Παλιά φυσίγγια


Φιλος κυνηγάει με 302 μαγκνουμ και εχει πάρει ένα σωρό φυσίγγια από το γερο που την πειρε και μου λέει πάρε ένα για την συλλογή σου .yel. τα ραμπιτ δεν τα έχω στην συλλογή μου.
Ρίχναμε σε ντενεκε να δούμε πως πάει η 302..
Εγω το έκανα το παπί και κοτσιφα..
 
Last edited:
Καλημέρα, μια ερώτηση που την έκανα πολλές φορές και εδώ και σε άλλα φόρουμ και δεν πήρα απάντηση. Από όλα τα φινιρισματα του παφυλα, όπως, μπρούντζος, χαλκός, κασσιτερος, ένα σκούρο γκρι που δεν ξέρω τι είναι, κλπ, ποιο αντέχει καλύτερα στον χρόνο ;
 
Καλημέρα, μια ερώτηση που την έκανα πολλές φορές και εδώ και σε άλλα φόρουμ και δεν πήρα απάντηση. Από όλα τα φινιρισματα του παφυλα, όπως, μπρούντζος, χαλκός, κασσιτερος, ένα σκούρο γκρι που δεν ξέρω τι είναι, κλπ, ποιο αντέχει καλύτερα στον χρόνο ;

Αυτό που έχει το ιμπεριαλ στην υγρασία είναι καλύτερο έχω βρει στο βουνό και μόνο εχει μαύρισμα... αλλα έτυχε σε κουτι να έχει και 2 με ρήγμα και όταν εριξα έκανε ρήγμα παλι..
 
Last edited:
Καλημέρα, μια ερώτηση που την έκανα πολλές φορές και εδώ και σε άλλα φόρουμ και δεν πήρα απάντηση. Από όλα τα φινιρισματα του παφυλα, όπως, μπρούντζος, χαλκός, κασσιτερος, ένα σκούρο γκρι που δεν ξέρω τι είναι, κλπ, ποιο αντέχει καλύτερα στον χρόνο ;

Το πετερς είναι 1926 100 χρόνια είναι πενα.
 
Καλημέρα, μια ερώτηση που την έκανα πολλές φορές και εδώ και σε άλλα φόρουμ και δεν πήρα απάντηση. Από όλα τα φινιρισματα του παφυλα, όπως, μπρούντζος, χαλκός, κασσιτερος, ένα σκούρο γκρι που δεν ξέρω τι είναι, κλπ, ποιο αντέχει καλύτερα στον χρόνο ;

Σοβιετικοι μπρούτζινοι ένας όπως τον βρήκα και ο αλλος όταν τον έτριψα..

Ιμπεριαλ Canada 70-80 χρόνια πρίν με στίγμα υγρασίας δεν τους πιάνει ο μαγνήτης.
poems for your friend
Ολιμπικ 40 50 χρόνια άθικτο και δεν το πιάνει ο μαγνήτης δεν ξέρω τι ακριβώς είναι το μέταλλο
 
Ευχαριστώ Νικόλα, υποθέτω μπρούντζος είναι το καλύτερο, όλοι νομίζω οι κάλυκες σήμερα είναι σίδηρος με επικάλυψη ,και μάλλον όταν δεν έχει γίνει σωστά και με ικανό πάχος δεν αντέχει
 
Ευχαριστώ Νικόλα, υποθέτω μπρούντζος είναι το καλύτερο, όλοι νομίζω οι κάλυκες σήμερα είναι σίδηρος με επικάλυψη ,και μάλλον όταν δεν έχει γίνει σωστά και με ικανό πάχος δεν αντέχει
Παφυλας σκέτο.. με λίγο χρώμα χρυσάφι που τρίβετε στην ζώνη.. φτήνια σκέτη.
 
Back
Top