Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η benelli είναι το καλύτερο όπλο αδράνειας και η bereta το καλύτερο αερίων αλλά κανένα δεν είναι το καλύτερο βλητικα.Γιαυτο επειδή το έχουμε κάνει μαντάρα το θέμα σκέφτομαι να αγοράσω οποίος σκέφτεται ας κρίνει με βάση τους δικούς του κανόνες.
Υπαρχει και η μπενελλομπερετα για τους αναποφασιστους.
 

Attachments

  • 20191007163701_beretta_es_100_vitoria_deluxe.jpeg
    20191007163701_beretta_es_100_vitoria_deluxe.jpeg
    23,3 KB · Προβολές: 59
Το εδωσα διοτι μετα απο εγχειρηση καταρακτη και στα δυο ματια ο γιατρος μου προτεινε να μην χρησιμοποιω οπλο αδρανειας. Μετανοιωσα ομως που το εδωσα. Επρεπε να το εχω κρατησει για εφεδρικο.
Ο λόγος στον είπε γιατί όχι αδράνειας
 
Το εδωσα διοτι μετα απο εγχειρηση καταρακτη και στα δυο ματια ο γιατρος μου προτεινε να μην χρησιμοποιω οπλο αδρανειας. Μετανοιωσα ομως που το εδωσα. Επρεπε να το εχω κρατησει για εφεδρικο.
Ευτυχως που ο γιατρος ηταν απο κυνηγετικη οικογενεια και ηξερε.

Ω ρε φίλε! Έπεσες σε μπερετάκια οφθαλμίατρο!!! :p
 
Αυτό είναι το πρόβλημα ... ότι μπλέκουν σκοπευτές στα πόδια των κυνηγών και έχουν ξεπαραδιάσει πολλούς 😂
Ξεκίνησα εγώ με ειρωνικό σχόλιο, με τσαχπινοπειραχτικη διάθεση, αλλά απόλυτα φιλικά και δικαίως πληρώθηκα αριστοτεχνικά με το ίδιο νόμισμα! Κάποια όμως σχόλια δείχνουν να ξεφεύγουν από την διάθεση φιλικού πειράγματος (όχι δικά σου) και αρχίσει να μυρίζει παρεξήγηση το θέμα.

Τέλος πάντων, θα απαντήσω απλά ότι κι εγώ κυνηγός είμαι πρώτα και μετά οτιδήποτε άλλο.

Τέλος από μένα επί του θέματος. Από εδώ και πέρα αν δεν συμφωνώ με την πεπατημένη θα το βουλώνω.
 
Ξεκίνησα εγώ με ειρωνικό σχόλιο, με τσαχπινοπειραχτικη διάθεση, αλλά απόλυτα φιλικά και δικαίως πληρώθηκα αριστοτεχνικά με το ίδιο νόμισμα! Κάποια όμως σχόλια δείχνουν να ξεφεύγουν από την διάθεση φιλικού πειράγματος (όχι δικά σου) και αρχίσει να μυρίζει παρεξήγηση το θέμα.

Τέλος πάντων, θα απαντήσω απλά ότι κι εγώ κυνηγός είμαι πρώτα και μετά οτιδήποτε άλλο.

Τέλος από μένα επί του θέματος. Από εδώ και πέρα αν δεν συμφωνώ με την πεπατημένη θα το βουλώνω.
Κυριε Λεωνιδα θα ηθελα τη γνωμη σας στο εξης. Εχω ενα browning 325 με τσοκ 1-3 και επειδη δεν ειμαι και ο καλυτερος σκοπευτης σκεφτομουν να το τροποποιησω σε καποιον οπλυργο σε 2-4. Κυνηγω συνηθως τσιχλες και λαγο. Περιμενω την απαντηση σας. Ευχαριστω.
 
Ξεκίνησα εγώ με ειρωνικό σχόλιο, με τσαχπινοπειραχτικη διάθεση, αλλά απόλυτα φιλικά και δικαίως πληρώθηκα αριστοτεχνικά με το ίδιο νόμισμα! Κάποια όμως σχόλια δείχνουν να ξεφεύγουν από την διάθεση φιλικού πειράγματος (όχι δικά σου) και αρχίσει να μυρίζει παρεξήγηση το θέμα.

Τέλος πάντων, θα απαντήσω απλά ότι κι εγώ κυνηγός είμαι πρώτα και μετά οτιδήποτε άλλο.

Τέλος από μένα επί του θέματος. Από εδώ και πέρα αν δεν συμφωνώ με την πεπατημένη θα το βουλώνω.
Έλα ρε Λέο‼️χαβαδακι κάνουμε‼️εγώ δεν σε παρεξήγησα, διαβάζοντας αυτό με τα χαρτόνια,δεν το βρήκα διόλου ειρωνικό‼️χαριτωμένια...που έλεγε κ μια γκόμενα‼️κ επειδή τον έχω κόψει καλά τον Μπίλι δε νομίζω να ανταπάντησε αριστοτεχνικά με ειρωνία....αφού ούτε κ εσύ κάτι εμέ απάντησες έτσι‼️η γνώμη σου μετράει ,μην την χάσουμε‼️άλλωστε έχεις αλλάξει όπως είδα ένα σκασμό όπλα‼️
 
Κυριε Λεωνιδα θα ηθελα τη γνωμη σας στο εξης. Εχω ενα browning 325 με τσοκ 1-3 και επειδη δεν ειμαι και ο καλυτερος σκοπευτης σκεφτομουν να το τροποποιησω σε καποιον οπλυργο σε 2-4. Κυνηγω συνηθως τσιχλες και λαγο. Περιμενω την απαντηση σας. Ευχαριστω.
αλλαξε φυσιγγια...γιατι να πειραξεις το οπλο;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top