμπο της Ηλείας...
Μπράβο Κώστα και Ρία
 
...και 28γρ. και 9αρια!...οχι αστεία... ;) !!!

Πάντα τέτοια Κωστή!!!🙂...

Υ.Γ...ήλθες στις ριξιές μου δηλαδή....sarcastic.!!!
Σε ευχαριστω Γιαννη...λιγα γραμμαρια ριχνω γενικοτερα...κ στο ορτυκι με 26gr παω κ στα μπεκατσινια & τσιχλα με 28 ή 30gr το πολυ.!!
 
Παρέα με τον άρχοντα τον παππού το κυνήγι.Πολύ δυνατός αέρας που ξύριζε...Σε ένα σημείο βάραγαν καλά η γριούλα και ο μικρός.Πάνε σε ένα κουτουπάκι με κέδρα μπαίνουν φαγώνονται λίγο και τίποτα.Φεύγει η έμπειρη και αφήνω το μέρος που είχα πιάσει λέγοντας δεν είναι εκεί.Ξαφνικά κλαίει δύο φορές ο μικρός.Τρέχω και πιάνω σε ένα μέρος γρήγορα καθώς ο μικρός βάραγε επιτόπου στο ύψος ενός κέδρου και την ουρά να την κουνιαρίζει πάρα πολύ γρήγορα.Δεν το είχε ξανακάνει.Τον είχε δει! Βουτάει μέσα με άλμα τεντόγλου γίνεται ένας χαμός και την είδα την κουφαλίτσα τον λαγό πέρα μακριά που έφυγε.Και το μέρος που έπιασα την δεύτερη φορά δεν ήταν το ιδανικό και ήταν πυκνό γενικά.Συν τοις άλλοις που είχα πιάσει ένα μονοπάτι αλλά τον έδιωξε πιθανότατα από την άλλη η μεγάλη που ερχόταν από κάτω με τον θόρυβο του τροκανιού...Τον πήγε ο μικρός τρομερή δίωξη ώσπου χάθηκε πέρα μακριά και πήρε το δρόμο ο λαγός για το άλλο χωριό.Μετά μας ξαναέψαξαν σε ένα μέρος ζεστά δίχως κάτι παραπάνω.Τελικός απολογισμός: πέσαμε πάνω σε φωλιά κουμαράδων! 7 κιλά εγώ μετρημένα και 3 ο παππούς! IMG_20221221_095852.jpgIMG_20221221_095904.jpgIMG_20221221_095906.jpgIMG_20221221_095915.jpgIMG_20221221_074605.jpg
Και εδώ ένα φιλλύκι, τι φυλλύκι ολόκληρος φίλλυκας! Ο περιβόητος και ξακουστός εδώ χοντροφίλλυκας! Καλά να περνάτε μάγκες!
 
Aπο το FB η δημοσίευση :

Καλησπέρα σε όλους γράφω πρώτη φορά στην ομάδα, για κάτι το οποίο συνάντησα σήμερα. Λοιπόν είμαι 22 ετων κυνηγάω 2 χρόνια φετος πάω μόνος μου στο κυνήγι με τα σκυλάκια μου πιάνουν τα σκυλιά μου έναν ντόρο, κάποια στιγμή τον σηκωνουνε τον βλέπω πάει ρέμα ρέμα και βγαίνει στην απέναντι πλαγιά τα σκυλιά από πίσω ακούω δύο τουφεκιές από εκεί και ύστερα πήγαν τα σκυλιά εκεί σταμάτησαν την διώξει και γυρνάνε πίσω σε εμενα...(Είχα το και την διαδρομή στο GPS) Πάω στον "κυνηγό" ο θεός να τον κάνει, του λέω καλημέρα και τον ρωτάω αν οι τουφέκιες που έριξε ήταν σε αλεπού με απαντάει χωρίς δεύτερη σκέψη ΝΑΙ! Στο μεταξύ βλέπω έχει ένα λαγό στο ζωνάρι του φρέσκο μέσα σε μια σακούλα και του λέω καλά δεν ντρέπεσαι να λες ψέματα μεγάλος άνθρωπος (45ετων) από εδώ από εκεί μου λέει τον βγάλανε τα δικά μου τα σκυλιά το πρωι. Μάλλον πρέπει να πηγαίνουν βουβά τα σκυλιά του στον λαγό εγώ ήμουν από τις 7 στο μέρος ήρθανε κατά τις 7:30 αυτοι σκυλιά δεν ακούστηκαν τουφέκια αλλη δεν έπεσε μέχρι που τα σκυλιά μου σήκωσαν τον λαγό...του λέω ρε χρυσέ μου άνθρωπε μπορείς να μου δόσεις τον λαγό να δω αν είναι ζεστός ή κρύος φυσικά το αρνήθηκε. Βέβαια ειπώθηκαν και άλλα λόγια αλλά είναι γέλια, τέλος πάντων...
Δεν ξέρω έτσι δεν είναι το κυνήγι για εμένα εγώ δεν έμαθα έτσι δεν μου το δείξανε έτσι στεναχωριέμαι πολύ που υπάρχουν τοσο ηλίθιοι κυνήγοι με όλη την σημασία της λέξεως γιατί βρίσκονται σε λίθο.

Υ.Γ. Δεν θα τον κρατούσα τον λαγό!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top