Ρυθμιστική Κυνηγετικής Περιόδου 24-25

Και θα έχουμε τα ωραία που είχαμε με τον λαγό και την πέρδικα
Θα είναι ο άλλος στον κάμπο της κοπαίδας να ψάχνει γουρούνια στα τριφύλλια 😆
Αν κόψουν το τρυγόνι πιστεύω ότι δεν θα ανοίξει κανένα φτερωτό με την πρόφαση του να μην τουφεκιουνται τα τρυγόνια. Τους έχω ικανούς άνετα κιόλας.
 
Εγώ πάντως δεν θα εκπλαγώ καθόλου αν στις 20 Αυγούστου ανοίξει μόνο το γουρούνι....
Και σε εμας περσυ 20/8 ανοιξε μονο η φασσα
Το τρυγονι σεπτεμβρη ανοιξε και το ορτυκι

Παντα ανοιγαν μαζι ανεξαρτητως
Που εμεις αυτα τα βλεπουμε κυριως στα περασματα

Ο λογος ηταν η επιπλεον μειωση του οριου

Οποταν αυτο που λεει ο Μητσος ειναι πολυ πιθανον

Το θεμα ειναι οτι εκει εχετε ντοπιαρικα τρυγονια
Πολλοι κανουν εναρξη μονο γιαυτα και πολλοι τοποι στηριζονται απο αυτην την εναρξη
Ταξιδια διαμονες διακοπες συνδιασμενες
Πρεπει και ο κοσμος να ξερει εγκαιρως για να οργανωθει και οι τοποι αυτοι να μην χασουν τηννοικονομικη στηριξη του κυνηγου
 
Εγω πιστευω θα ειναι ιδια με περισυ.
Αλλωστε, κατι που σβηνει μονο του το αφηνεις να σβησει ανωδυνα ...δεν δινεις χαριστικη βολη για να μη γινεις κακος.
Το μονο που μπορει να αλλαξει τα δεδομενα σε καποια περιοχη θα ειναι μια μεγαλη φωτια.
 
Οπότε μια απ τα ίδια και φέτος το βλέπω με τους φωστήρες μας. Τι παραλογισμός κι αυτό το πράγμα ρε παιδί μου, τίποτα δεν μπορεί να ξεφύγει απ το παράλογο σ αυτόν τον τόπο. Αντί να βγαίνει 1-2 μήνες νωρίτερα ώστε να προγραμματιστεί ο κόσμος ,αφήνουν κάποιους χωρίς έναρξη λόγω διακοπών.
Το μόνο που θα μπορούσε να γλυτώσει μια μεγάλη μερίδα κόσμου, θα ήταν η ηλεκτρονική άδεια. Την εκδίδεις και την πληρώνεις ηλεκτρονικά, απ όπου βρίσκεσαι και την έχεις στο κινητό σου σαν άδεια-έγγραφο.
Αυτο που δεν εχετε ηλεκτρονικη αδεια ειναι πραγματικα ανυκουστο και πιστευω οτι δεν εχει να κανει με την δυνατοτηα αλλα με αλλα θεματα

Εμεις εχουμε ηλεκτρονικη αδεια εδω και χρονια
Άρχες Αυγουστου θα δωθει και ο χαρτης και τα θηρευσιμα
Η εισφορα στον συλλογο γινεται πριν την πληρωμη ηλεκτρονικα
 
Εγω πιστευω θα ειναι ιδια με περισυ.
Αλλωστε, κατι που σβηνει μονο του το αφηνεις να σβησει ανωδυνα ...δεν δινεις χαριστικη βολη για να μη γινεις κακος.
Το μονο που μπορει να αλλαξει τα δεδομενα σε καποια περιοχη θα ειναι μια μεγαλη φωτια.
Αυτό.
 
Αυτο που δεν εχετε ηλεκτρονικη αδεια ειναι πραγματικα ανυκουστο και πιστευω οτι δεν εχει να κανει με την δυνατοτηα αλλα με αλλα θεματα

Εμεις εχουμε ηλεκτρονικη αδεια εδω και χρονια
Άρχες Αυγουστου θα δωθει και ο χαρτης και τα θηρευσιμα
Η εισφορα στον συλλογο γινεται πριν την πληρωμη ηλεκτρονικα
Live your myth in Greece έλεγε παλιά το σποτ του ΕΟΤ
Εμείς τον ζούμε χρόνια τώρα
 
Σάκη εκεί πάνω που έχετε πουλιά δεν ξέρω τι κάνετε. Εμείς εδώ και να θέλαμε να το ξεπεράσουμε είναι κομματάκι δύσκολο....
Και σε εμάς το ίδιο! Αυτό που πέρσι κατάφερα και έκανα σε δύο μέρες 8-9 τρυγόνια είναι ανήκουστο για τη Χίο. Πάντα ένα,κανενα και καμιά φορά δύο με πολλά κανένα..
 
Και σε εμάς το ίδιο! Αυτό που πέρσι κατάφερα και έκανα σε δύο μέρες 8-9 τρυγόνια είναι ανήκουστο για τη Χίο. Πάντα ένα,κανενα και καμιά φορά δύο με πολλά κανένα..
Εδώ πρώτη επιτυχία είναι να το δεις... Δεύτερη να περασει σε ακτίνα βολής και αν το πάρεις κάνεις και ένα σταυρό για την καλή σου τύχη. Είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού οι μέρες που πραγματικά έπεσα σε πουλιά όλα αυτά τα χρόνια.
 
Εδώ πρώτη επιτυχία είναι να το δεις... Δεύτερη να περασει σε ακτίνα βολής και αν το πάρεις κάνεις και ένα σταυρό για την καλή σου τύχη. Είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού οι μέρες που πραγματικά έπεσα σε πουλιά όλα αυτά τα χρόνια.
Ορτύκια δεν έχετε μιτσο
 
Back
Top