Παλιά φυσίγγια

Οι μεταλλικοί, όπως αυτός στην κάτω φωτογραφία, πώς ρελιαζοντε; Ή υπάρχει άλλος τρόπος να κλείσει κανείς τέτοιο φυσίγγι;
Πλαστική τάπα έχει πάνω από τα σκάγια τώρα πως το κάνουν δεν ξέρω.
 
Οι μεταλλικοί, όπως αυτός στην κάτω φωτογραφία, πώς ρελιαζοντε; Ή υπάρχει άλλος τρόπος να κλείσει κανείς τέτοιο φυσίγγι;
Με κερί.. Άναμμα και στάξιμο...
Το χρησιμοποιουν αρκετοί..

Βέβαια δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω κατά ποσο μπορεί να είναι ασφαλή ως προς τις αναπτυσσόμενες πιεσεις....
 
Με κερί.. Άναμμα και στάξιμο...
Το χρησιμοποιουν αρκετοί..

Βέβαια δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω κατά ποσο μπορεί να είναι ασφαλή ως προς τις αναπτυσσόμενες πιεσεις....
Πηγα να γεμίσω έναν βάζω μέσα υλικά call 12 και και κολυμπάνε μέσα μια χαρά είναι για ομορφιά..
 
Με κερί.. Άναμμα και στάξιμο...
Το χρησιμοποιουν αρκετοί..

Βέβαια δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω κατά ποσο μπορεί να είναι ασφαλή ως προς τις αναπτυσσόμενες πιεσεις....
Ασφαλέστατος μεγαλύτερες αναιβαζει η κεντρική στίξη εργοστασιακή που γίνεται με θερμοκρασία και έχει λιώσει το πλαστικό του κάλυκα το κερί απλά σφράγισμα κάνει δεν έχει δύναμη αντίστασης ξερελιασματος.
 
Μπρούτζος

Σοβιετικοι μπρούτζινοι ένας όπως τον βρήκα και ο αλλος όταν τον έτριψα..

Ιμπεριαλ Canada 70-80 χρόνια πρίν με στίγμα υγρασίας δεν τους πιάνει ο μαγνήτης.
poems for your friend
Ολιμπικ 40 50 χρόνια άθικτο και δεν το πιάνει ο μαγνήτης δεν ξέρω τι ακριβώς είναι το μέταλλο
[/QUOTE
Μπρούτζινο είναι
 
Με κερί.. Άναμμα και στάξιμο...
Το χρησιμοποιουν αρκετοί..

Βέβαια δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω κατά ποσο μπορεί να είναι ασφαλή ως προς τις αναπτυσσόμενες πιεσεις....




game of thrones map desktop wallpaper
 
Ένα φυσίγγι που έβλεπα πολύ συχνά σε καρτέρια τσίχλας τη δεκαετία του '90: πράσινος κάλυκας, μέταλλο 8 χιλιοστά με ένα παπί και έγραφε SOKOL. Ξέρει κάποιος ποιος τα έφτιαχνε;
Ο Ρουμελιώτης & Σπυρόπουλος τότε στην Πάτρα. Κλασικό τσιχλοφυσίγγιο!
 
Χτες που γυρνούσα από ένα ωραίο περδικοκυνήγι σε πολύ κακοτράχαλο βουνό. Μέσα στο μονοπάτι βρήκα αυτό το 9βολο. Καμένο από τον ήλιο και ανοιγμένο με τα βόλια έξω από αυτό, μάλλον πατημένο από τα γίδια. Όχι πολλών χρόνων. Θα προοριζόταν για κάποιο αγριόγιδο.
 
Καλημέρα. Τι μάρκα είναι; Μου κάνει εντύπωση η μη θραύση του πλαστικού δίσκου. Έχω ελληνικά δράμια που δεν τα είχα βγάλει ποτέ από το κουτί και μια μέρα που τα επιθεωρούσα να δω σε τι κατάσταση είναι, είδα πολλούς πλαστικούς δίσκους ραγισμένους
 
Καλημέρα. Τι μάρκα είναι; Μου κάνει εντύπωση η μη θραύση του πλαστικού δίσκου. Έχω ελληνικά δράμια που δεν τα είχα βγάλει ποτέ από το κουτί και μια μέρα που τα επιθεωρούσα να δω σε τι κατάσταση είναι, είδα πολλούς πλαστικούς δίσκους ραγισμένους
Τα δισκία σπάνε απ'τη συμπίεση που εφαρμόζεται κατά το ρελιασμα.Ειναι εντονοτερο στα δράμια,γιατί η επιφάνεια δεν είναι τόσο επίπεδη οσο στα σκάγια..
 
Καλημέρα. Τι μάρκα είναι; Μου κάνει εντύπωση η μη θραύση του πλαστικού δίσκου. Έχω ελληνικά δράμια που δεν τα είχα βγάλει ποτέ από το κουτί και μια μέρα που τα επιθεωρούσα να δω σε τι κατάσταση είναι, είδα πολλούς πλαστικούς δίσκους ραγισμένους
H μάρκα είναι lambro 9βολο απλο.
 
Back
Top