Προβληματικά όπλα (βλάβες,φθορές,κλπ)

Πες τα μεγάλε γιατί τα ίδια δείχνει και ο κυνηγοτοπος και ορισμένοι επειδή έχουν αυτά τα σκορπιστιρια παρεξηγανε αν ειπωθεί καμία αλήθεια
Δίκανο Πάιπερ‼️(στα παπιά)οι κάνες του κ οι 2 κεφαλογραβιέρα‼️σκότωνε εκεί που τα άλλα δεν....τι ριχνς αρε του λιεν❓καφέ λαμπρό ν.5
Ναι όντως‼️ έτσι θα είναι τελικά, ο κυνηγότοπος λέει την αλήθεια ‼️
 
Δλδ βρήκαμε το υπερόπλο κ ακούει στο όνομα Μπερέτα α 400‼️Μπίλυ σκίστην άμα την βρεις‼️
Για το πρώτο δεν είμαι σίγουρος.... Όλα άλλου κερδίζουν άλλου χάνουν..... Σίγουρα όμως βρήκαμε το τελευταίο..........
 
προσεξτε τι γραφετε για τα μπενελλια διοτι θα ανεβασω δοκιμες με το Power bore crio barrel και θα τραβατε τα βυζια σας να κανετε μουσκιουλα....
Για αυτό δεν μπορώ να σου πω τίποτε....... Μακάρι η benelli με αυτό να έλυσε το πρόβλημα.......
 
Εκτός όλων αυτών,που συμφωνώ μαζί σου, ακόμη και σε φυσιολογικές συνθήκες τα διάφορα όπλα έχουν σημαντικές διαφορές όσο και αν προσπαθούν κάποιοι συνάδελφοι να μας πείσουν για το αντίθετο. Έχω ξαναγράψει παλιότερα ότι μαζί με φίλους στο σκοπευτήριο κάναμε διάφορα τεστ όπως ταχύτητα που δίνει η κάθε κάνη στο οποίο βγήκε πρώτη (σαν παράδειγμα το αναφέρω) η Μπράουνινγκ Γκολντ με 25 m/sec από τις άλλες Διάτρησης στο οποίο βγήκε πρώτη η beretta A400 με πολλές σελίδες περισσότερες από τα άλλα. Συγκέντρωσης στο οποίο η beretta 391 έναντι της benelli (και μην μου πείτε ποια benelli ΕΞΙ είχαμε) . Στη συγκέντρωση είχαμε διαφορά 10 έως 15%...... Και μην μου πείτε ότι δεν είναι σημαντική διαφορά.......... Χωρίς καμία εμπάθεια αλλά και σαν κάτοχος μπενελι 31 χρόνια,σας λέω ότι η μπενελι ήταν τελευταία σε όλα τα τεστ και η πλέον δύστροπη σε φυσίγγια εμπορικά και ιδιογωμοσης..... Αυτές είναι δικές μου διαπιστώσεις !!!! Σίγουρα και οι μπενελι σκοτώνουν αλλά έχουν διαφορές όπως και όλα τα όπλα μεταξύ τους.......
Ποιά ακριβώς browning gold ρίξατε στη δοκιμή?
 
Ποιά ακριβώς browning gold ρίξατε στη δοκιμή?
Δεν ξέρω περισσότερα στοιχεία είναι φίλου το όπλο,όπως φίλου είναι και η Α400 όχι δικιά μου...... Στο τεστ είχαμε και Μπράουνινγκ auto 5 ελατηρίου. Δεν είχε ψηλές ταχύτητες οπως η gold. Αυτό μας καταδεικνύει ότι τη δουλειά την κάνει ο διευρυμένος αυλός.
 
επι του πεδιου...δεκτος καθε ελεγχος...του χαριζω τα κεντρα...παιζω με περιφερεια μονο...(δεν τοχω ρε σεις με τα κεντρα....μη γελατε).........
Μην φοβασαι θα δοκιμάσουμε την be diamond με την 1187, οχι με την Μ2.
Θα της πάρεις το σκάλπ.
 
Δεν ξέρω περισσότερα στοιχεία είναι φίλου το όπλο,όπως φίλου είναι και η Α400 όχι δικιά μου...... Στο τεστ είχαμε και Μπράουνινγκ auto 5 ελατηρίου. Δεν είχε ψηλές ταχύτητες οπως η gold. Αυτό μας καταδεικνύει ότι τη δουλειά την κάνει ο διευρυμένος αυλός.
Ο διευρυμένος αυλός θα έπρεπε να καταδείξει μικρότερη ταχύτητα στομίου έναντι στενού(λόγω απώλειας... πίεσης) κ αυξημένη διατριση λόγω μη παραμορφωσεων(μενουσες)
 
Ο διευρυμένος αυλός θα έπρεπε να καταδείξει μικρότερη ταχύτητα στομίου έναντι στενού(λόγω απώλειας... πίεσης) κ αυξημένη διατριση λόγω μη παραμορφωσεων(μενουσες)
Λάθος τα λες οι διευρυμένου αυλού δίνουν μεγαλύτερες ταχύτητες λόγω μειωμένης τριβής........ Για ψαξτο λίγο καλύτερα..... Κάπου υπάρχουν κάποια άρθρα του Αιγηνητη και του Σοφοκλή Κοσκινά με θέμα τον διευρυμένο......
 
O ξάδερφος σου ξέρει κάτι παραπάνω μπράβο του
Benelli s90 πήρε όμως πριν 1 μήνα ;)

Αφού είσαι των μακρινών αποστάσεων πες μου ποιο εμπορικό φυσίγγι #3 σου βγάζει 87% συγκέντρωση στα 36.5μ και πόσα στα εκατό πρασινοκέφαλα εκτιμάς οτι βαράς με αυτό στα 55μ στους μηδέν βαθμούς κελσίου.
 
Λάθος τα λες οι διευρυμένου αυλού δίνουν μεγαλύτερες ταχύτητες λόγω μειωμένης τριβής........ Για ψαξτο λίγο καλύτερα..... Κάπου υπάρχουν κάποια άρθρα του Αιγηνητη και του Σοφοκλή Κοσκινά με θέμα τον διευρυμένο......
Γενικά είναι σωστό αυτό που λες ΑΛΛΑ η σύγκριση είναι λανθασμένη.
Ξέρεις γιατί ;
 
Λάθος τα λες οι διευρυμένου αυλού δίνουν μεγαλύτερες ταχύτητες λόγω μειωμένης τριβής........ Για ψαξτο λίγο καλύτερα..... Κάπου υπάρχουν κάποια άρθρα του Αιγηνητη και του Σοφοκλή Κοσκινά με θέμα τον διευρυμένο......
Ίδια πίεση έχει η στενή σωλήνα με την φαρδιά❓ίδια ταχύτητα δίνει ο κύλινδρος κ ίδια το φουλ❓μενουσες αυξημένες δίνει‼️
 
Back
Top