Πλαγιόκαννο

Κ.Γιαννη και κ.Σαραντο ευχαριστω!!!!Αυτο ειναι οτι καλύτερο!
Ετσι πρεπει να ειναι το οπλο και οχι να σου σπαει τα νευρα.
Ετσι κι αλλοιως την ασφαλεια μην την εμπιστευεσαι 100%.
Ανοιγε το οπλο, το μονο σιγουρο.
 
Αυτά είναι απαραίτητα ειδικά σε ρώσικα όπλα.
Επίσης αν το σπάσιμο του οπλου είναι πολύ σκληρό κι αυτό παίρνει γιατρια, χωρίς να περιμενης ποτε θα στρώσει μόνο του.
.well done. Έτσι είναι, καλά τα λες Γιάννη! Κι εγώ όταν πήρα ένα μονόκαννο Baikal, μόλις το πήγα σπίτι το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να εντοπίσω που οφείλεται αυτή η σκληρότητα, και σε λίγα λεπτά το διόρθωσα, και από τότε μέχρι και σήμερα ανοιγοκλείνει σαν εγγλέζικο! ;)
Όσο για την αυτόματη ασφάλεια, είναι κάτι που απεχθάνομαι! ευτυχώς δεν μου έχει τύχει, αλλά κι εγώ αν έπαιρνα όπλο με αυτό το "χαρακτηριστικό", το πρώτο πράμα που θάκανα θα ήταν να την απενεργοποιήσω!
 
Last edited:
.well done. Έτσι είναι, καλά τα λες Γιάννη! Κι εγώ όταν πήρα ένα μονόκαννο Baikal, μόλις το πήγα σπίτι το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να εντοπίσω που οφείλεται αυτή η σκληρότητα, και σε λίγα λεπτά το διόρθωσα, και από τότε μέχρι και σήμερα ανοιγοκλείνει σαν εγγλέζικο! ;)
Δεν μπορει να εχεις την απαιτηση απο ενα τοσο φτηνο οπλο χωρις εργατοωρες να δουλευει ρολοι.
Λιγο μυαλο και προσεκτικη δουλιτσα και γινεται αψογο χωρις να περιμενεις να ριξεις χιλια φυσιγγια για να στρωσει.
 
.well done. Έτσι είναι, καλά τα λες Γιάννη! Κι εγώ όταν πήρα ένα μονόκαννο Baikal, μόλις το πήγα σπίτι το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να εντοπίσω που οφείλεται αυτή η σκληρότητα, και σε λίγα λεπτά το διόρθωσα, και από τότε μέχρι και σήμερα ανοιγοκλείνει σαν εγγλέζικο! ;)
Όσο για την αυτόματη ασφάλεια, είναι κάτι που απεχθάνομαι! ευτυχώς δεν μου έχει τύχει, αλλά κι εγώ αν έπαιρνα όπλο με αυτό το "χαρακτηριστικό", το πρώτο πράμα που θάκανα θα ήταν να την απενεργοποιήσω!
Έμενα μαλάκωσε με την χρηση το 12αρι μονοκαννο μπαικαλ..Σε βαθμό που πάταγα τον μοχλό και έσπαγε χωρις καμια άλλη βοήθεια..Το 36αρι μου (ιδια μάρκα)ηταν και παραμένει σκληρό...Αλλα δεν με απασχολεί γιατι τωρα πια σπάνια να ρίξω..
 
Έμενα μαλάκωσε με την χρηση το 12αρι μονοκαννο μπαικαλ..Σε βαθμό που πάταγα τον μοχλό και έσπαγε χωρις καμια άλλη βοήθεια..Το 36αρι μου (ιδια μάρκα)ηταν και παραμένει σκληρό...Αλλα δεν με απασχολεί γιατι τωρα πια σπάνια να ρίξω..
Το μαλακο δουλεμα ειναι ευχαριστηση αλλα και ταχυτητα γεμισματος αν εχεις πεσει σε κοπαδι πχ περδικες.
 
Το μαλακο δουλεμα ειναι ευχαριστηση αλλα και ταχυτητα γεμισματος αν εχεις πεσει σε κοπαδι πχ περδικες.
Μια φορα πριν χρονια βάρεσα ενα κωτσο με το μονο σε περπατητο τσίχλας..Δεν πάσχω απο το σύνδρομο της γεματης τσάντας αλλα για να λέω την αλήθεια θέλει κότσια το μονοκαννο στις πέρδικες..:)
 
πολύ ωραία φωτό
ζωντανό δεν ελπίζω να το δώ
:)
Ποτέ μη λες ποτέ Μάκη δεν ξέρεις. Στο συγκεκριμένο δεν έχω πάει αλλά πήγα σε ένα άλλο στο New Jersey έτσι περίπου αγγλικού τύπου μαγαζί για να φτιάξω ένα δίκανο beretta. Το χουνε δύο τύποι σκοπευτες τρέλαμενοι με τα beretta . Χειροποίητα αγγλικά πλαγιοκανα, perazzi, krieghoff, beretta SO και δεν σημαζευεται, αλλά όταν κοιτούσες το ταμπέλακι με την τιμή σε έπιανε ταμπλας.
 
πόσο θα ήθελα να επισκεφθώ ένα τέτοιο χώρο :)
Μάκη αξίζει τον κόπο σαν εμπειρία, είδα έπιασα όπλα που τα χα δει μόνο από φωτογραφίες και στο ίντερνετ, για αγορά δεν το συζητάμε είναι μόνο για Ωνασηδες.
 
Μάκη αξίζει τον κόπο σαν εμπειρία, είδα έπιασα όπλα που τα χα δει μόνο από φωτογραφίες και στο ίντερνετ, για αγορά δεν το συζητάμε είναι μόνο για Ωνασηδες.
Η άποψη μου είναι δεν είναι για εμάς αυτοί η χώροι..Καλύτερα να μην ξέρεις από αυτά τα όπλα..παρά μόνο για όπλα της σειράς..Γιατί πας τα βλέπεις,γυρνάς σπίτι και τρελενεσε..:(:(:(:(
 
Η άποψη μου είναι δεν είναι για εμάς αυτοί η χώροι..Καλύτερα να μην ξέρεις από αυτά τα όπλα..παρά μόνο για όπλα της σειράς..Γιατί πας τα βλέπεις,γυρνάς σπίτι και τρελενεσε..:(:(:(:(
Τρελοκομεια είμαστε έτσι κι αλλιώς Τάσο δεν είναι κακό να κάνουμε όνειρα και μεις οι κοινοι θνητοι.

free screenshot software
 
Ωραία όπλα και στις δυο φωτο!!!
Έμενα από πάντα για να πω την αλήθεια δεν μου άρεσαν τα πολλά φρου
φρου πάνω στα όπλα.Ναι να είναι λειτουργικό,ναι να είναι όμορφο αλλά μέχρι εκεί.Το όπλο το θεωρώ εργαλειο όχι κόσμημα.
Τώρα θα μου πείτε ένας Αραβας η ένας εφοπλιστής με τι θα κυνηγήσει...
 
Εμένα πάλι μου αρέσει αυτό
1s.jpg
 
Back
Top