Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
επαθα ενα κλαμπανι χθες επικο.....κυνηγησα ενα φετεινο φαντασμα...τον εχω βγαλει αυτον το λαγο φετος επτα φορες..αλλα ειναι μεγαλος μαγκας....του ριχνεται η κουταβιτσα σε ενα μερος οπου το πουρναρι ειναι τοσο πυκνο, που για 300 μετρα ερχοντουσαν μαλλιοκουβαρα με το λαγο.....μου βγαινει πρωτα η κουταβα στο δρομο βολιδα, και πεταγεται ο κερατας 30 μετρα πιο περα, σαν σαιτα , και φευγει περα...του σκαω δυο μπηχτα καλα, κοντα στα 50 μετρα και περισσοτερο ....και φευγει κατω και παει σε εναν γκρεμο απο βραχια και καπου χωθηκε..παει...
πως λεγανε οι παλιοι;...αμα δεν ειναι δικος σου δεν θα τον παρεις...
 
επαθα ενα κλαμπανι χθες επικο.....κυνηγησα ενα φετεινο φαντασμα...τον εχω βγαλει αυτον το λαγο φετος επτα φορες..αλλα ειναι μεγαλος μαγκας....του ριχνεται η κουταβιτσα σε ενα μερος οπου το πουρναρι ειναι τοσο πυκνο, που για 300 μετρα ερχοντουσαν μαλλιοκουβαρα με το λαγο.....μου βγαινει πρωτα η κουταβα στο δρομο βολιδα, και πεταγεται ο κερατας 30 μετρα πιο περα, σαν σαιτα , και φευγει περα...του σκαω δυο μπηχτα καλα, κοντα στα 50 μετρα και περισσοτερο ....και φευγει κατω και παει σε εναν γκρεμο απο βραχια και καπου χωθηκε..παει...
πως λεγανε οι παλιοι;...αμα δεν ειναι δικος σου δεν θα τον παρεις...

Φιλαρα μου...Αυτο μπορει να συμβει στον καθε κυνηγο...
Το ''λαθος'' σου ειναι οτι βιαστηκες... απο την μια η επιθυμια να τον
παρεις...απο την αλλη οι δυο τουφεκιες...
Μια τουφεκια ηθελε και θα ηταν και ''ζυγισμενη'' !!!
Την επιθυμια και η βιασινη σου την εκανες πεταλωμα...
Με ολη την αγαπη που σου εχω....αυτη ειναι η γνωμη μου. :)

ΥΓ. Ο δασκαλος ο leo λεει...αργη επωμιση = γρηγορη και σωστη
τουφεκια !!!;)
 
αχχχ θειο Νικο....δυο ρουκετες κατεβηκαν στο δρομο...μια το σκλι και μια ο λαγος....ο οποιος απο την τρομαρα του κυριολεκτικα πηδηξε κουτρουβαλωντας και ηταν αδυνατη η αργη επωμιση ...ο δρομος δεν ηταν καθαρος, ειχε κλιση και πολλα ψηλα χορτα που εκρυβαν το θηραμα....οποτε εκει που στενευε ο δρομος και μαζευε την τουφεκια , εριξα δυο βολες....μετα χαθηκε...λουϊς εγινε...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top