Παλιά φυσίγγια

Καλησπέρα παιδιά! Θα ανεβάσω κάποιες φωτό απο κάποια παλιά φυσίγγια που βρήκα σε μια ζώνη στο χωριό όταν ξεκίνησα το κυνήγι. Δεν ξέρω αν κυκλοφορούν ακόμα μιας και είναι όλα για λαγό. Κάποια 8άρια που είχε πάνω τα είχα ρίξει προπερσι με καλά αποτελέσματα. Περιμένω τους γνώστες να μου πουν γνώμες.;)
 
Το falcon ηταν βιοτεχνίας στο Μαρουσι κ έχει σταματήσει να τα παράγει,Το δεύτερο υπαρχει κ θα εξακολουθεί να υπαρχει όσο υπάρχουν κυνηγοί..:)
Το τρίτο κ το τέταρτο δεν τα έχω ξαναδεί,Το σίγουρο ειναι οτι έχει σταματήσει η παραγωγή τους.
Το μόνο που θα μπορούσα να σκεφτώ είναι ότι το export ήταν του Δορκα..
 
Τάσο να΄σαι καλά για τις πληροφορίες! Φέτος θέλω να πάω για λαγό οπότε θα τα κρατήσω για εκεί. Το θέμα είναι πως το Deltas δεν ξέρω τι νούμερο σκαγιών είναι μιας και δεν αναφέρει κάτι. Θα το ρίξω σε καμια καρακάξα..sarcastic.
 
Φέτος θέλω να πάω για λαγό οπότε θα τα κρατήσω για εκεί.
Ο λαγός δεν ειναι ούτε καρακαξα ούτε τσίχλα,Πάρε ενα κουτί καλά λαγοφυσιγγα να κανεις την δουλειά σου..
Τα φυσίγγια ειναι παλια πράγμα που σημενει οτι μπορεί να έχουν αλλοιωθεί εσωτερικά από υγρασία(φαίνετε και στο μέταλλο αυτο..),Δεν μπορείς να ρισκάρεις πάνω σε ενα τόσο εκλεκτό θήραμα..
Ειναι αμαρτία τόσος κόπος που θα καταβαλλεις για να συναντηθείς με τον αυτιά να πάει χαμένος για ενα φυσιγγι!!
 
Τάσο να΄σαι καλά για τις πληροφορίες! Φέτος θέλω να πάω για λαγό οπότε θα τα κρατήσω για εκεί. Το θέμα είναι πως το Deltas δεν ξέρω τι νούμερο σκαγιών είναι μιας και δεν αναφέρει κάτι. Θα το ρίξω σε καμια καρακάξα..sarcastic.
Φίλε Λάμπρο τα δύο τελευταία έχουν ενδιαφέρον, όπως είπε και ο Τάσος!
Το πιθανότερο είναι να μην δουλέψουν σωστά και ειδικά με το λαγό δεν παίζουμε!
Μπορείς για παράδειγμα να δώσεις από ένα σε μένα και τον Τάσο .sarcastic.
Με το αζημείωτο βέβαια!
Τάσο εσύ τι λες; .my man.
 
Last edited:
Back
Top