Παλιά φυσίγγια

Με την ευκαιρία άκουσα πέρσι τον Ιορδανογλου να λέει στο ραδιόφωνο οτι οι Γερμανοί δεν χρησιμοποιούν 3αρια και οτι τα 3αρια rottweil είναι ειδικη παραγγελία του Δορκα για τους εδώ λαγοκυνηγους!
Τα 3άρια ομως Τασο, στα Γερμανικά rws έχουν 3,5 χιλ. διαμετρο...κανονικό 2αρι Ιταλικό δηλαδή...
 
Τάσο τα φυσίγγια του μπάρμπα που σας έλεγα... ακριβώς 50 χρονών!Αν έχεις την τρέλα...
upload pic
screenshot program
how to screenshot on windows

Πω πω φιλε! Τρομερο φυσιγγι φαινεται. Ρελι, χαρτινος καλυκας και μαλλινη φανταζομαι.. Μαζι με ενα δικαννακι και μια παλιακη δερματινη τσαντα πλατης και εναν καλο σουγια με ξυλινη λαβη καρυδιας.... ΟΝΕΙΡΟ!
 
Georiatr εχω εντυπωσιαστει με τη συλλογη σου! Μπραβο πραγματικα! Εχω αυτο το φυσιγγι! Αν δεν το εχεις στο στελνω να το βαλεις..εχω αλλο ενα 16cal remington-peters πολυ παλιο αλλα δεν το βρηκα σε ενα προχειρο ψαξιμο που εκανα τωρα..
Vz9gAQO.jpg

ClKiu01.jpg

O2g6K0a.jpg

D79BNWj.jpg
 
Last edited:
Georiatr εχω εντυπωσιαστει με τη συλλογη σου! Μπραβο πραγματικα! Εχω αυτο το φυσιγγι! Αν δεν το εχεις στο στελνω να το βαλεις..εχω αλλο ενα 16cal remington-peters πολυ παλιο αλλα δεν το βρηκα σε ενα προχειρο ψαξιμο που εκανα τωρα..
Vz9gAQO.jpg
Nα είσαι καλά φίλε Γιάννη!Σ' ευχαριστώ! Έχω αρκετά τέτοια, και το βασικότερο, ευελπιστώ να πάρω κανένα και απ' τον μπάρμπα.Είναι πολύ δύσκολος...για να τα έχει και σε τέτοια κατάσταση...καταλαβαίνετε...
Τάσο, έχει και τέτοια, αλλά δε ξέρω πόσα ο μπάρμπας(για να μη ξεχνιόμαστε...)!!! και όσα λένε cil, ξέρεις, είναι πριν το 1976.
photo uploading
pic upload
 
Τον λαγοκυνηγo με την Αuto 5?Αυτός μπορεί να έχει κάνα παμπαλαιο σίγουρα..:)
Πάντως έχει Αuto 5 ο μπάρμπας!!!έχει και 1500 άδειους κάλυκες mullerite και τα συναφή...(άσε μη στενοχωρηθώ βραδιάτικα).Τέτοια Beretta έχετε ξαναδεί;
windows print screen
print screen
free photo upload
 
Nα είσαι καλά φίλε Γιάννη!Σ' ευχαριστώ! Έχω αρκετά τέτοια, και το βασικότερο, ευελπιστώ να πάρω κανένα και απ' τον μπάρμπα.Είναι πολύ δύσκολος...για να τα έχει και σε τέτοια κατάσταση...καταλαβαίνετε...
Τάσο, έχει και τέτοια, αλλά δε ξέρω πόσα ο μπάρμπας(για να μη ξεχνιόμαστε...)!!! και όσα λένε cil, ξέρεις, είναι πριν το 1976.
photo uploading
pic upload
Αυτό είναι φυσίγγι, γνωρίζω κάποιον που έχει ολόκληρο μπαουλο από δαυτα παλιός ναυτικός και όπως μου είχε πει ο ίδιος σε ένα ταξίδι στον Καναδά τα άδειασε τα ράφια με τα Imperial . Παραδοσιακος και μερακλης κυνηγός και το όνειρο του ήταν ένα AYA δεν θυμάμαι πιο μοντέλο πριν πεντεξι χρόνια συνταξιοδοτηθηκε και το αποκτήσε.
Κάποτε τον συνάντησα στο βουνό και μου πρότεινε να κάτσω να πιούμε καφέ, έβγαλα εγώ από το γιλεκο δύο σπαστους φραπεδες να κεράσω και μου λέει τι κάνεις εκεί χαλάς όλη την ατμόσφαιρα.
Μάζεψε ξερά θυμαρια (έχουμε μπόλικα.sarcastic.) άναψε φωτιά και έφτιαξε κάρβουνα, έβγαλε από το σακο ένα μπρικι καφέ ζάχαρη δύο φλιτζανακια και σε λίγο ήπια τον ωραιότερο Ελληνικό καφέ στη ζωή μου. Ξέρεις μου λέει φιλαράκι πόσες φορές την έχω ονειρευτει αυτή τη στιγμή στις θάλασσες που γυριζαν. Τώρα που είμαι και γω απών έχω πιάσει τον εαυτό μου πολλές φορές να νοσταλγει τέτοιες στιγμές .


.
 
Αυτό είναι φυσίγγι, γνωρίζω κάποιον που έχει ολόκληρο μπαουλο από δαυτα παλιός ναυτικός και όπως μου είχε πει ο ίδιος σε ένα ταξίδι στον Καναδά τα άδειασε τα ράφια με τα Imperial . Παραδοσιακος και μερακλης κυνηγός και το όνειρο του ήταν ένα AYA δεν θυμάμαι πιο μοντέλο πριν πεντεξι χρόνια συνταξιοδοτηθηκε και το αποκτήσε.
Κάποτε τον συνάντησα στο βουνό και μου πρότεινε να κάτσω να πιούμε καφέ, έβγαλα εγώ από το γιλεκο δύο σπαστους φραπεδες να κεράσω και μου λέει τι κάνεις εκεί χαλάς όλη την ατμόσφαιρα.
Μάζεψε ξερά θυμαρια (έχουμε μπόλικα.sarcastic.) άναψε φωτιά και έφτιαξε κάρβουνα, έβγαλε από το σακο ένα μπρικι καφέ ζάχαρη δύο φλιτζανακια και σε λίγο ήπια τον ωραιότερο Ελληνικό καφέ στη ζωή μου. Ξέρεις μου λέει φιλαράκι πόσες φορές την έχω ονειρευτει αυτή τη στιγμή στις θάλασσες που γυριζαν. Τώρα που είμαι και γω απών έχω πιάσει τον εαυτό μου πολλές φορές να νοσταλγει τέτοιες στιγμές .


.
Εάν είχα μπαούλο με τέτοια θα έκανα βουτιές μέσα όπως ο σκρουτζ στα χρυσά νομίσματα στο θησαυροφυλάκιό του.
 
Mολις ευκαιρησω θα βαλω και γω μερικα χαρτινα που εχω. Οχι τιποτα τρελλο, αλλα ειναι καμποσα

Γιαννη, αμα σου περισσευει το Rottweil, το θελω εγω. .sarcastic.
 
Ακριβώς αυτα.Βαλε και κάνα ελληνικό πλαστικό αν έχεις..
Είχα πολλά αλλά για κάποιο λόγο τα παραπετούσα από εδώ κι από εκεί(κακώς βέβαια).Με ενδιέφεραν πιο πολύ τα χάρτινα και τα ξένα.Κάτι θα βρω όμως.
 
Back
Top