Παρουσίαση Φυσιγγίων

Και ο Έλληνας τελευταίος

Dorkas express 28gr #8
=================================
57mm - 1.8mm
Σκάγια 28.407gr (#8.1) 413 σκάγια
Πυρίτιδα 1.564gr ποιά ???

View attachment 75177View attachment 75178View attachment 75179

View attachment 75180View attachment 75181
D20 - 206s ??? Drago ??? o_O
+
View attachment 75182

7-jpg.75183
View attachment 75184
View attachment 75185
View attachment 75186
Βλέπω το γύρισε και ο ΔΟΡΚΑΣ σε πυρίτιδες NSI, βύσματα Καρδαρά, και ιταλικά σκάγια (ιταλικά νούμερα).
Συγκεντρωτικό και γρήγορο το κόβω πάντως ... Και μάλλον σκληρό στον ώμο για 28αρι. Και "αλμυρό" στην τιμή, υποθέτω. ;)
 
D20 - 206s ??? Drago ??? o_O

Βλέπω το γύρισε και ο ΔΟΡΚΑΣ σε πυρίτιδες NSI, βύσματα Καρδαρά, και ιταλικά σκάγια (ιταλικά νούμερα).
Συγκεντρωτικό και γρήγορο το κόβω πάντως ... Και μάλλον σκληρό στον ώμο για 28αρι. Και "αλμυρό" στην τιμή, υποθέτω. ;)
7,50€
 
Μάλλον 206v
Τη 206V στα Lambro τη βάζουν στο 1,40x28 (στο Series 5, στο Double Sim, και τελευταία και στο Series 2). Εδώ αυτό στο 1,56x28, αν είναι η V, θα είναι πύραυλος εδάφους αέρος... .sarcastic.
Τιμή γνωριμίας, φαντάζομαι ... Δεν νομίζω να κρατήσει πολύ έτσι ...
 
Τη 206V στα Lambro τη βάζουν στο 1,40x28 (στο Series 5, στο Double Sim, και τελευταία και στο Series 2). Εδώ αυτό στο 1,56x28, αν είναι η V, θα είναι πύραυλος εδάφους αέρος... .sarcastic.

Τιμή γνωριμίας, φαντάζομαι ... Δεν νομίζω να κρατήσει πολύ έτσι ...
Στέλιο πιο πολύ για κυνήγι βλέπω να το κάνανε, τώρα με της τιμές, πάρα σκοπευτήριο, σου λέει να είναι και λίγο δυνατουτσικο, να τραβάει και στο κρύο!
 
Στέλιο πιο πολύ για κυνήγι βλέπω να το κάνανε, τώρα με της τιμές, πάρα σκοπευτήριο, σου λέει να είναι και λίγο δυνατουτσικο, να τραβάει και στο κρύο!
Και εγώ αυτό βλέπω θα θέλει το κρυο του .. ολλα σχετικά είναι όμως!!! Ότι τραβάει το κάθε οπλο
 
Πάμε στον "Γερμανό" (ο Θεός να τον κάνει)

Rottweil waidmannsheil 36gr 2.7mm #6
=================================
57.7mm - 2mm
Σκάγια 35.077gr (#6.03 Ιταλικό - #6,23 Γερμανικό) 309 σκάγια
Πυρίτιδα 1.76gr ποιά ???

View attachment 75155View attachment 75156View attachment 75157

View attachment 75158
View attachment 75159
Διαφέρει η δόση της πυριτιδας με αυτά που εσφαξες περσι..
Και ο χρωματισμός φαίνεται να έχει κάποιες διαφορές(όσο μπορεί να φανεί με φωτογραφία, είναι κ ο "φωτισμός")..

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-238

Eδω ειναι ένα φυσίγγι του 2018..
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γνώμες-φυσιγγίων.1142/page-213

Δες κ τα υλικά του special 36..
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γνώμες-φυσιγγίων.1142/page-215

Σε κάθε περιπτωση το σίγουρο είναι ότι πρόκειται για πυριτιδες b&p,κρατάει χροοονια αυτή η κολώνια.......
Άσε τι βλέπεις και κοίτα να τα ρίξεις σε θήραμα! Κοίτα της ,nsi όλα μπιμπελο! Να τον γλύψεις τον καλυκα, με Αποσπομενο! Με τέκνα! Και όλα τα πουλιά . . . . .ζωντανά! Και κοίτα τον γερμανό! Έναν παλιοσυγκεντρωτηρα! Μια παλιομπαρουτι της σειράς, σκάγια απλά . . . .Αλλά άμα όμως το ρίξεις, το χαμόγελο δεν φεύγει ποτέ από την μούρη σου! Είναι και το πεδίο παιδιά που κάνει την διαφορά.
Έτσι ακριβώς είναι..
Οχι μονο για αυτά τα φυσίγγια αλλά για κάθε φυσίγγι...

ΥΓ
Το ένα κ μοναδικο φυσίγγι στα 36γρ που εχω εμπιστευτεί να βάλω στο δίκαννο...
Γλυκιά τουφεκιά κ από ότι ειχα διαβασει κ σε διαφορά παλιά τεστ παντα έδινε χαμηλές πιεσεις....
Και μαζί με την καλη αποδοση που έχει δεν ζητάω κάτι άλλο....
 
Μάλλον για 32αρα πυρίτιδα πρόκειται.
Αν παρουμε πρέφα, το στησιμο δεν θελει κ πολυ σκεψη Γεράσιμε...το δικό μου μυαλό λεει:

ΑΝ ειναι D20 (×32) στο 1.56×28 και τέζα πάτημα με Cx2000 μας λεει, οτι η πυριτιδα πατήθηκε για να καεί σωστά σε αυτη τη δοσολογία...

ΑΝ είναι η 206 V (×28) οπου το range της τίνετε στο 1.45-150 ×28 με όλα τα αλλα ιδια, τότε το φυσιγγι θα φλέρταρε ψηλα κλεισμένο περι των 57.5mm - 57.7mm...βεβαια εδω, αναφερω τη λεει η δικη μου αντίληψη κ οχι πως ειναι ακριβως οπως τα γραφω....:)
 
Τα φυσίγγια Dorkas ποτέ δεν δούλεψαν τις πυριτιδες τις nobel απ όσο θυμάμαι. Άρα μιλάμε ότι το express 28 έχει κατά πάσα πιθανότητα dragox32
Δεν γνωριζουμε τη εισαγετε απο πυριτιδες για τους κατασκευαστες....μη ξεχνας πως ο Δορκάς, μεχρι πρώτινος, γεμιζε με ισπανικες...κ ξαφνικα γεμισε με Aquila το Express 32....οποτε τη θα τον εμποδιζε η χρηση των πυριτιδων Nobel??? ;)
Δεν αποκλειω ομως κ το γραφώμενο σου....
 
Back
Top