Παρουσίαση Φυσιγγίων

Τράβηξα σημερα σε μια μικρή κούτα στα 25 μέτρα ένα λαμπρο φελτρο ν6 με 2 άστρα κάνη και....ή δε το κανεψα ή.... πραγματικά είναι για τα σκουπίδια.θελω να πάω και το απόγευμα να το ξαναδοκιμάσω σε μεγαλύτερη κούτα 1χ1 γτ κόντεψα να τρελαθώ με αυτό που είδα..
Εγώ πάντως ένα κουτί που δοκίμασα στις μπεκάτσες το Σφάκα να πάρω τα υλικά....... Η απόλυτη αποτυχία........μπεκάτσα στα δεκαπέντε μέτρα να αφήνει τα μισά πούπουλα και να φεύγει... Κρατάω μια επιφύλαξη γιατί μου είπαν και άλλοι φίλοι που το κυνηγούσαν ότι εκείνη την συγκεκριμένη χρονιά ήταν έτσι.......εγώ βέβαια δεν το ξαναπήρα............
 
Μπορεί να σου έφυγε η τουφεκια το συγκεκριμένο είναι καλό αλλά λίγο δυνατό για την εποχή
Το αγόρασα σαν πρώτη τουφεκιά στην Πέρδικα...ίσως λόγο της ζέστης να άνοιξε; Αλλά και πάλι...αν στα 25 μέτρα ανοίγει τόσο στα 35 τι κάνει;
 
Εγώ πάντως ένα κουτί που δοκίμασα στις μπεκάτσες το Σφάκα να πάρω τα υλικά....... Η απόλυτη αποτυχία........μπεκάτσα στα δεκαπέντε μέτρα να αφήνει τα μισά πούπουλα και να φεύγει... Κρατάω μια επιφύλαξη γιατί μου είπαν και άλλοι φίλοι που το κυνηγούσαν ότι εκείνη την συγκεκριμένη χρονιά ήταν έτσι.......εγώ βέβαια δεν το ξαναπήρα............
Αρε βαγγελη δεν ξερεις καλα μου φενετε.μα στο λεει στο κουτη.φτερα δεν εχει ζωγραφια???οτη δηχνη κανει .very funny.
 
Αρε βαγγελη δεν ξερεις καλα μου φενετε.μα στο λεει στο κουτη.φτερα δεν εχει ζωγραφια???οτη δηχνη κανει .very funny.
Μόνο φτερά Γιάννη...... Και το έβαλα για καλό...... Ήταν τότε που άλλαξε η τέκνα το 2013 νομίζω....... Στα Γιάννινα είχε -13 και το μεσημέρι...... Μπεκάτσες μέσα σε άσφακοτο σαν ορτύκια σηκώνονταν....... Μπαμ .....πουφ τα πούπουλα και δρόμο........ Μετά από δύο τρία σηκωματα και αντίστοιχους ντουμπλεδες έπιανε και καμιά το σκυλί ζωντανή......!!!!! Με έσωσαν τα special game που είχα στο αυτοκίνητο...... Να χέσω την τέκνα και όλο της το σόι......... Όσα είχα πάρει δύο κουτιά νομίζω σφάξιμο για τα υλικά......

..
 
Μόνο φτερά Γιάννη...... Και το έβαλα για καλό...... Ήταν τότε που άλλαξε η τέκνα το 2013 νομίζω....... Στα Γιάννινα είχε -13 και το μεσημέρι...... Μπεκάτσες μέσα σε άσφακοτο σαν ορτύκια σηκώνονταν....... Μπαμ .....πουφ τα πούπουλα και δρόμο........ Μετά από δύο τρία σηκωματα και αντίστοιχους ντουμπλεδες έπιανε και καμιά το σκυλί ζωντανή......!!!!! Με έσωσαν τα special game που είχα στο αυτοκίνητο...... Να χέσω την τέκνα και όλο της το σόι......... Όσα είχα πάρει δύο κουτιά νομίζω σφάξιμο για τα υλικά......

..
Τι έχει μέσα? Εγώ είχα ρίξει με την τεκνα και ήταν πολύ καλό
 
Μόνο φτερά Γιάννη...... Και το έβαλα για καλό...... Ήταν τότε που άλλαξε η τέκνα το 2013 νομίζω....... Στα Γιάννινα είχε -13 και το μεσημέρι...... Μπεκάτσες μέσα σε άσφακοτο σαν ορτύκια σηκώνονταν....... Μπαμ .....πουφ τα πούπουλα και δρόμο........ Μετά από δύο τρία σηκωματα και αντίστοιχους ντουμπλεδες έπιανε και καμιά το σκυλί ζωντανή......!!!!! Με έσωσαν τα special game που είχα στο αυτοκίνητο...... Να χέσω την τέκνα και όλο της το σόι......... Όσα είχα πάρει δύο κουτιά νομίζω σφάξιμο για τα υλικά......

..
Αααχχχ αυτά τα Γιάννενα με τις ασφακες τους!!!!!! Τι μου θυμισες τώρα! Τις πρώτες μπεκάτσες μου παλικάρακι στα 18 με μια χρονιαρα ποιντερ κ εγώ από πίσω της σαν χαζός! Είχα πάρει 3 την πρώτη μερα καί έπρεπε να είχα πιάσει το όριο εύκολα! Χριστούγεννα ήταν και με παρακαλαγε η μάνα να κατέβω για γιορτές Αθήνα! Εγώ κοσεβα στους λόγκους να βρω μπεκάτσες! Ωραία χρόνια ανέμελα!!!!
 
Το αγόρασα σαν πρώτη τουφεκιά στην Πέρδικα...ίσως λόγο της ζέστης να άνοιξε; Αλλά και πάλι...αν στα 25 μέτρα ανοίγει τόσο στα 35 τι κάνει;
Για ρίξε σε μεγαλύτερο στόχο μήπως σου έφυγε η τουφεκια δεν δικαιολογείτε τέτοιο σκορπισμα με το τσοκ που είχες αλλά τώρα διαβάζω και παρακάτω ότι έχει αλλάξει μπαρούτι γενικά μακρυά από τα φυσίγγια του συγγεκριμενου ειδικά για πέρδικα λαγό πέρυσι είχα βρει εγώ ένα τρομερό μάλλινο του Φάντομ αλλά δυστηχως δεν βγάζει πια αν μπορείς βρες το rc το κίτρινο είναι πολύ καλό για έναρξη αλλά άνοιξε λιγο και το τσοκ για πρώτη τα μάλλινα ακούνε τα τσοκ
 
Ο συγκεκριμένος έχει θέματα μου είχαν φέρει μερικά κουτιά από τα καινούργια Σπόρτινγκ τα φθηνά που έβγαλε σε 8 νούμερο και όταν άνοιξα να τα δω είχαν μέσα φυσίγγια 9μισο skeet
1,5 νούμερο διαφορά.
Εντάξει έχω δει και 2 αχαχα

Πρόσφατα άνοιξα ένα 4/0 και έλειπε το 4.
.hair.
Ήταν μηδενικά.
 
Οχι Αλεξ ούτε παχυμετρο ούτε ζυγαριά. Πιο πολύ σκάγια μετράω για να βγάζω τα ποσοστά συγκέντρωσης όταν τα ρίχνω στο χαρτί
Ρε συ κατέβασε το count things από το play store.
Μια φωτό και μέτρησες όλα τα σκάγια.
Έχω σωθεί φίλε.
 
Είπα ότι ίσως ήταν η παρτίδα.......τον είχαν πάθει πολλοι φίλοι.....
Αν έχει αλλάξει την τεκνα δεν ήταν η παρτίδα φίλε αλλά η κουτό πονηριά του του συγκεκριμένου τα τελευταία χρόνια δεν δείχνει να σέβεται τον Έλληνα κυνηγό εγώ έχω ρίξει μερικά από τότε που τα πρώτο έβγαλε μου τα είχε φερει ένας φίλος και μου άρεσαν πολύ έχω ακόμα 2 κουτάκια αλλά ο συγκεκριμένος είναι Χ οριστικά για μένα
 
Είπα ότι ίσως ήταν η παρτίδα.......τον είχαν πάθει πολλοι φίλοι.....
καμιά παρτίδα το στήσιμο ειναι καθε φορα που εχαμε πουλια με κακοκαιριες αυτα παθαινα με τα περισσότερα, ιδιογομωση και ξερο ψωμί
 
καμιά παρτίδα το στήσιμο ειναι καθε φορα που εχαμε πουλια με κακοκαιριες αυτα παθαινα με τα περισσότερα, ιδιογομωση και ξερο ψωμί
Μιλάμε για μεγάλη φόλα τότε....... Ούτε σκοτωμένη μπεκάτσα δεν σκότωνε.......
 
1,5 νούμερο διαφορά.
Εντάξει έχω δει και 2 αχαχα

Πρόσφατα άνοιξα ένα 4/0 και έλειπε το 4.
.hair.
Ήταν μηδενικά.
γι αυτο η nobel sport σου κτυπαει επανω στο φυσιγγι ενα ανάμικτο 4*6 & 3*5 και καθαρισε...σου λεει ειμαι καλυμμένη....
 
Χαχα τα εχω δει αυτα τα έργα και εγω Βαγγέλη τουφεκιές 20 μέτρα και να πεζεις με τον πράσινο σκιταλοδρομια.
Το πράσινο είναι ανθεκτικό.......,η μπεκάτσα και να βλέπεις πούπουλα και να φεύγει λες τι διάολο ?????? Τιμιοξυλο έχει πάνω της.......??????
 
Και επειδή λέμε για μπεκάτσες αυτό σκοπεύω να δοκιμάσω φέτος
Cheditte 12/67 cx2000 sipe 1,65x33 No9,5
Βυσματωση Κουβέιτ +φελος 3mm+μάλλινη γνήσια 10mm +φελος 3mm ρελι με δίσκο 62,00 mmView attachment 54462
Ξέχασα το βασικότερο έλικας από θωδη18IMG_20220828_200213.jpg
 
Back
Top