Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Aπο το FB η δημοσίευση :

Καλησπέρα σε όλους γράφω πρώτη φορά στην ομάδα, για κάτι το οποίο συνάντησα σήμερα. Λοιπόν είμαι 22 ετων κυνηγάω 2 χρόνια φετος πάω μόνος μου στο κυνήγι με τα σκυλάκια μου πιάνουν τα σκυλιά μου έναν ντόρο, κάποια στιγμή τον σηκωνουνε τον βλέπω πάει ρέμα ρέμα και βγαίνει στην απέναντι πλαγιά τα σκυλιά από πίσω ακούω δύο τουφεκιές από εκεί και ύστερα πήγαν τα σκυλιά εκεί σταμάτησαν την διώξει και γυρνάνε πίσω σε εμενα...(Είχα το και την διαδρομή στο GPS) Πάω στον "κυνηγό" ο θεός να τον κάνει, του λέω καλημέρα και τον ρωτάω αν οι τουφέκιες που έριξε ήταν σε αλεπού με απαντάει χωρίς δεύτερη σκέψη ΝΑΙ! Στο μεταξύ βλέπω έχει ένα λαγό στο ζωνάρι του φρέσκο μέσα σε μια σακούλα και του λέω καλά δεν ντρέπεσαι να λες ψέματα μεγάλος άνθρωπος (45ετων) από εδώ από εκεί μου λέει τον βγάλανε τα δικά μου τα σκυλιά το πρωι. Μάλλον πρέπει να πηγαίνουν βουβά τα σκυλιά του στον λαγό εγώ ήμουν από τις 7 στο μέρος ήρθανε κατά τις 7:30 αυτοι σκυλιά δεν ακούστηκαν τουφέκια αλλη δεν έπεσε μέχρι που τα σκυλιά μου σήκωσαν τον λαγό...του λέω ρε χρυσέ μου άνθρωπε μπορείς να μου δόσεις τον λαγό να δω αν είναι ζεστός ή κρύος φυσικά το αρνήθηκε. Βέβαια ειπώθηκαν και άλλα λόγια αλλά είναι γέλια, τέλος πάντων...
Δεν ξέρω έτσι δεν είναι το κυνήγι για εμένα εγώ δεν έμαθα έτσι δεν μου το δείξανε έτσι στεναχωριέμαι πολύ που υπάρχουν τοσο ηλίθιοι κυνήγοι με όλη την σημασία της λέξεως γιατί βρίσκονται σε λίθο.

Υ.Γ. Δεν θα τον κρατούσα τον λαγό
 
Καλε μου φιλε εισαι νέος και θα δεις πολλα εισαι α ξιεπαινος που φέρθηκες με αυτο τον τρόπο παντα να μάθεις στο κυνηγι του λαγού να εχεις παρέα και να πηγαίνεις τα σκυλάκια σου απο κοντα να τους βαράς στο πέταμα γιατι παντα θα ταΐζεις άλλους κανονικά επρεπε να του δώσεις ενα φυσίγγι και να παρεις το λαγό εμενα όσες φορές μου έτυχε και μου τον έδωσαν τον μοίρασα κατευθείαν μην στενοχωριέσαι εισαι νέος και θα δεις πολλα
 
Κοντεύεις να κλήσεις 4 ετών, κ ολο αυτό τον καιρό, τύχαινε να μου τους βγάζεις ΠΑΝΤΑ την άνοιξη στα εκπαιδευτικά....ήρθε κ η στιγμή, να τον δαγκώσεις δικαίως γιατί το αξίζεις πραγματικά!!!
Εξάλλου, δεν μπορώ να σου ζητήσω και περισσότερα, από τις όμορφες στιγμές που μου χαρίζεις κ με καλύπτεις πλήρως..!! 😇😇
"Ria " 🐕 vs 🐇...💣💣❣❣

Φυσίγγια Ιδιογόμωση: 12/67,5 με D20 στα 28gr No:9 μισόταπο ...💣

View attachment 63089View attachment 63090

Μια όμορφη 2ωρη έξοδος σήμερα στον κάμπο της Ηλείας...
Τρέλα!!!!!!!
 
Κοντεύεις να κλήσεις 4 ετών, κ ολο αυτό τον καιρό, τύχαινε να μου τους βγάζεις ΠΑΝΤΑ την άνοιξη στα εκπαιδευτικά....ήρθε κ η στιγμή, να τον δαγκώσεις δικαίως γιατί το αξίζεις πραγματικά!!!
Εξάλλου, δεν μπορώ να σου ζητήσω και περισσότερα, από τις όμορφες στιγμές που μου χαρίζεις κ με καλύπτεις πλήρως..!! 😇😇
"Ria " 🐕 vs 🐇...💣💣❣❣

Φυσίγγια Ιδιογόμωση: 12/67,5 με D20 στα 28gr No:9 μισόταπο ...💣

View attachment 63089View attachment 63090

Μια όμορφη 2ωρη έξοδος σήμερα στον κάμπο της Ηλείας...
Μπραβο ρε μουτρο!!! Πολλα μπραβο και στην Ria που ειναι απαιχτη!!
 
Τσιμέντο από πάγο χθες... - 2 το πρωί με 5αρακι μποφόρ βορια... Αίσθηση κρυου για πολύ κλάμα λέμε...τα μικρά όμως έκαναν τη δουλειά τους.. Αφού ο λαγός πέρασε από το καρτέρι που είχε δύο φυσίγγια στην αποθήκη και κανένα στη θαλαμη τελικά μετά από πάρα πολύ δίωξη ήρθε και έπεσε από μια παλιό benelli... Θείο Νίκο @ΝίκοςΠ τα 38αρια σου θερίζουν και στον πάγο (ααα.. Και οι μπενελες) ... Σόρυ για την κουνημένη φώτο αλλά πονάγανε τα χέρια μου από το κρύο παρόλο που φορούσα γάντια... IMG_20181212_074400.jpg
 
Τσιμέντο από πάγο χθες... - 2 το πρωί με 5αρακι μποφόρ βορια... Αίσθηση κρυου για πολύ κλάμα λέμε...τα μικρά όμως έκαναν τη δουλειά τους.. Αφού ο λαγός πέρασε από το καρτέρι που είχε δύο φυσίγγια στην αποθήκη και κανένα στη θαλαμη τελικά μετά από πάρα πολύ δίωξη ήρθε και έπεσε από μια παλιό benelli... Θείο Νίκο @ΝίκοςΠ τα 38αρια σου θερίζουν και στον πάγο (ααα.. Και οι μπενελες) ... Σόρυ για την κουνημένη φώτο αλλά πονάγανε τα χέρια μου από το κρύο παρόλο που φορούσα γάντια... View attachment 63466
Με μονόβολο του έριξες ?
 
Με μονόβολο του έριξες ?
Δεν έχω δει σούπερ διάφορες στο χαρτί, έχοντας ρίξει ελάχιστα φυσίγγια με το όπλο αυτό, αλλά βλέπω μπαλώματα στα θηράματα που δεν τα έβλεπα με τη μ2 κ μάλιστα τόσο με εμπορικα φυσίγγια όσο κ ιδιογομωσης... Τι στο καλό; ολα πάνε με συσσωματωση;
 
Δεν έχω δει σούπερ διάφορες στο χαρτί, έχοντας ρίξει ελάχιστα φυσίγγια με το όπλο αυτό, αλλά βλέπω μπαλώματα στα θηράματα που δεν τα έβλεπα με τη μ2 κ μάλιστα τόσο με εμπορικα φυσίγγια όσο κ ιδιογομωσης... Τι στο καλό; ολα πάνε με συσσωματωση;

Τι εννοεις μπαλωματα Ανδρεα μου ?
Δυσκολο για συσσωματωση σε τετοιο Νο σκαγιων...ειδικοτερα οταν
το φυσιγγιο εχει αλευρι την συσσωματωση την ΞΕΧΝΑΣ φιλε !
Προφανως και το πιθανοτερο δυαδες - τριαδες σκαγια πολυ κοντα το
ενα στο αλλο με αποσταση ενος χιλιοστου το ενα απο το αλλο που
ειναι και ποιο φονικα ασχετα εαν στην αποτυπωση του στοχου σου
''χαλανε'' την κατανομη....
Οπου παρουν το θηραμα λυτρωμο δεν εχει φιλε!! :)
 
Τσιμέντο από πάγο χθες... - 2 το πρωί με 5αρακι μποφόρ βορια... Αίσθηση κρυου για πολύ κλάμα λέμε...τα μικρά όμως έκαναν τη δουλειά τους.. Αφού ο λαγός πέρασε από το καρτέρι που είχε δύο φυσίγγια στην αποθήκη και κανένα στη θαλαμη τελικά μετά από πάρα πολύ δίωξη ήρθε και έπεσε από μια παλιό benelli... Θείο Νίκο @ΝίκοςΠ τα 38αρια σου θερίζουν και στον πάγο (ααα.. Και οι μπενελες) ... Σόρυ για την κουνημένη φώτο αλλά πονάγανε τα χέρια μου από το κρύο παρόλο που φορούσα γάντια... View attachment 63466

Και τα ταιρια του φιλε....:)
Υγεια να εχουμε...και την επομενη σεζον...πρωτα ο Θεος... θα σου
χαρησω φυσεκια και με Ν3 σκαγια να τα ριχνεις σε πολλους μειον
βαθμους...και αν ο λαγος φευγει θα ξερεις οτι τον πεταλωσες 100%.
Ασε που και αυτα που εχεις...δεν χαριζουν κα'στανα...;)
 
Τι εννοεις μπαλωματα Ανδρεα μου ?
Δυσκολο για συσσωματωση σε τετοιο Νο σκαγιων...ειδικοτερα οταν
το φυσιγγιο εχει αλευρι την συσσωματωση την ΞΕΧΝΑΣ φιλε !
Προφανως και το πιθανοτερο δυαδες - τριαδες σκαγια πολυ κοντα το
ενα στο αλλο με αποσταση ενος χιλιοστου το ενα απο το αλλο που
ειναι και ποιο φονικα ασχετα εαν στην αποτυπωση του στοχου σου
''χαλανε'' την κατανομη....
Οπου παρουν το θηραμα λυτρωμο δεν εχει φιλε!! :)
εννοω οτι τα τραυματα ειναι μεγαλα....
 
Από καρδιά έπεσε .yel.

Βαράει έναν φέτος ο πατέρας μου και κάναμε πλάκα. Μετά από ώρα μου λέει ρε μικρέ αυτός πρέπει να πήγε στα αλήθεια από καρδιά δεν έχει ματώσει πουθενά. Τελικά πήγε από ένα μόνο σκαι στο συκώτι.....
 
Βαράει έναν φέτος ο πατέρας μου και κάναμε πλάκα. Μετά από ώρα μου λέει ρε μικρέ αυτός πρέπει να πήγε στα αλήθεια από καρδιά δεν έχει ματώσει πουθενά. Τελικά πήγε από ένα μόνο σκαι στο συκώτι.....
Έχω τουφεκισει Πέρδικα ενώ έχω χάσει την ισορροπία μου κ είμαι στον αέρα.
Το πουλί έπεσε χωρίς να έχει χτυπηθεί πουθενά. Τρόμαξε κ έπεσε σε ένα βράχο που ήταν ακριβώς μπροστά του
 
Βαράει έναν φέτος ο πατέρας μου και κάναμε πλάκα. Μετά από ώρα μου λέει ρε μικρέ αυτός πρέπει να πήγε στα αλήθεια από καρδιά δεν έχει ματώσει πουθενά. Τελικά πήγε από ένα μόνο σκαι στο συκώτι.....

Καλημερα φιλε!!
Γραψε μου με τι οπλο κυνηγαει ο πατερας και τι οπλο εσυ. :)
ΥΓ. Απο περιεργεια ρωταω Σταματη μου !!:)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top