Προσφορές-Τιμές

Μακάρι να μπορέσουν να πουλήσουν οι άνθρωποι γιατί δεν τους βλέπω καλα
Το δίλημμα βιοτεχνία φυσιγγίων vs επώνυμη μάρκα όπως b&p, nsi, lambro κτλ μοιάζει πιο δύσκολο από προηγούμενες χρονιές.
 
Το δίλημμα βιοτεχνία φυσιγγίων vs επώνυμη μάρκα όπως b&p, nsi, lambro κτλ μοιάζει πιο δύσκολο από προηγούμενες χρονιές.
Δεν υπάρχει δίλημμα κατ ουσίαν. Πας στο επώνυμο που σου παρέχει και κάποιες εγγυήσεις ποιότητας και ασφάλειας.
 
Καταρχάς το επώνυμο είναι του Ρουμελιώτη και του κάθε Ρουμελιώτη που βάζει το όνομα του στα φυσίγγια. Η nsi και γενικά οι μεγάλες εταιρείες σου προσφέρουν μόνο ασφάλεια γτ τις είδαμε τι αλλαγές κάνουν στα φυσίγγια τους. Όσον αφορά τα πλεονεκτήματα για εμένα πλέον το μοναδικό που έχουν οι μικροί είναι ότι ίσως να μπορούν να παραμετροποιησουν το φυσίγγι σε αυτό που θες να κάνεις.
 
Καταρχάς το επώνυμο είναι του Ρουμελιώτη και του κάθε Ρουμελιώτη που βάζει το όνομα του στα φυσίγγια. Η nsi και γενικά οι μεγάλες εταιρείες σου προσφέρουν μόνο ασφάλεια γτ τις είδαμε τι αλλαγές κάνουν στα φυσίγγια τους. Όσον αφορά τα πλεονεκτήματα για εμένα πλέον το μοναδικό που έχουν οι μικροί είναι ότι ίσως να μπορούν να παραμετροποιησουν το φυσίγγι σε αυτό που θες να κάνεις.
Αυτό ακριβώς. Custom προϊόν που στις μεγάλες εταιρίες δεν έχεις την δυνατότητα να το ζητήσεις. Αλλά όπως πάει το πράγμα θα τους φάει η μαρμαγκα τους βιοτεχνίες. Ο πολύς κόσμος θα πάει στην μεγάλη εταιρεία αφού η τιμή του βιοτεχνη πλέον είναι ίδια η και μεγαλύτερη από της μεγάλης εταιρείας.
 
Δυστυχώς όλοι οι μικροβιοτέχνες φυσιγγιών στην Ελλάδα προμηθεύονται υλικά από 2-3 μεγάλους του χώρου (πχ Κύργιας,Ναυπλιώτης).
Οπότε την τελική τιμή καθορίζουν κατά το μεγαλύτερο ποσοστό οι προμηθευτές των υλικών.
Αν μπορούσαν να εισάγουν μόνοι τους μπαρούτες,σκάγια και λοιπά πιστεύω οι τιμές θα είχαν αρκετές διαφορές.
 
Εγώ πήγα στα εμπορικά λόγο ακρίβεια στα ιδιογωμοσης φυσηγγια τώρα έφτασαν το ίδιο όχι ολλα ευτυχώς :oops: το πρόβλημα είναι στα παιδιά που ρίχνουν πολλά φυσηγγια πχ πανό από 1500 την χρονιά ...τα 20 € στην κούτα (20σαρα) η και παραπάνω ανάλογα τα γραμμάρια δεν είναι ένα ευκαταφρόνητο ποσο
 
Εγώ πήγα στα εμπορικά λόγο ακρίβεια στα ιδιογωμοσης φυσηγγια τώρα έφτασαν το ίδιο όχι ολλα ευτυχώς :oops: το πρόβλημα είναι στα παιδιά που ρίχνουν πολλά φυσηγγια πχ πανό από 1500 την χρονιά ...τα 20 € στην κούτα (20σαρα) η και παραπάνω ανάλογα τα γραμμάρια δεν είναι ένα ευκαταφρόνητο ποσο
Δυστυχως Ηλία...αν συνεχιστεί έτσι η κατάσταση...ειδικά για την κίχλα...θα γυρίσουμε δεκαετίες πίσω...
Μετρημένες ντουφεκιές...ισα-ισα για να κάνουμε μια μαγειριά, που και που...
 
Δυστυχως Ηλία...αν συνεχιστεί έτσι η κατάσταση...ειδικά για την κίχλα...θα γυρίσουμε δεκαετίες πίσω...
Μετρημένες ντουφεκιές...ισα-ισα για να κάνουμε μια μαγειριά, που και που...
Ίσως να είναι και καλύτερα φίλε. Η ασυδοσία είναι ο μεγαλύτερος εχθρός μας και προέρχεται ακριβώς από τους κόλπους μας. Εικόνες που είδα φέτος ήταν πραγματικά αηδιαστικες για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον.
 
Back
Top