Προβληματικά όπλα (βλάβες,φθορές,κλπ)

ιγω και ου Βασιλς...βαραμ παραδιπλα...
Τώρα θα σταματήσουμε τις δοκιμές.
Κουράστηκα.
Βρήκα φυσίγγι με 90% συγκέντρωση και διάτρηση στο θεό αλλα κοντά δεν μπορώ να σκοτώσω τίποτα ενώ μακρυά δεν βλέπω για να ρίξω ή προλαβαίνει και κρύβεται το θήραμα :)
Ρε κάτι προβλήματα που δημιουργούνται από το πουθενά :)
 
Ίδια πίεση έχει η στενή σωλήνα με την φαρδιά❓ίδια ταχύτητα δίνει ο κύλινδρος κ ίδια το φουλ❓μενουσες αυξημένες δίνει‼️
Σου είπα Johnny αναζήτησε τα άρθρα που έχουν γραφτεί δεν έχει νόημα να τα αναπαραγω εγώ...... Κάποτε αυτο πίστευα κι εγώ ..... Αφενός το έψαξα ,αφ' ετέρου το είδα στην πράξη.......
 
Σου είπα Johnny αναζήτησε τα άρθρα που έχουν γραφτεί δεν έχει νόημα να τα αναπαραγω εγώ...... Κάποτε αυτο πίστευα κι εγώ ..... Αφενός το έψαξα ,αφ' ετέρου το είδα στην πράξη.......
Κάτσε έχουμε κοτζαμ φυσικό στην παρέα‼️αααααααι Μπίλυ‼️
 
Γιατί είναι λανθασμένη???
Γιατί οι τριβές δεν είναι ίδιες.
Τα βύσματα αλλαξαν και προσαρμόστηκαν σε μεγαλύτερους αυλούς σε βάρος των στενότερων. (Έτσι δεν είναι ιδιογομωτές ;)
Όταν εμφανιστηκαν οι διευρυμένοι γιατί ψάχνανε όλοι φυσίγγια ;

Αν η τριβή είναι ίδια ο διευρυμένος αυλός δίνει πάντα μικρότερη ταχύτητα, γιατί εχει μεγαλύτερο όγκο καύσης.
 
Πιάστηκε το κωλ@δάχτυλο να γράφω όπως λέει και ο Γιάννης αχαχα

Τέτοιες τουφεκιές βγάζετε ;
Αν όχι, πετάξτε τις οπλάρες σας σε καμιά ρεματιά :)

50 μέτρα, νούμερο 4, 95% συγκέντρωση.

Από όπλο λέτε να είναι ή από φυσίγγι ;

Giannis_k.jpg
 
προσεξτε τι γραφετε για τα μπενελλια διοτι θα ανεβασω δοκιμες με το Power bore crio barrel και θα τραβατε τα βυζια σας να κανετε μουσκιουλα....
Έχουμε μούσκουλα ανέβασε ότι θέλεις τα έχουμε δει τα μπερδελια
 
Benelli s90 πήρε όμως πριν 1 μήνα ;)

Αφού είσαι των μακρινών αποστάσεων πες μου ποιο εμπορικό φυσίγγι #3 σου βγάζει 87% συγκέντρωση στα 36.5μ και πόσα στα εκατό πρασινοκέφαλα εκτιμάς οτι βαράς με αυτό στα 55μ στους μηδέν βαθμούς κελσίου.
36 μέτρα μακρυά? Φίλε σοβαρέψου
 
Τα 25 m/sec είχε διαφορά με benelli montefeltro super 90 71cm 2* τσοκ. Ρίξαμε του Κενταύρου το Σπόρτινγκ ολόκληρο το κουτί την ίδια ώρα γιατί μας έκανε εντύπωση. Όπως εντύπωση έκανε η μεγάλη διαφορά σε κόλλες Α4 από την beretta A400 η οποία είχε 60 φύλλα δηλ 120 σελίδες έναντι 40 +-5 που είχαν τα άλλα . Η benelli σε όλα τα φυσίγγια πίσω ,(και δοκιμάσαμε πολλά διαφορετικά) σε συγκέντρωση σε σχέση με τη beretta A391 10%,15%εως και 20%. Το είχα γράψει παλιότερα με περισσότερα στοιχεία γιατί τα τεστ αυτά τα κάναμε πριν δύο χρόνια. Σημασία δεν έχουν ακριβώς οι διαφορές...... Σημασία έχει ότι υπάρχουν και είναι μετρήσιμες!!!!
Μας εκανες την καρδιά περιβολι.Τελευταια και καταιδρωμενη η benelli.
 
Γιατί οι τριβές δεν είναι ίδιες.
Τα βύσματα αλλαξαν και προσαρμόστηκαν σε μεγαλύτερους αυλούς σε βάρος των στενότερων. (Έτσι δεν είναι ιδιογομωτές ;)
Όταν εμφανιστηκαν οι διευρυμένοι γιατί ψάχνανε όλοι φυσίγγια ;

Αν η τριβή είναι ίδια ο διευρυμένος αυλός δίνει πάντα μικρότερη ταχύτητα, γιατί εχει μεγαλύτερο όγκο καύσης.
Δεν λένε αυτό οι ειδικοί....... Ούτε η πράξη......
 
Back
Top